Ar vērienīgu pasākumu 'Gulbenes Buki' atzīmēs 25 gadu jubileju
Foto: Lauris Aizupietis

30. jūlijā Gulbenes sporta centrā viena no tradīcijām bagātākajām Latvijas basketbola komandām – "Gulbenes Buki" – atzīmēs savas pastāvēšanas 25. gadadienu, informē Latvijas Basketbola savienība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jubilejas pasākuma ietvaros basketbola laukumā vēlreiz būs iespēja redzēt gan vietējos, gan viesspēlētājus, kuri dažādos laikos ir spēlējuši "Bukos", kaldinot komandas panākumus Latvijas Basketbola līgas 1. un 2. divīzijā.

"Gulbenes Buku" vārdu uz Latvijas Basketbola līgas (LBL) lielās skatuves pacēla leģendārais kluba menedžeris - Egils Čakars un treneris Aldis Sproģis, kuri ar savu lokālpatriotismu un degsmi spēja no vietējiem puišiem izveidot lielisku basketbola komandu. Piesaistot arī papildspēkus, komandu LBL vēstures hronikā iemūžināja 1999., 2001. un 2002. gadā izcīnītās Latvijas čempionāta bronzas medaļas un uzvara LBL 2. divīzijas turnīrā 2019. gadā, bet "Buki" bija un ir kaut kas daudz vairāk par ailīti turnīra tabulā. Visā Latvijā "Gulbenes Buku" vārdu nesuši karstasinīgie un skaļie līdzjutēji, kuri piepildīja "Buku" mājas spēļu zāles jeb "Zilā putna" tribīnes, nekautrējoties izdarīt spiedienu uz tiesnešiem un pretiniekiem. Vērienīgs līdzjutēju atbalsts komandai ir arī šodien, kad spēles tiek aizvadītas jaunajā zālē - Sporta centrā.

"Gulbenes Buki" ir bijusi otrā elpa pieredzējušo treneru Pētera Višņeviča un Jāņa Zeltiņa karjerām, traģiskā pēdējā spēle basketbola leģendai Maigonim Valdmanim un profesionālā ceļamaize nākamajiem valstsvienības un jaunatnes izlašu treneriem Agrim Galvanovskim, Arvim Steckim un Kasparam Mājeniekam.

Spēlēšana "Gulbenes Bukos" ir bijis atspēriens ceļā uz Latvijas basketbola valstsvienību savējiem un vismaz uz kādu laiku par savējiem kļuvušajiem Raimondam Gabrānam, Pāvelam Veselovam, Ivaram Timmermanim, Jurijam Aleksejevam, Kristapam Purnim un Kasparam Ciprusam, savukārt Daumantam Dreiškenam palīdzēja norūdīties cīņai par olimpiskā čempiona titulu bobslejā. Trīs ilggadējo "Buku" līderu - Raimonda Gabrāna, Pāvela Veselova un Artūra Brūniņa - formastērpi iemūžināti pie "Zilā putna" griestiem.

Nekas no tā nav aizmirsts un "Buki" ir gatavi doties atmiņu lidojumā! Tāpēc ikviens, komandas atbalstītājs tiek laipni uzaicināts 30. jūlijā sākot no plkst. 11.45 atzīmēt šo jubileju kopā. Vispirms pie Gulbenes sporta centra tiks atklāts komandai veltīts vides objekts. Tam sekos speciāli dzimšanas dienai veidota video stāsta skatīšanās, bet svētku kulminācijā plkst. 13.00 – draudzības spēle starp "Buku" leģendām.

Vietējo spēlētāju komandas sastāvā atkal spēlēs: Jānis Vītols, Jurijs Aleksejevs, Artūrs Brūniņš, Raitis Garais, Gundars Rauza, Raimonds Gabrāns, Daumants Dreiškens, Māris Sniķis, Pāvels Veselovs, Agris Galvanovskis, Jānis Graudiņš, Uldis Rudzītis, Agris Kazāks. Savukārt "Buku" leģionāru komandu pārstāvēs: Māris Baranovskis, Raimonds Feldmanis, Didzis Bērziņš, Mārtiņš Skirmants, Kaspars Cipruss, Artis Stankēvičs, Uvis Helmanis, Rinalds Sirsniņš, Jānis Gailītis, Aivis Cālmanis, Ingus Bankevics, Kārlis Vītols, Mikus Sokolovs. Spēli tiesās Agnis Pērkons un Oļegs Latiševs, spēles komisārs - Viesturs Ozols.

Spēles laikā būs gan konkursi skatītājiem, gan izklaidējoši priekšnesumi, gan jubilejas tortes baudīšana.

Tags

Mārtiņš Skirmants Raimonds Feldmanis Rinalds Sirsniņš Jānis Gailītis Agris Galvanovskis Basketbols Daumants Dreiškens Ingus Bankevics Kaspars Cipruss Latvijas Basketbola līga Oļegs Latiševs Pāvels Veselovs Uvis Helmanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form