Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Vašingtonas "Wizards" pirmdien izcīnīja otro uzvaru šosezon, tās veiksmīgo sniegumu kaldinot Latvijas izlases basketbolistam Dāvim Bertānam, kurš trāpīja trīs tālmetienus un izcēlās ar deviņiem punktiem.

Vašingtonas klubs mājas spēlē ar rezultātu 115:99 (31:30, 32:31, 30:17, 22:21) pieveica Detroitas "Pistons" vienību.

Bertāns laukumā pavadīja 22:14 minūtes, kuru laikā viņš netrāpīja vienīgo izpildīto divpunktu metienu, bet realizēja trīs no sešiem tālmetieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu uzbrukumā, vienreiz pārtvēra bumbu un vienreiz bloķēja pretinieka metienu.

Rūjienietis arīdzan četrreiz pārkāpa noteikumus, taču, viņam esot laukumā, "Wizards" vienība pretiniekus apspēlēja ar septiņu punktu pārsvaru.

Latvijas basketbolista pirmais izgājiens laukumā nepadevās sekmīgs, uzbrucējam ātri nopelnot divas piezīmes, tiekot nomainītam un tādējādi nenākot laukumā otrajā ceturtdaļā. Bertāns visus punktus guva spēles otrajā puslaikā.

Uzvarētāju labā ar 22 punktiem izcēlās Bredlijs Bīls, bet viesu rindās 24 punkti Lūkam Kenārdam.

Savukārt Latvijas basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" komanda ar rezultātu 135:125 (33:27, 34:23, 37:48, 31:27) uzvarēja Ņūorleānas "Pelicans" basketbolistus.

Rodions Kurucs spēlē no rezervistu soliņa iesaistījās divas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām, netrāpot vienīgo izpildīto divpunktu metienu, savācot divas atlēkušās bumbas, pa reizi pārtverot bumbu un pārkāpjot noteikumus, bet arī divreiz uzbrukumā nostaigājot.

Cēsnieks pēc laukumā pavadītām 7:05 minūtēm tika nomainīts un vairāk spēles laikā netika izmantots.

Bruklinas komandas uzvaru ar 39 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm kaldināja Kairijs Ērvings, kurš pēc septiņām aizvadītām spēlēm ar vidēji mačā gūtiem 31,7 punktiem ieņem otro vietu līgā. Viesu labā 40 punktus guva Brendons Ingrams.

Vašingtonas "Wizards" vienība sešās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras, ieņemot dalītu 11. līdz 13. vietu Austrumu konferencē, bet "Nets" klubs ar trim uzvarām septiņās spēlēs atrodas astotajā pozīcijā konferencē.

Bertāna pārstāvētā komanda nākamreiz laukumā dosies trešdien, kad tā viesosies pie Indiānas "Pacers" vienības, bet Kuruca klubam spēle paredzēta vien piektdien Portlendā pret vietējo "Trail Blazers" komandu.