Ceturtdien, 15. februārī, olimpisko hokeja turnīru iesāka arī A grupas vīriešu izlases, un pirmās uzvaras izcīnīja Čehijas un Kanādas valstsvienības.

Kanādas izlase rezultatīvā spēlē ar 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) pārspēja Šveices komandu, kas "goda vārtus" guva trešā perioda vidū. Divus vārtus Kanādas izlasē guva Vojteks Voļskis un Renē Burks, vienus — Maksims Noro. Bens Skrīvenss atvairīja 28 no 29 pretinieku metieniem, ielaižot tikai Simona Mozera mesto ripu.

Otrā A grupas spēlē Čehija sīvā cīņā ar 2:1 (2:1, 0:0, 0:0) pārspēja mājinieci Dienvidkoreju, kura līdz pēdējām sekundēm noturēja intrigu šai mačā.

Korejieši pirmie izvirzījās vadībā, par prieku 6025 līdzjutējiem, kas bija sanākuši Kanninas ledus arēnā. Vārtus mača astotajā minūtē guva Minju Čo, tomēr jau pēc četrām minūtēm Jans Kovaržs rezultātu izlīdzināja, bet nepilnas četras minūtes pirms trešdaļas beigām Mihals Ržepiks izvirzīja čehus vadībā, kad komanda spēlēja skaitliskajā mazākumā.

Nedz otrajā, nedz trešajā periodā komandas vairs vārtus neguva, par ko lielā mērā jāpateicas Korejas izlases nacionalizētajam vārtsargam Metam Daltonam, kurš ļoti bieži glāba komandu bīstamās situācijās. Mača beigās Dienvidkorejas izlases treneris viņu gan nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču šajā situācijā teicami nospēlēja Čehijas izlases aizsargi un vārtsargs Pāvels Francūzs, nosargājot vienu vārtu pārsvaru.