Ar diezgan negaidītu zaudējumu 2013.gada Eiropas basketbola čempionātu sākusi viena no turnīra favorītēm Francija, kas A grupas cīņā ar rezultātu 74:80 (14:27, 25:16, 17:14, 18:23) piekāpās Vācijas valstsvienībai.

Francijas izlasē ar 18 punktiem izcēlās Tonijs Pārkers, bet 11 punktus pievienoja Mikaels Želabels. Savukārt uzvarētājiem 19 punktus sameta Robins Benzings, 14 punktus pievienoja Nils Gifijs, bet ar 12 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm savai komandai palīdzēja Heiko Šafartziks. Jāatgādina, ka Vācija šajā turnīrā spēlē bez savas lielākās zvaigznes Dirka Novicka.

Mača sākumā laukumā bija līdzīga cīņa, un pēc piecām nospēlētām minūtēm rezultāts bija 12:12, bet tad Vācija veica 15:2 izrāvienu, pirmās desmit minūtes noslēdzot ar 13 punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā Francija sāka pakaļdzīšanos, kas arī izdevās. No 13 punktu deficīta līdz puslaika beigām palika tikai četru punktu deficīts. Spēles otrajā pusē Vācija tomēr atkal atjaunoja drošāku pārsvaru, taču francūži atkal atpēlējās (56:57). Izšķirošajās minūtēs komandas apmainījās punktu guvumiem, tomēr galotnē pie rezultāta 72:72 veiksmīgāki, pateicoties Benzinga veiksmīgajai spēlei, bija vācieši.

Tikmēr D grupā Itālija ar 76:69 (25:18, 17:11, 14:13, 20:27) pārspēja Krievijas basketbolistus.

Itāļiem ar 25 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās Luidži Datomē, kamēr Marko Belinelli un Pjetro Aradori guva attiecīgi 16 un 13 punktus. Tikmēr Krievijas izlasē Aleksejs Šveds bija rezultatīvākais ar 17 punktiem, 13 punkti Sergejam Monjam, bet 12 punktus guva Vitālijs Fridzons.

Itālijas izlase šo maču aizvadīja diezgan pārliecinoši, spēles pirmajā daļā kontrolējot cīņas gaitu un iekrājot pārsvaru. Pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts bija 42:29 Itālijas labā. Trešajā ceturtdaļā cīņas gaita būtiski nemainījās, taču mača izskaņā Krievija izmantoja to, ka itāļi sāka spēlēt pavirši un pietuvojās līdz četru punktu deficītam (68:72). Tomēr Itālija sasparojās un nosargāja uzvaru.

Savukārt mājinieki slovēņi savā pirmajā spēlē C grupā izcīnīja smagu uzvaru pār Čehijas izlasi – 62:60 (21:19, 15:13, 15:14, 11:14).

Slovēnijas izlasē Jure Blazičs guva 11 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet pa deviņiem punktiem guva Bostjans Nahbars, Gašpers Vidmars un Juka Blazičs. Tikmēr Čehijas rindās 17 punktus guva Jans Veselijs, kura kontā arī septiņas atlēkušās bumbas, bet 12 punktus guva Tomašs Satoranskis.