Fizdeils: Var redzēt, cik ļoti Porziņģis vēlas būt laukumā ar pārējiem
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa klātbūtne vien pārējiem Ņujorkas "Knicks" spēlētājiem treniņos dod papildus motivāciju, bet viņš pats acīmredzami grib būt kopā ar pārējiem, saka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba galvenais treneris Deivids Fizdeils.

"Knicks" komanda ir aizvadījusi pirmos divus treniņus pirms jaunās sezonas, abos klāt esot arī Porziņģim, kurš turpina atlabt pēc februārī gūtās ceļgala saišu traumas. Latvietis nevar piedalīties komandas nodarbībās, aprobežojoties vien ar viegliem skriešanas vingrinājumiem un metieniem pa grozu, taču viņa klātbūtne komandai nozīmē ļoti daudz, uzsvēra Fizdeils.

"Viņš piedalās visos mūsu treniņa aspektos, palīdz citiem spēlētājiem, padod bumbas, dod padomus, runā ar treneriem par to, kas notiek treniņa laikā. Man bija prieks redzēt, kā Kristaps sadarbojas ar citiem puišiem. Var redzēt, cik ļoti Porziņģis vēlas būt laukumā ar pārējiem. Viņam šis ir grūts periods, tāpēc mēs būsim blakus ar lielu atbalstu, lai uzturētu viņa garu možu," laikrakstam "The New York Post" norādīja Fizdeils.

Iepriekšējā sezonā pēc traumas gūšanas Porziņģis klātienē apmeklēja tikai dažus "Knicks" treniņus un divas spēles, bet tagad vēlas būt kopā ar komandu pēc iespējas vairāk.

"Viņš ir liela daļā no tā, ko mēs šobrīd darām. Tik talantīgs spēlētājs pārējiem var palīdzēt arī nepiedaloties treniņprocesā. Viņa ķermenis vēl nav gatavs, bet prāts un emocijas pārējiem var dot ļoti daudz. Galvenais, ka Kristaps pats to vēlas," piebilda treneris, norādot, ka latvietis treniņā var mest pa grozu, taču to dara ar minimālu palēcienu.

Līdzīgās domās ar treneri ir arī "Knicks" centra spēlētājs Eness Kanters, kurš bija pārsteigts par to kā Porziņģis cenšas visiem palīdzēt.

"Tā ir papildus motivācija, ja tāda zvaigzne kā Kristaps laukuma malā tā atbalsta pārējos. Neticami, kā viņš mums jūt līdzi, ir tik emocionāls. Kristaps man atzina, ka nevar vien sagaidīt, kad pats tiks laukumā. Viņa sniegtā enerģija tikai pierāda, cik ļoti viņš mīl komandu un rūpējas par to," kolēģi slavēja Turcijas basketbolists.

Jau ziņots, ka Porziņģis pirmdien, kad notika "Knicks" spēlētāju tikšanās ar medijiem, atturējās prognozēt, kad varētu atgriezties laukumā.

"Tas ir sarežģīts jautājums, jo atsākšu spēlēt, kad būšu vesels un gatavs to darīt. Mans ceļgals šobrīd jūtas labi un šobrīd esmu nedaudz sācis skriet, kā arī izpildīt metienus," noteica basketbolists.

Jau vēstīts, ka Porziņģis, kurš aizvadīja vien nedaudz vairāk kā pusi no iepriekšējās sezonas jeb 48 spēles, bija rezultatīvākais komandas spēlētājs ar vidēji 22,7 gūtajiem punktiem. Viņš bija arī otrs labākais cīņā par atlēkušajām bumbām, vidēji mačā sakrājot 6,6 bumbas zem groziem. Tāpat viņš ar 2,4 bloķētājiem metieniem bija labākais komandā šajā rādītājā.

"Knicks" NBA regulāro čempionātu uzsāks 17. oktobrī savā laukumā pret Atlantas "Hawks".

Ņujorkas vienība aizvadītajā sezonā jau piekto reizi pēc kārtas nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Tags

Hawks (Atlanta) Knicks Kristaps Porziņģis NBA

Comment Form