Foto: LETAIndijas olimpieši beidzot ir saņēmuši nepieciešamo finansējumu, lai varētu piedalīties jau februārī gaidāmajās Soču olimpiskajās spēlēs.

Indijas sporta pārvalde iepriekš apsvēra domu liegt Olimpiādē piedalīties kalnu slēpotājam Himanšu Takuram un distanču slēpotājam Nadīmam Ikbalam, jo nebija nepieciešamā finansējuma.

Tomēr pirmdien Indijas valdība piešķīra slēpotājiem 1,05 miljonus rūpiju (12 291 eiro), lai sportisti varētu iegādāties visu nepieciešamo inventāru, ieskaitot slēpes, slēpjzābakus un citas svarīgas lietas. Takuram un Ikbalam šī būs pirmā Olimpiāde karjerā.

Tikmēr Indijas kamaniņu braucējs Šiva Kešavans sev nepieciešamo finansējumu bija nodrošinājis, pateicoties sponsoriem, turklāt arī valdība viņam naudu piešķīra savlaicīgāk.

Kopumā olimpiskajās spēlēs piedalīsies trīs sportisti no Indijas.

Jau vēstīts, ka Sočos indiešiem būs liegts startēt zem savas valsts karoga, jo Indijas Olimpiskā asociācija joprojām ir izslēgta no Starptautiskās Olimpiskā komitejas (SOK). Šāds lēmums tika pieņemts 2012.gadā, jo Indijā valda izplatīta prakse IOA vadošajos amatos ievēlēt korumpētas personas.

IOA jaunās vadības vēlēšanas notiks divas dienas pēc Olimpiādes atklāšanas, lai gan SOK prezidents Tomass Bahs jau ilgāku laiku brīdināja Indijas sporta pārstāvjus par to, lai jaunās IOA vēlēšanas tiktu aizvadītas pirms Soču spēļu sākuma.

Līdz ar to visi Indijas pārstāvji Olimpiādē tiks klasificēti kā "neatkarīgie" sportisti un savas valsts karoga vietā startēs zem olimpiskā karoga.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!