Eiropas čempionāta finālturnīrā pirmdien F grupas spēlē Itālijas basketbolisti dramatiskā cīņā ar 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14, 16:11) uzvarēja pašreizējo čempioni Spāniju, un līdz ar to zināmi visi "Eurobasket 2013" ceturtdaļfināla pāri.

Spānijas un Itālijas spēle ritēja kā pa viļņiem. Pirmajā ceturtdaļā itāļi ieguva 12 punktu pārsvaru un ar tādu arī noslēdza pirmo ceturtdaļu (24:12). Otrās ceturtdaļas sākumā Spānija pēc izrāviena 12:0 izlīdzināja rezultātu, turpinājumā pēc veiksmīgi aizvadītas pirmā puslaika izskaņas un otrā puslaika sākuma spāņi panāca 60:45, bet pēdējo ceturtdaļu atkal lieliski aizvadīja Itālija un praktiski ar pamatlaika beigu signālu Luidži Datome no groza apakšas izlīdzināja rezultātu 70:70.

Savukārt pagarinājuma sākumā Itālija jau darbojās pārliecinoši caurgājienos, panākot izšķirošo pārsvaru 80:72. Spānija atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas, cerot vēl "aizķerties" šajā spēlē. Pēdējā minūtē soda metienos Itālija nekļūdījās un svinēja uzvaru ar piecu punktu pārsvaru.

$d_id=117; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/eurobasket2013/eb2013star.inc' ?>

Uzvarētājiem 25 punktus guva Alesandro Džentile, 17 punktus – Pjetro Aradori, 16 punktus – Marko Belinelli, bet 11 punktus – Datome. Spānijas rindās neapturams bija Marks Gasols, kurš guva 32 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, bet 18 punktus guva Serhio Rodrigess.

Itālija līdz ar uzvaru F grupā izcīnīja trešo vietu un tagad ceturtdaļfinālā spēlēs pret Lietuvu, bet Spānija palika ceturtā un izslēgšanas turnīru sāks ar maču pret turnīrā teicami spēlējošo Serbiju. Divos citos pāros mājiniece Slovēnija spēlēs pret Franciju, bet Horvātiju gaida duelis pret Ukrainu.

"Eurobasket 2013" ceturtdaļfināli notiks trešdien un ceturtdien, bet konkrēts spēļu grafiks kļūs zināms vēlāk.