Baško un Šneps ieņēmuši vietas FIBA komisijās
Foto: F64

Latvijas sieviešu basketbola izlases ģenerālmenedžere Gunta Baško turpmākos četrus gadus strādās par Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Tehniskās komisijas priekšsēdētāja vietnieci, ziņo FIBA.

Baško jau iepriekšējā periodā no 2014. līdz 2019. gadam strādāja FIBA Tehniskajā komisijā.

Komisiju turpmākos četrus gadus vadīs austrāliešu treneris Patriks Henesijs Hants, bet kopumā tajā būs 13 locekļi.

Savukārt Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps strādās Jaunatnes komisijā, kuru vadīs viņa kolēģis no Lietuvas Mindaugs Špoks.

LBS darbam komisijās virzīja arī Ojāru Kehri, kurš iepriekšējā posmā strādāja FIBA Finanšu komisijā, taču nākamajā četrgadē viņš starptautiskajā federācijā nestrādās.

Augusta pēdējās dienās Pekinā notika FIBA kongress, kurā piedalījās 156 valstu delegāti. Kongresa nozīmīgākais notikums bija Mali pārstāvja Hamanes Niangas vienbalsīga ievēlēšana par FIBA prezidentu, kā arī jaunās FIBA valdes ievēlēšana uz laika posmu līdz 2023. gadam.

Njangs amatā nomainījis argentīnieti Orasio Muratori, kurš FIBA vadīja iepriekšējos piecus gadus. Mali pārstāvis ir FIBA 13. prezidents.

FIBA viena prezidenta pilnvaras limitējusi uz vienu termiņu, turklāt rotācijas kārtībā tas tiek piešķirts kādai no reģionālajām nodaļām.

Tags

Basketbols Edgars Šneps FIBA Gunta Baško Latvijas Basketbola savienība

Comment Form