Latvijas basketbolistes pakutina nervus Eiropas čempionēm spānietēm

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Rīgā notiekošajā Eiropas čempionātā jeb "Eurobasket" turnīrā sievietēm ar rezultātu 56:59 piekāpās Spānijas valstsvienībai, kas ir pašreizējā turnīra čempione.

Latvijas izlasē Elīna Dikeulaka guva 19 punktus, taču pieļāva arī astoņas kļūdas. 10 punktus guva Aija Brumermane, bet astoņi punkti Zentai Meļņikai, kura rezultatīva bija tikai pirmajā puslaikā. Spānijas izlasē ar 16 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Astou Ndoura, bet astoņus punktus un 10 atlēkušās bumbas pievienoja Laura Nikolsa.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā, un tikai pēdējā sekundē ielaists grozs neļāva latvietēm būt vadībā (17:17). Otrajā ceturtdaļā spānietes izmantoja latviešu kļūdas un ieguva desmit punktu pārsvaru – 35:25. Otrā puslaika sākumā nešķita, ka spēles gaita mainītos, taču piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase sāka izmantot savas iespējas un pietuvojās līdz trīs punktu deficītam (54:57), tomēr uzbrukumi izskaņā bija neveiksmīgi.

Latvijas basketbolistes šajā mačā pieļāva 25 kļūdas, kamēr pretinieces – par astoņām mazāk. Tāpat arī cīņā par atlēkušajām bumbām latvietes zaudēja ar 35:42, un spānietes 16 atlēkušās bumbas izcīnīja uzbrukumā.

A grupas kopvērtējumā ar trim uzvarām trīs spēlēs uzvarēja Spānija, otrajā vietā ar diviem panākumiem bija Lielbritānija, bet latvietēm izdevās gūt vienu uzvaru trīs spēlēs. Ceturtā ar trim zaudējumiem bija Ukraina.

Latvijas basketbolistes pirmdien astotdaļfinālā, visticamāk, tiksies ar Zviedriju, kas vēl spēkosies ar spēcīgo Francijas valstsvienību.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

