Izpalīdzēšana Latvijas hokeja valstsvienībai sarūpējusi vairākus rūgtus brīžus izlases vārtsarga Edgara Masaļska karjerā, sporta sarunu šovā "eXi" atklāja ilggadējais vienības pārstāvis.

Masaļskis uzskaitīja turnīrus, kuros pārstāvēja izlases rindas, lai gan to varēja liegt īpaši apstākļi personīgajā dzīvē un karjerā. Pirms 2002. gada Sotleiksitijas olimpiskajām spēlēm hokejists pieredzes trūkuma dēļ piekāpies Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidenta Kirova Lipmana spiedienam.

"Pirms tās sezonas man pirmo reizi mūžā bija profesionāla līguma piedāvājums, 21 gada vecumā aizbraukt uz Slovākiju," stāsta Masaļskis. "Tobrīd spēlēju "Liepājas metalurgā" un teicu, ka gribu pamēģināt aizbraukt [uz ārzemēm]. Atnāca Kirovs Lipmans – kuram ar Liepāju tajā laikā bija liela saistība – un sacīja: ja aizbrauksi uz Slovākiju, mēs tevi nepaņemsim uz Sotleiksitijas olimpiskajām spēlēm."

Tobrīd jaunais hokejists Sotleiksitijā laukumā tā arī netika, bet 2006. gadā nepilnu maču aizvadīja Turīnas spēlēs, uz kurām viņu pierunāja doties valstsvienības galvenais treneris Leonīds Beresņevs. Masaļskis toreiz speciālista solījumu dēļ Aļmetjevskā pameta sievu un tikko dzimušo bērnu. Savukārt 2013. gada pasaules čempionātā vārtu vīrs, neskatoties uz savainojumu, uzupurēja īpaši ienesīgu līgumu.

Sporta sarunu šovs "eXi" ir Jāņa Celmiņa un "Sportacentrs.com" veidots raidījums, kas katru otro ceturtdienas vakaru, pulksten 21.15 skatāms "Sportacentrs.com TV" kanālā, kā arī pēcāk pieejams portālā "Sportacentrs.com". Tajā bijušie sportisti apskata aktuālus sporta notikumus caur bijušo atlētu prizmu. "eXi" otrās sezonas sastāvs: bijušais Latvijas izlases vārtsargs Edgars Masaļskis, bijušais basketbolists Kaspars Kambala un futbolists ar raibu spēlētāja karjeru – Renārs Rode.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!