Foto: AFP/Scanpix
Krievijas futbolistiem, kuri iekļauti valstsvienības kandidātu sarakstā dalībai šovasar gaidāmajā Pasaules kausa finālturnīrā, veikti aizdomīgi dopinga testi un aizdomīgās proves tika slēptas, vēsta Vācijas televīzijas kanāls ARD.

Kā ziņo ARD, pastāv aizdomas, kas pēc Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) reida 2014.gadā krievu antidopinga pārstāvji pieseguši aizdomīgus krievu futbolistu dopinga rezultātus.

Kopumā pēc Krievijas čempionāta futbola spēlēm tika ievāktas 155 analīzes, bet aizdomīgos paraugus Maskavas Antidopinga laboratorija slēpusi.

Šādu informāciju atklājis nu jau slavenais Grigorijs Rodčenkovs, kurš savulaik bija Maskavas Antidopinga laboratorijas (RUSADA) vadītājs. Tieši viņš ir atslēgas figūra visā Krievijas dopinga skandālā. Pašlaik Rodčenkovs atrodas nezināmā vietā ASV, būdams iekļauts Federālās izmeklēšanas biroja (FIB) liecinieku aizsardzības programmā.

"2008.gadā no tā laika sporta ministra Vitālija Mutko saņēmu rīkojumu, ka Krievijas futbolā nav vajadzīgas pozitīvas dopinga analīzes," atklāja Rodčenkovs.

Krievijas vicepremjers Mutko pērn gada izskaņā atkāpās no šī gada Pasaules kausa izcīņas orgkomitejas vadītāja amata, kā arī apturēja savu darbu Krievijas Futbola savienības prezidenta postenī.

Krievijā 14.jūnijā sāksies Pasaules kausa finālturnīrs, tam ilgstot līdz 15.jūlijam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!