Latvija rīkos prestižāko jauniešu basketbola turnīru – U-19 Pasaules kausa izcīņu
Foto: FIBA

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) izpildkomiteja apstiprinājusi, ka 2021. gada FIBA U-19 Pasaules kausa izcīņa notiks Latvijas pilsētās Rīgā un Daugavpilī, vēsta Latvijas Basketbola savienība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sacensībās piedalīsies 16 valstu komandas, tās tiks rīkotas no 3. līdz 11. jūlijam trijās sporta bāzēs – "Arēnā Rīga", Olimpiskajā sporta centrā un Daugavpils Olimpiskajā centrā.

FIBA izplatītajā paziņojumā uzvērts, ka Latvijas Basketbola savienībai ir izcila pieredze augstākā līmeņa sacensību organizēšanā, rīkojot FIBA "EuroBasket 2015" un 2019. gada Eiropas sieviešu čempionāta spēles, jauno talantu nometni "Basketball without borders", kā arī nodrošinot 2021. gada Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas turnīra sabraukumu spēles īpašu drošības pasākumu apstākļos.

"FIBA izpildkomiteja ar lielu gandarījumu apstiprināja Latvijas Basketbola savienības tiesības rīkot 2021. gada U-19 Pasaules kausa izcīņu. Atgriežamies pie pasaules jaunatnes sacensībām un tā ir fantastiska ziņa visiem jaunajiem talantiem, kuri ar sajūsmu pārstāv savas valstis," uzver FIBA ģenerālsekretārs Andreass Zagklis.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis: "Latvijas Basketbola savienība augstu vērtē FIBA uzticēšanos, tik sarežģītā laikā piešķirot Latvijai tiesības rīkot U-19 Pasaules kausa izcīņu vīriešu komandām. Esmu pārliecināts, ka mūsu iepriekšējā pieredze organizējot augstākā līmeņa starptautiskos turnīrus, kā arī Latvijas basketbola cilvēku profesionalitāte un viesmīlība nodrošinās veiksmīgu sacensību norisi. Mūsu prioritāte būs dalībnieku drošība, tāpēc sacensības rīkosim, atbilstoši augstākajiem epidemioloģiskās drošības standartiem. Tomēr ceru, ka līdz vasarai pandēmija atkāpsies un mūsu viesi varēs novērtēt ne tikai mūsu viesnīcu un sporta zāļu kvalitāti, bet arī Latvijas dabu un kultūru."

U-19 Pasaules kausa izcīņa tiks rīkota saskaņā ar Latvijā spēkā esošajiem epidemioloģiskās drošības noteikumiem, kā arī FIBA izstrādāto Covid-19 protokolu.

Kopš 1979. gada U-19 Pasaules kausa izcīņa vīriešu komandām notiks 15. reizi. Iepriekš Latvija bijusi pārstāvēta trijos turnīros – 1999. gadā 9. vieta, 2011. gadā – 10. vieta, 2019. gadā – 12. vieta.

2021. gada U19 Pasaules kausa izcīņā piedalīsies 2002. gadā dzimuši spēlētāji. 2018. gadā Eiropas U16 čempionātā Latvijas šā gadugājuma komanda galvenā trenera Mārtiņa Gulbja vadībā izcīnīja 8. vietu. Pērn Eiropas U18 čempionāts pandēmijas dēļ tika atcelts. Tā vietā Latvijas izlases kandidātiem tika noorganizēts treniņu cikls galvenā trenera Gunta Endzela vadībā.

Tags

Basketbols FIBA Latvijas Basketbola savienība Raimonds Vējonis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form