Foto: LETA
Latvijas ātrslidotāja Haralda Silova otrdien sasniegtais rezultāts Pekinas olimpiskajās spēlēs atbilst tam, kādā veidā attīstījusies viņa sezona, sarunā ar žurnālistiem teica sportists.

Jau ziņots, ka Silovs otrdien ierindojās 24. vietā Pekinas olimpisko spēļu 1500 metru sacensībās, finišējot vienā minūtē un 48,24 sekundēs.

"Līdz galam neesmu sasniedzis labāko fizisko formu. Ja būtu savā labākajā formā, varētu slidot kādas divas sekundes ātrāk par šodienas rezultātu. Taču, ņemot vērā sezonas dinamiku, rezultāts atbilst patiesībai. Es sāku ļoti labi un, vienīgais, kam varētu piesieties, ir distances beigas. Lai kā arī censtos, neizdevās trāpīt ledū un noturēt ātrumu," stāstīja Silovs.

Jau iepriekš sportists neslēpa, ka nevar prognozēt, kādu rezultātu izdosies sasniegt, taču bija gatavs samierināties ar zemāku pozīciju nekā pirms četriem gadiem Phjončhanā, kur viņš bija ceturtais.

"Mēģināju sevi neprogrammēt, ka zaudēšu vai viss būs slikti. Jau tas, ka esmu šeit, ir pacilājoši, ir iespēja pārstāvēt Latviju vēl vienu reizi. Apzinos arī to, ka šie, visticamāk, ir mani pēdējie 1500 metri. Koncentrēties uz kādu vietu ir bezjēdzīgi, šajā distancē ir jātrāpa ar visu un kā kaut kas nojūk, tu zaudē laiku," skaidroja ātrslidotājs.

Olimpisko spēļu priekšpēdējā dienā, 19.februārī Silovs piedalīsies sacensībās ar kopēju startu. Lai gan spēles notiek "burbuļa" apstākļos, tas netraucēs maksimāli sagatavoties startam, kas, iespējams, Silovam būs pēdējais karjerā.

"Viss ir pieejams - fizioterapeiti, man ir velotrenažieris istabā. Ir visas iespējas atjaunoties un sagatavoties masu startam," teica četrkārtējais olimpietis Silovs.

2010.gadā Silovs kļuva par pirmo sportistu, kas vienās olimpiskajās spēlēs piedalījies gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, turklāt paveica to vienā dienā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!