Eurobasket sievietēm Rīgā: Latvija – Spānija
Spānijas izlasē ar 16 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Astou Ndoura, bet astoņus punktus un 10 atlēkušās bumbas pievienoja Laura Nikolsa.
Latvijas izlasē Elīna Dikeulaka guva 19 punktus, taču pieļāva arī astoņas kļūdas. 10 punktus guva Aija Brumermane, bet astoņi punkti Zentai Meļņikai, kura rezultatīva bija tikai pirmajā puslaikā.
Latvija - Spānija 56:59. Spēle noslēgusies.
56:59Latvijas izlasei neizdevās ātri izspēlēt uz tālmetienu, un Dikeulaka 4,4 sekundes pirms pamatlaika beigām stājās uz soda metienu līnijas. Viņa realizēja abus.
54:59Latvijas uzbrukums pēc minūtes pārtraukuma noslēdzās ar kļūdu. Domingesa iemeta soda metienus, dodot spānietēm vadību ar piecu punktu pārsvaru. Jāspēlē vēl 14,4 sekundes.
20,8 sekundes pirms pamatlaika beigām, un komandas apspriežas minūtes pārtraukumā.
Tā kā pretinieces arī sasniedza piezīmju normu, Brumermane izpildīja soda metienus. Viņa netrāpīja abus.
54:57Šepte pārtvēra bumbu, un Dikeulaka guva divus punktus pretuzbrukumā. Minūti pirms spēles beigām Latvija nosargāja savu grozu.
52:57Digna Strautmane pēc piezīmes uzbrukumā bija otrā, kura atstāja laukumu Latvijas izlasē ar pieciem noteikumu pārkāpumiem. Pirms tam to izdarīja Pīlābere. Dikeulaka caurgājienā tika pie soda metieniem un realizēja abus.
50:57Šepte stājās uz soda metienu līnijas un guva divus punktus. Dignas Strautmanes ātrais pārkāpums deva pretiniecēm soda metienus, jo latvietēm sasniegta piezīmju norma. Domingesa bija precīza.
48:55Tiesneši fiksēja pārkāpumu , kad Krēsliņa "krampēja" pretinieci. Zībarts bija ļoti nikns un nopelnīja tehnisko piezīmi. Domingesa izpildīja trīs soda metienus, bet trāpīja divus.
48:53Dikeulaka iespēlēja zem groza Brumermanei, kura atkal bija precīza.
46:53Ndoura atkal izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā, nopelnīja soda metienus, kurus arī realizēja. Šepte turpināja izmantot sev dotās minūtes un guva punktus, bet pēcāk laba aizsardzība un Brumermanes punkti uzbrukumā deva cerību staru Latvijai.
42:51Brumermane saņēma skaistu Šeptes piespēli un vēl nedaudz sadeldēja pretinieču pārsvaru, savukārt Dikeulaka ar soda metieniem panāca -9.
38:51Dikeulaka iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet brīdi vēlāk Paula Strautmane iemeta no groza apakšas, bet nerealizēja nopelnīto soda metienu.
35:51Atkal ceturtdaļa iesākās nerezultatīvā spēlē, bet ar soda metieniem punktus guva Krusa. Latvijas izlasei spēle uzbrukumā nevedās un metieni nekrita.
Sākusies 4. ceturtdaļa.
35:49. Noslēgusies 3. ceturtdaļa. Latvijai neizdevās pēdējās sekundēs samazināt rezultāta deficītu.
35:47Latvietes jau sasniedza piezīmju normu, un Uvina guva divus vieglus punktus. Māsas Strautmanes saspēlējās, un Digna guva divus punktus. Meļņika izcīnīja atlēkušu bumbu uzbrukumā, nogādāja bumbu Krēsliņai, kura realizēja tālmetienu. Sargaja gan uzreiz apklusināja Latvijas līdzjutējus ar savu tālmetienu.
30:42Spānietes atbildēja ar savu tālmetienu, precīzi metot Palau. Ikstena ar sarežģītu metienu no groza tuvuma guva punktus, spānietes uzreiz arī bija precīzas savā metienā.
28:37Latvijas neveiksmes uzbrukumā bija ieilgušas, un otrajā puslaikā latvietes palika sausā četras minūtes. Spānietēm joprojām izdevās tikt pie atkārtotas iespējas uzbrukumiem, taču pārsvaru viņas nepalielināja. Dikeulaka ar tālmetienu pārtrauca savas komandas "sauso" sēriju.
25:37Otrā puslaika ievadā abas komandas pirmajās divās minūtēs punktus neguva, tomēr spānietēm ar labu izspēli izdevās nostādīt Nikolsu labā pozīcijā, lai gūtu punktus.
Sācies 2. puslaiks.
Latvijas izlase pirmajā puslaikā pieļāvusi 12 kļūdas, pēc kurām spānietes guvušas 13 punktus. Spānijas izlasei astoņas kļūdas, bet latvietēm no tām izdevies gūt tikai trīs punktus. Latvijas izlasei problēmas arī cīņā par atlēkušajām, kur mūsējās zaudē ar 18:23. Spānijai astoņas atlēkušās bumbas izcīnītas uzbrukumā.
Pirmajā puslaikā Latvijas izlasē astoņus punktus guva Zenta Meļņika, bet septiņus punktus pievienoja Elīna Dikeulaka. Spānijas izlasē 12 punktus un sešas atlēkušās bumbas iekrāja Astou Ndoura, bet septiņus punktus guva Anna Krusa.
Latvija - Spānija 25:35. Noslēdzies 1. puslaiks.
