Foto: facebook.com/uvis.kalnins/

Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) ir saņēmusi oficiālu apstiprinājumu no FINA par Latvijas izlases sportistu Uvja Kalniņa un Aļonas Ribakovas dalību XXXI Vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, informē LPF preses dienests.

Valmierietis Uvis Kalniņš savās otrajās olimpiskajās spēlēs startēs 200 m kompleksajā peldējumā - distancē, kurā pērn aizvadītajā FINA pasaules čempionātā viņam izdevās izcīnīt augsto 17. vietu, finišējot pēc divām minūtēm un 0.39 sekundēm. Tolaik Kalniņam pietrūka vien 0,11 sekundes līdz A normatīvam, bet kā izrādījies pēc olimpiskās atlases cikla noslēguma, ar to pietika, lai kvalificētos Rio Olimpiādei.

Atbilstoši FINA noteiktajiem olimpisko spēļu dalībnieku atlases kritērijiem kā otra sportiste olimpiskajās spēlēs varēs startēt Latvijas peldētāja Aļona Ribakova, kurai šoreiz tiek piešķirta solidaritātes jeb "Universality" vieta. Lai pretendētu uz īpašo ielūgumu, sportistiem bija jāstartē FINA pasaules čempionātā Kazaņā. Savās pirmajās olimpiskajās spēlēs Ribakova startēs 200m brasa peldējumā.

Olimpiskā atlase peldēšanā noslēdzās 03. jūlijā un līdz tam brīdim B kvalifikācijas normatīvus jeb iespēju kandidēt uz spēlēm ar uzrādīto rezultātu bija ieguvuši vēl seši sportisti - Nikolajs Maskaļenko, Arturs Pesockis, Daniils Bobrovs, Ģirts Feldbergs, Kristīna Šteina un Gabriela Ņikitina. Diemžēl šie sportisti ir palikuši ārpus kvalificējušos peldētāju saraksta.

Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē Kalniņš, būdams 18 gadus vecs, ieguva 30. vietu 100 metru brīvā stila distancē; Ribakova pirms četriem gadiem izpildīja olimpiskās atlases normatīvu, tomēr Olimpiādē piedalījās Kalniņš un Ņikitina.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!