Tallinā notiekošajā Baltijas jūras kausa izcīņā trešdien uzvaru svinēja Latvijas U-16 sieviešu izlase, bet U-16 vīriešu valstsvienība un U-18 sieviešu izlase izcīnīja otro vietu, ziņo Latvijas Basketbola savienība.

Aināra Čukstes vadīto Latvijas un Igaunijas kadetu cīņā par pirmo vietu pārākas ar 102:54 (29:12, 21:21, 26:6, 26:15) bija Latvijas basketbolistes.

Latvietēm pārsvars bija visos spēles elementos, tai skaitā atlēkušajās bumbās (69:43) un ātrajos uzbrukumos gūtajos punktos (18:2).

Luīze Bērziņa uzvarētāju labā guva 21 punktu, Evelīna Oto - 20 punktus un izcīnīja 17 bumbas zem groziem, Madara Šmite - 17 punktus un septiņreiz rezultatīvi piespēlēja, bet Annija Brence sakrāja 13 punktus.

Gata Meldera trenētie kadeti cīņā par otro vietu otrajā un trešajā ceturtdaļā nospēlēja agresīvāk un precīzāk par Igaunijas kadetiem, uzvarot ar 73:60 (15:17, 26:13, 21:14, 11:16).

Latvieši pārliecinoši uzvarēja cīņā pie groziem (47:32) un guva divreiz vairāk punktu no soda laukuma (40:20).

Kristers Skrinda guva 23 punktus, Rūdis Donis - 15, kā arī izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, bet Everts Eglītis - desmit punktus.

Arī U-18 sieviešu sacensībās otro vietu izcīnīja Latvijas komanda, turnīrā uzvarot Somijas juniorēm.

Cīņā par otro vietu Latvijas komanda pret igaunietēm gandrīz visu pirmo puslaiku bija iedzinējos, lūzumu panākot trešās ceturtdaļas sākumā, kad izdevās 11:0 izrāviens, un svinot uzvaru ar 76:69 (19:21, 22:20, 23:7, 12:21).

Latvijas komandai bija pārsvars cīņā pie groziem (38;30) un krietni vairāk izpildīti soda metieni (20/24 pret 9/14 mājiniecēm).

Raina Tomašicka guva 20 punktus un sešreiz rezultatīvi piespēlēja, Katrīnai Ozolai 17 punkti un 11 atlēkušās bumbas, bet Enijai Vīksnei - desmit punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Jura Umbraško vadītā U-18 izlase trešdien nespēlēja, jo turnīrā piedalījās tikai trīs komandas, ieņemot pēdējo vietu.

Pirmdien Latvijas U-16 basketbolistes uzveica Somijas pirmo vienību (73:53), kadeti piekāpās Somijai (62:73), U-18 jaunietes piekāpās Somijas juniorēm (63:79), bet U-18 basketbolisti zaudēja Čehijai (77:84).

Otrdien Latvijas U-16 meiteņu izlase ar 116:42 sagrāva Somijas U-16 otro komandu, kadeti ar 57:80 piekāpās Tallinas kluba "Audentes" junioriem, U-18 jaunietes ar 73:66 uzvarēja Somijas otro komandu, bet U-18 basketbolisti ar 62:87 atzina Igaunijas izlases pārākumu.