2013.gada Eiropas basketbola čempionāta otrā posma F grupas spēlē Grieķijas izlase ar rezultātu 79:75 (16:26, 25:12, 11:19, 27:18) pārspēja pašreizējos turnīra čempionus spāņus.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Vasilis Spanulis, kurš guva 20 punktus, 11 punktus sameta Kostass Kaimakoglu, bet pa 10 punktiem pievienoja Georgioss Printezis un Jannis Borusis. Spānijas izlasē 20 punkti Marka Gasola un Rūdija Fernandesa kontos, bet Viktors Klavers izcēlās ar 9 punktiem un 11 atlekušajām bumbām.

Mačs iesākās ar nelielu Spānijas iniciatīvu, taču ceturtdaļas pirmajā pusē Grieķija pretiniekiem nekur tālu neļāva atrauties. Tomēr līdz ceturtdaļas beigām spāņi veica nelielu izrāvienu, panākot 26:16. Otrā ceturtdaļa aizritēja Grieķijas basketbolistu zīmē, jo aizsardzībā viņi veiksmīgi apturēja savus pretiniekus un drīz vien rezultāts bija 34:34. Pēc Spanuļa tālmetiena Grieķija izvirzījās vadībā, bet pirmais puslaiks noslēdzās 41:38 Grieķijas labā.

Spēles trešās ceturtdaļas sākumā Spānija nekavējoties pārņēma vadību, taču turpinājumā ritēja līdzīga spēkošanās (46:46). Ceturtdaļas beigas spāņi aizvadīja veiksmīgāk, panākot piecu punktu pārsvaru 57:52. Noslēdzošajās 10 minūtēs laukumā joprojām bija līdzīga cīņa, taču Grieķija atkal pietuvojās līdz divu punktu deficītam, bet brīdi vēlāk jau bija vadībā ar četru punktu pārsvaru. Uz brīdi rezultāts bija 75:68, Spānija mēģināja izglābties, taču grieķi bija pārāki.

Atgādinām, ka pirmajā F grupas spēlē ceturtdien Horvātija pārliecinoši apspēlēja Somiju.

$d_id=95; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>