Latvijas izlases basketbolists Rodions Kurucs svētdien izgāja laukumā otrajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pēc kārtas, Bruklinas "Nets" vienības uzvarētā mačā atzīmējoties ar trim gūtiem punktiem.

Bruklinas vienība ar rezultātu 109:89 (28:23, 29:20, 26:23, 26:23) pieveica Filadelfijas "76ers" basketbolistus.

Kurucs laukumā pavadīja spēles pēdējās 4:18 minūtes, kurās basketbolists izcēlās ar trim punktiem (0/1 divpunktu metienos, 1/1 trīspunktu metienos), sagrāba trīs atlēkušās bumbas zem groziem, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz kļūdījās, kā arī reizi pārkāpa noteikumus.

Lai gan spēles pirmās sešas minūtes notika pastāvīga cīņa par vadību, atlikušo maču "Nets" vienība kontrolēja rezultātu, viesiem nedodot iespēju atgūties. Pēdējās ceturtdaļas ievadā pārsvars jau sasniedza 20 punktus, Bruklinas komandai gūstot pārliecinošu uzvaru.

Uzvarētāju labā ar 24 punktiem izcēlās saspēles vadītājs Spencers Dinvidijs, bet 16 punkti Džo Harisam. Savukārt viesu rindās 20 punktus sakrāja Bens Simonss, kuram ar 17 punktiem izpalīdzēja Tobaiass Hariss. Filaldelfijas komandai slimības dēļ nevarēja palīdzēt komandas līderis Džoels Embīds.

Bruklinas komanda ar 14 uzvarām 26 spēlēs saglabā septīto vietu Austrumu konferencē, kuras trešo pozīciju ieņem Filadelfijas "76ers", pateicoties 28 spēlēs izcīnītām 20 uzvarām.

Kurucs tālmetienu NBA spēlē nebija trāpījis kopš 10. novembra, kad cēsnieks izcēlās ar trim punktiem pret Fīniksas "Suns" komandu. Basketbolists, kurš pagājušajā šosezon trāpīja teju vienu tālmetienu ik spēli (0,9 tālmetieni vidēji spēlē), šosezon 12 aizvadītās NBA spēlēs izmetis tikai deviņus trīspunktniekus.

Latvijas izlases uzbrucējs šosezon vidēji mačā atzīmējies ar 2,3 punktiem un 2,7 atlēkušajām bumbām, vērā ņemamu daļu sezonas pavadot NBA attīstības līgā jeb G līgā.

Bruklinas komanda nākamo spēli aizvadīs otrdien, viesojoties pie Ņūorleānas "Pelicans" komandas.