'Delfi Sports': piedodiet, intervijas ar Znaroku nebūs....
Foto: F64

Pirms pasaules čempionāta vēlējāmies mūsu portāla lasītājiem piedāvāt interviju ar Latvijas hokeja izlases galveno treneri Oļegu Znaroku, lai sniegtu atbildes uz dažādiem ar izlasi saistītajiem jautājumiem un parunātu "par dzīvi". Diemžēl Znaroks ar "Delfi Sports" nevēlas runāt. Vismaz tā apgalvo Latvijas Hokeja federācija (LHF)…

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izlasei uzsākot gatavošanos pasaules čempionātam, portāls "Delfi" jau laicīgi pieteica LHF vēlmi tikties un parunāties ar Znaroku. Dabūjām atteikumu. Jo izlases treneris ir ņēmis ļaunā Latvijas medijos par viņu iepriekš rakstīto, komentārus, jokus. Tas varbūt pat būtu saprotams, taču mēs nekādi nevarējām atcerēties, kad būtu publicējuši ko aizskarošu, nepatiesu, apmelojošu vai būtu interpretējuši trenera izteikumus…

Pēc kāda laika vērsāmies atkal ar cerību, ka Oļegs Znaroks būs tomēr "sašķirojis", kuri tad ir "sliktie" Latvijas mediji un kuri tomēr savu darbu dara profesionāli. Un atkal saņēmām "kurvīti" – Latvijas izlases treneris diemžēl šobrīd medijiem nav pieejams. Pag, pag, bet kā tad ar atsevišķos izdevumos publicētām acīmredzami "svaigām" intervijām? Izrādās svarīgi ir ne jau tas, kuru mediju žurnālists pārstāv, bet tas, cik ilgi viņš ir PERSONISKI pazīstams ar Oļegu Znaroku. "Ziniet, ja žurnālists Oļegu Znaroku pazīst vairāk kā 20 gadus, tad komunikācija ir pavisam cita". Tā ir Latvijas Hokeja federācijas atbilde.

"Delfi Sports" žurnālistiem ir nācies runāt ar izcilo trīssoļlēcēju Džonatanu Edvardsu, pasaules rallija čempioniem Tomiju Makinenu, Kolinu Makreju, Sebastjanu Lēbu, F-1 pilotiem Deividu Kulthārdu un Rubensu Baričello, vienu no izcilākajiem pasaules handbolistiem Aleksandru Tučkinu, četrkārtējo olimpisko čempionu peldēšanā Aleksandru Popovu uttt. Šīs sporta izcilības mūs kā žurnālistus arī nepazīst 20 gadus, bet tas nav bijis par šķērsli sniegt interviju, atbildēt varbūt arī uz nepatīkamiem jautājumiem.

Katru gadu ir bijušas izlases galveno treneru preses konferences (arī citu treneru – kas bija pirms Znaroka), treniņi ir bijuši publiski pieejami, bet šogad kaut kas ir noticis. Preses konferences netiek sasauktas, uz treniņiem žurnālisti drīkst ierasties tikai ar speciālām atļaujām iepriekš piesakoties, un Znaroka viedokli lasītājiem žurnālisti nevar iedot. Nu, jā izņemot, protams, tos dažus izredzētos preses pārstāvjus, kuri Oļegu Znaroku pazīst kopš bērna kājas un vēl "vecā" Rīgas "Dinamo" laikiem…

Neoficiāli izskanējis, ka Znaroks esot apvainojies par to, kas rakstīts KHL sezonas laikā par viņu un vēl vairāk nikns kļuvis pēc kāda audio ieraksta izplatīšanas. Skaidrs, ka tur ierakstītā nav Znaroka balss un šoreiz ar sportu nesaistītie kolēģi, vēloties brangi pajokot, izplatot šo ierakstu, ir izdarījuši "lāča pakalpojumu". Taču tagad sanāk, ka Latvijas Hokeja federācija un Oļegs Znaroks VISUS žurnālists uzskata, nu, par ko nu viņi viņus uzskata, atsakoties sarunāties. Tas nozīmē, ka pēc šīs analoģijas mums bez izņēmuma visus hokejistus vajadzētu uzskatīt par milzu dzērājiem, jo reiz taču kādam no viņiem ir sanācis "paslīdēt"?

Runājot par izlasi, dīvainības, kas šogad notiek ar un ap izlasi, ir diezgan mulsinošas gan no izlases vadības puses, gan no pašu spēlētāju puses. No vienas puses (spēlētāju), katru gadu taču tiek runāts par visādām organizatoriskām ķibelēm, apdrošināšanām, utt. Un katru gadu tas tikai turpinās, nekas netiek izdarīts savlaicīgi. No otras puses (LHF), tā tomēr ir VALSTSVIENĪBA, un to vajadzētu saprast hokejistiem. Tas nav klubs, no kura, ja kaut kas neapmierina, var aiziet un spēlēt citā klubā. Puiši, tā ir VALSTS VIENĪBA! Un Jūsu valsts ir Latvija!

Vēl par notikumiem ap izlasi. Sākumā visi apgalvoja, ka visi spēcīgākie spēlēs, ja nebūs nopietnu traumu. Tad Laviņš, tad Sprukts, tad Galviņš.. Sākumā tiek stāstīts, ka Skrastiņš spēlēs, ja varēs tikt. Tagad arī Skrastiņš šaubās... Sprukts sākumā kā attaisnojumu minēja sagurumu, nevarēšanu koncentrēties, bet tagad jau visam klāt nākušas arī organizatoriskās problēmas. Tad tomēr laikam būs taisnība, ka kopā ar Spruktu uz pasaules čempionātu nav gribējuši braukt arī Dārziņš, Miķelis Rēdlihs un Karsums.

Spēlēs izlasē tie, kuri patiešām grib spēlēt. Un "atkritēji" lai nedomā pēc gadiem atkal spēlēt – nevajag! Mums basketbolā jau bija "zelta paaudze", kuri pēc kāda "ģenerāļa" vārdiem, gāzīs tādus kalnus. Pagājušā gadā basketbola izlasē spēlēja citi, spēlēja ar iedvesmu, ar degsmi. Jā, rezultāts nebija, bet bija centieni un vēlme pārstāvēt Latviju! Un tādu vēlamies atkal redzēt Latvijas hokeja izlasi! Šogad laikam tāda valstsvienība nebūs...

Šis ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar "Delfi" redakcijas nostāju.

Tags

Hokejs Latvijas Hokeja federācija Latvijas hokeja izlase Oļegs Znaroks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form