Foto: PantherMedia/Scanpix
Krievu tāllēcēja Darja Kļišina saņēmusi atļauju piedalīties starptautiskās sacensībās zem neitrāla karoga un, iespējams, būs vienīgā šīs valsts vieglatlēte, kas piedalīsies Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

25 gadus vecā divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) paziņojumā sestdien izteikusies, ka Kļišina izpildījusi antidopinga nosacījumus.

Kā atklājusi IAAF, tā kopumā saņēmusi pieteikumus uz atļaujas saņemšanu no 136 Krievijas vieglatlētiem. Sīkākas detaļas netiek sniegtas, tomēr Krievijas Olimpiskā komiteja paziņojusi, ka visi pārējie pieteikumi ir noraidīti.

Kā vēstīts, 68 Krievijas vieglatlēti vērsušies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas lēmumu par to vai atcelt diskvalifikāciju Krievijas Vieglatlētikas federācijai (VFLA) paziņos 21.jūlijā jeb divas nedēļas pirms Riodežaneiro olimpisko spēļu sākuma.

Kļišina pērn izcīnīja desmito vietu pasaules čempionātā. Kā pirmā Krievijas vieglatlēte iespēju startēt zem neitrāla karoga saņēma 800 metru skrējēja Jūlija Stepanova, kura bija viena no galvenajām ziņotājām par masveida dopinga lietošanu Krievijas sportā, tomēr paredzams, ka viņa Olimpiādē nepiedalīsies.

Pērn atklātībā nonāca Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojums, kurā bija teikts, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ IAAF būtu jādiskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) un jāliedz tās atlētiem dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. IAAF pērn novembrī piešķīra VFLA pagaidu diskvalifikāciju, bet jūnijā to atstāja spēkā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21. augustam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!