Pie savas piektās uzvaras šīgada pasaules čempionātā sestdien Tamperē tika ASV hokeja izlase.

ASV hokejisti B grupas mačā ar rezultātu 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) pieveica Dāniju, tiekot pie panākuma arī piektajā mačā un nostiprinoties apakšgrupas kopvērtējuma vadībā.

Uzvarētāju labā vārtus iemeta Katers Gotjē, Alekss Taks un Roko Grimaldi. ASV vārtsargs Keisijs Desmits atvairīja visus 22 dāņu metienus.

Kaut arī pārsvars šajā mačā piederēja ASV, tai reti izdevās radīt tiešām nopietnas vārtu gūšanas iespējas. Dāņi aizsargājās gana disciplinēti, komandas reti pārkāpa noteikumus. Spēles gaita mainījās trešajā periodā, vienībām sākot vairāk noraidīties.

Pirmie vārti tika gūti vien 50. minūtē, kad vairākumā labajā pusē Gotjē apspēlēja vienu pretinieku un veica precīzu metienu tuvējā devītniekā, vārtsargam virs pleca. Viņam šie bija trešie vārti turnīrā. Savukārt sešas minūtes vēlāk amerikāņi pārsvaru dubultoja - pretuzbrukumā Zemgus Girgensona komandas biedrs Bufalo "Sabres" klubā Taks ar precīzu metienu raidīja ripu labajā augšējā stūrī.

Dāņiem īsti neizdevās atjaunot intrigu, turklāt beigās amerikāņi ar metienu tukšos vārtos uzstādīja galarezultātu.

ASV ar maksimāli iespējamiem 15 punktiem piecās spēlēs ir A grupas pirmajā vietā, kamēr Dānijai ir astoņi punkti un pagaidām ceturtā vieta.

ASV – Dānija 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Vārtu guvēji: Katers Gotjē (49:51 min., 1:0, vair.), Alekss Taks (55:30 min., 2:0), Roko Grimaldi (59:19 min., 3:0, tukšos vārtos) – -
Soda minūtes: 6 – 6
Metieni pa vārtiem: 36 – 22