Serbijas vīriešu basketbola izlase piektdien pārliecinoši iekļuva Riodežaneiro olimpisko spēļu finālā, pusfināla mačā ar rezultātu 87:61 sagraujot Austrālijas izlasi, ko vada latviešu izcelsmes treneris Andrejs Lēmanis.

Serbijas izlase jau no spēles pirmajām minūtēm ļoti veiksmīgi darbojās aizsardzībā, kā arī izmantoja savas iespējas uzbrukumā. Austrālijas izlase pirmajā puslaikā spēja gūt tikai 14 punktus. Mača otrajā pusē cīņa bija līdzīgāka, taču austrālieši vairs nespēja atspēlēt mačā sākumā ielaisto deficītu.

Serbijas izlasē 22 punktus guva Milošs Teodosičs, bet 14 punktus pievienoja Stefans Markovičs. Austrālijas izlasē pa 13 punktiem guva Petijs Milss un Broks Motums.

Serbijas izlase finālā tiksies ar ASV valstsvienību, kas pusfinālā pieveica Spāniju. Austrālija un Spānija cīnīsies par bronzas medaļām.