Latvijas valstsvienība, pateicoties B apakšgrupā ieņemtajai piektajai vietai, 2022. gada pasaules čempionātu noslēgusi desmitajā pozīcijā.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase otrdien ar rezultātu 0:1 piekāpās Zviedrijas izlasei, zaudējot teorētiskās cerības kvalificēties ceturtdaļfinālam. Savā B apakšgrupā Latvijas valstsvienība ieņēma piekto vietu.

A apakšgrupā piecas valstsvienības (Šveice, Vācija, Kanāda, Slovākija un Dānija) sakrāja vairāk punktu nekā Latvijas izlase. Piektajā vietā grupā palikusī Dānijas izlase, kura vārtu starpības dēļ neiekļuva ceturtdaļfinālā, ar 12 gūtiem punktiem turnīru noslēgusi devītajā vietā, bet pozīciju zemāk ir Latvijas hokejisti.

Latvijas izlase jau trešo reizi pēdējo piecu čempionātu laikā ierindojusies desmitā. Pirms gada Rīgā latvieši turnīru noslēdza 11. pozīcijā, 2018. gadā Dānijā izlase pēdējo reizi sasniedza ceturtdaļfinālu (astotā vieta), bet 2019. un 2017. gadā Latvijas hokejisti arī palika desmitie.

Savukārt kopumā elites divīzijā Latvijas izlase desmitā palikusi jau piekto reizi. Tikpat reižu sanācis ieņemt 13. pozīciju, bet visbiežāk (septiņas reizes) Latvija turnīru noslēgusi 11. vietā.

Otrdienas vakarā vēl tiks noteikti pāri ceturtdaļfināla kārtas spēlēm, kuras norisināsies ceturtdien. Savukārt medaļniekus noskaidros sestdien un svētdien gaidāmās spēlēs.