Latvijas izlases basketbolists Andrejs Gražulis svētdien VTB Vienotās līgas mačā guva 12 punktus, taču neglāba Nikolaja Mazura trenēto Permas "Parma" komandu no zaudējuma Krievijas grandam Maskavas CSKA.

"Parma" viesos piekāpās ar rezultātu 94:101 (33:23, 27:28, 14:26, 20;24).

"Parma" komanda maču sāka droši un trešās ceturtdaļas sākumā bija panākusi 15 punktu pārsvaru (38:23). Maskavieši pamazām sāka deldēt viesu pārsvaru, līdz trešās ceturtdaļas otrajā pusē pārņēma vadību.

Permas basketbolisti ceturtajā ceturtdaļā atguva vadības grožus, Gražulim pēc tam iemetot tālmetienu (84:80) un pustālo (86:83). Tiesa, pēc latvieša groziem sekoja desmit bezatbildes punkti mājinieku izpildījumā, Permas komandai nonākot iedzinējos ar 86:93. Otrreiz izlaisto vadību "Parma" neatguva un cieta zaudējumu.

Gražulis šajā mačā 25 minūtēs un 40 sekundēs iemeta abus divus tālmetienus un trīs no pieciem divpunktu metieniem.

Tāpat koknesietim bija četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, trīs kļūdas, viens bloķēts metiens un trīs piezīmes. Latvijas basketbolists šajā mačā tika pie 13 efektivitātes koeficienta punktiem.

"Parma" rindās ar 16 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm izcēlās amerikānis Kodijs Millers-Makintairs, bet 18 punkti viņa tautietim Frenkam Geinsam.

Tikmēr CSKA komandas uzvaru ar 34 punktiem kaldināja francūzis Nando de Kolo.

Jau ziņojts, ka Latvijas vicečempione basketbolā "VEF Rīga" svētdien viesos ar rezultātu 70:83 (14:18, 25:28, 19:22, 12:15) piekāpās spēcīgajai Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" komandai.

Rīdziniekiem rezultatīvākais ar 22 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Mareks Mejeris, 15 punktus savāca Artis Ate, bet desmit punktus iemeta Andris Misters. Savukārt ar desmit rezultatīvām piespēlēm atzīmējās meksikānis Alekss Peress.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Dmitrijs Hvostovs, 17 punkti amerikānim Džo Reglendam, bet ar 16 punktiem atzīmējās viņa tautietis Mērdijs Kolinss.

Vēl svētdien Baltkrievijas komanda Minskas "Cmoki" ar Edmundu Valeiko treneru kolektīvā viesos ar 91:82 (18:25, 28:19, 18:17, 27:21) pārspēja "Ņižņij Novgorod", bet "Kalev" savā laukumā ar 83:73 (22:17, 23:19, 21:19, 17:18) uzvarēja Kazahstānas spēcīgāko komandu "Astana".

Sestdien maču aizvadīja arī Mārtiņa Meiera pārstāvētā Kazaņas "Unics", taču latviešu centra spēlētājs trešo Vienotās līgas dueli pēc kārtas palika ārpus pieteikuma. "Unics" savā laukumā ar 89:82 (17:22, 23:20, 27:21, 22:19) uzvarēja Saratovas "Avtodor".

Vienotās līgas galvgalī ar septiņām uzvarām septiņās spēlēs atrodas CSKA, kamēr pieci panākumi piecos mačos ir "Unics" komandai. Tālāk ar četrām uzvarām piecās cīņās seko "Lokomotiv-Kubaņ", Maskavas apgabala "Himki" un Sanktpēterburgas "Zeņit" vienības.

Sesto vietu ar trim uzvarām sešās spēlēs ieņem "Cmoki". Tikmēr "VEF Rīga", "Parma", Kalev" un "Astana" ar vienu uzvaru sešās spēlēs ir pēdējās četras vietas 13 komandu vidū.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē tās pašas 13 komandas, kas iepriekšējā sezonā, aizvadot divu apļu turnīru, bet pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties "play-off" cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kazahstānas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala "Himki" vienību.

Septiņās no astoņām iepriekšējām Vienotās līgas sezonām par čempioni kronēta CSKA, bet 2011. gadā uzvarēja "Himki".