Latvijas un Baltkrievijas hokeja fani izvēlējušies savas 2021. gada pasaules čempionāta talismana simpātijas
Foto: Publicitātes foto

2021. gada pasaules hokeja čempionāta rīkotājvalstīs Latvijā un Baltkrievijā norisinājās sacensību talismana skiču izstāde, kurā līdzjutēji varēja izvēlēties sev tīkamākos talismanus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Gandrīz mēnesi pasaules hokeja čempionāta oficiālajā tirdzniecības centrā "Domina Shopping" norisinājās izstāde, kurā bija redzami 20 labākie darbi, kurus atlasījusi 2021. gada pasaules čempionāta hokejā Latvijas orgkomiteja. Ikvienam apmeklētājam no 14. janvāra līdz 5. februārim bija iespēja izvēlēties savu talismana favorītu, atdodot par to balsi. Ar pārliecinošu balsu vairākumu par hokeja fanu simpātiju kļuva Jāņa Burmeistara talismana skice, kurā bija atainots ezis. J.Burmeistars un viens nejauši izvēlēts balsojuma dalībnieks katrs dāvanā saņems oriģinālo Latvijas hokeja izlases spēļu kreklu un "Domina Shopping" dāvanu karte.

"Ezītis, manuprāt, saistās ar centību, unikalitāti un degsmi," savu skices zīmējumu komentēja Burmeistars. "Eža izskats ir maldinošs, jo no ārienes viņš šķiet maziņš un ievainojams, bet iekšienē viņš ir spēcīgs, grūti uzveicams un ar lielām spējām pašaizsargāties. Šīs asociācijas, manuprāt, ļoti labi saiet kopā arī ar nozīmīgākajām hokeja spēlēm."

Savukārt starp Baltkrievijas līdzjutējiem vislielāko simpātiju iemantoja talismana skice, kurā attēlota maijvabole. Šim kukainim piešķirts vārds "Maijs".

Latvijas un Baltkrievijas hokeja fani izvēlējušies savas 2021. gada pasaules čempionāta talismana simpātijas
Foto: Publicitātes foto

Gala lēmums par to, kura autora talismans kļūs par 2020. gada Pasaules čempionāta hokejā oficiālo simbolu, tiks izziņots 24. februārī, balstoties uz žūrijas locekļu balsojumu. Katrs tēls, kas iekļūs finālā, tiks vērtēts pēc pieciem dažādiem kritērijiem piecu baļļu skalā, piedaloties gan Latvijas, gan Baltkrievijas pārstāvjiem. Par uzvarētāju kļūs tas talismans, kas saņems vidēji augstāko kopvērtējumu no abām valstīm.

Atgādinām, ka 2019. gada 18. septembrī Latvijas un Baltkrievijas Hokeja federācijas izsludināja atklātu ideju konkursu 2021. gada Pasaules čempionāta hokejā talismana izveidei. Latvijas un Baltkrievijas orgkomitejas kopumā saņēma vairāk nekā simts iesūtītus pieteikumus. Iesniegtos darbus vērtēja ne tikai Latvijas un Baltkrievijas Hokeja federāciju pārstāvji, bet arī sporta zvaigznes un sabiedrībā zināmi cilvēki. Janvāra sākumā abu valstu orgkomitejas atlasīja 30 labākos darbus.

85. Pasaules čempionāts hokejā notiks 2021. gadā no 7. līdz 23. maijam un tas tiks aizvadīts divās valstīs – Latvijas galvaspilsētā Rīgā (Arēnā Rīgā) un Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā (Minsk-Arena). Sešpadsmit A divīzijas komandas cīnīsies par Pasaules čempiona titulu. Plānots, ka Rīgā tiks aizvadītas apakšgrupu spēles un ceturtdaļfināli, bet Minskā apakšgrupu mači, ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls.

Rīga jau vienu reizi ir bijusi mājvieta Pasaules čempionātam hokeja A divīzijai – tas notika 2006. gadā no 5. līdz 21. maijam divās hallēs (Arēnā Rīga un Skonto hallē). Toreiz Latvijas izlase ieguva 10. vietu.

Tags

Domina Shopping Hokejs Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionāts hokejā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form