25:35Ceturtdaļas izskaņa Latvijas izlasei atkal bija neveiksmīga, jo Dikeulaka kļūdījās piespēlē, spānietes aizskrēja pretuzbrukumā, kurā Krusa guva divus punktus un iemeta nopelnīto soda metienu. 3,7 sekundes līdz puslaika beigām, un Latvija pieprasīja minūtes pārtraukumu.
25:32Meļņika bloķēja metienu, tomēr Latvijas nākamais uzbrukums bija neveiksmīgs. Spānietes guva punktus caurgājienā, pēcāk Jākabsone arī bija precīza no groza tuvuma.
23:30Ndoura izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā un turpināja Spānijas izrāvienu, bet nākamajās epizodēs abu komandu izpildījumā bija diezgan daudz brāķu. Taču Ndoura vēlreiz guva punktus pēc savāktas atlēkušās bumbas, bet Meļņika apturēja pretinieču izrāvienu.
21:26Pīlābere ierāvās zem groza, piespēlēja Brumermanei, kura meta precīzi ar vienu roku. Ndoura uzreiz otrā laukuma pusē iemeta no groza apakšas, neraugoties uz noteikumu pārkāpumu. Tad viņa iemeta arī sodiņu. Palau ar pustālo metienu Spānijas pārsvaru palielināja līdz pieciem punktiem.
19:21Dikeulaka otrās ceturtdaļas sākumā iemeta akrobātisku metienu un nopelnīja soda metienu, taču to netrāpīja. Nikolsa Spānijas izlasē ar soda metieniem rezultātu izlīdzināja, taču pēc neveiksmīgiem Latvijas uzbrukumiem spānietes aizskrēja pretuzbrukumā un atguva vadību.
Sākusies 2. ceturtdaļa.
17:17. Noslēgusies 1. ceturtdaļa. Diasa iemeta vienu no diviem soda metieniem un izlīdzināja rezultātu, bet Jākabsone pēc lieliskas piespēles atguva Latvijai vadību. Latvijas izlase savā pēdējā uzbrukumā pazaudēja bumbu un spānietes sekundi pirms ceturtdaļas beigām rezultātu izlīdzināja.
15:14Krēsliņa vēlreiz izcēlās ar labām darbībām aizsardzībā, bet uzbrukumā viņas tālmetiens mērķi nesasniedza. Krēsliņai neizdevās apturēt Ndouru, kura iemeta divus soda metienus. Krēsliņa turpināja būt aktīva, caurgājienā bumba izlēca no groza ārā, taču viņa iemeta abus nopelnītos soda metienus.
13:12Nikolsa vēlreiz bija precīza no groza tuvuma, vēlāk Krēsliņa izcēlās ar bloku, bet tam sekoja epizode, kurā tika bloķēta Dikeulaka, bumbu ieguva Pulvere, un viņa uzreiz iespēlēja Meļņikai, kura realizēja metienu. Nākamajā Latvijas uzbrukumā Meļņika atkal nospēlēja precīzi.
7:10Nikolsa noslēdza Spānijas izlases kombinācija ar metienu no groza apakšas, bet Dikeulaka atbildēja ar tālmetienu. Dikeulaka pēc "pick'n'roll" izspēles nogādāja bumbu Brumermanei, kura uz brīdi izvirzīja Latviju vadībā, bet spānietes ātri punktus atguva.
4:6Spānijas izlase sāka ar labu izspēli, kurā Ndura guva divus punktus, nopelnīja soda metienu, kuru realizēja. Latvija pirmajā uzbrukumā pazaudēja bumbu, bet mirkli vēlāk Strautmane realizēja pustālo metienu no laukuma stūra. Sargaja iemeta tālmetienu spānietēm, bet Dikeulaka atbildēja ar caurgājienu.
Latvijas izlases pamatsastāvs: Elīna Dikeulaka, Ieva Pulvere, Paula Strautmane, Aija Brumermane, Karlīna Pīlābere.
Latvijas un Spānijas izlases Eiropas čempionātos spēkojušās septiņas reizi, un latvietes uzvaru spējušas izcīnīt tikai tālajā 1998. gadā. Pirms diviem gadiem Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar 20 punktu deficītu – 47:67.
2017. gada čempionei Spānijai nepalīdzēs šī turnīra vērtīgākā spēlētāja Alba Torensa, tomēr komandas rindās spēlē vairākas no kontinenta vadošajām basketbolistēm kā pagājušā gada Pasaules kausa simboliskā piecnieka pārstāve Astou Ndoura. Līdzšinējās divās spēlēs Spānijas izlasē rezultatīvākā ar vidēji gūtiem 17 punktiem bija Marta Sargaja
Mārtiņš Zībarts pirms spēles ar Spāniju: "Domāju, ka tā neapšaubāmi ir top3 komanda. Viņas ir pašreizējie čempioni. Domāju, ka čempionu sirdis ir ļoti lielas un to nekad nedrīkst norakstīt. Spānija saucama par čempionāta galvenajiem favorītiem. Centīsimies izmantot visu spēlētāju spēku un meklēsim epizodes, kurās varam iesaistīt rezervistes, kuras var kādā situācijā nospēlēt savu lomu."
Latvijas izlasei pirms šī mača spriedze ir nedaudz mazāka, jo Lielbritānijas uzvara pār Ukraina nodrošināja latvietēm vietu astotdaļfinālā. https://www.delfi.lv/sports/news/basketbols/lielbritanijas-uzvara-par-ukrainu-paver-latvijas-basketbolistem-celu-uz-eiropas-cempionata-izslegsanas-turniru.d?id=51233975
Latvija sieviešu basketbola izlase svētdien noslēdza "Eurobasket" turnīra sievietēm A grupas turnīru, spēkojoties ar pašreizējām Eiropas čempionēm spānietēm. Spānijas basketbolistes Rīgā izcīnījusi divas uzvaras, bet Latvijas kontā ir uzvara un zaudējums.