Latvijas kausa izcīņā zināmi pirmie otrās kārtas dalībnieki. Iecavas "Dartija" savā laukumā ar rezultātu 77:53 sagrāva BK "Liepāja"/LSSS, divu spēļu summā uzvarot ar 11 punktu pārsvaru. Savukārt pirmās kārtas pirmajā spēlē BJBS "Rīga" savā laukumā piekāpās BS "Tukums"/TSS (60:92; atbildes spēle pirmdien Tukumā), ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Iecavas "Dartija" – BK "Liepāja"/LSSS 77:53 (14:19, 34:32, 62:41). Summā 148:137

Pirmā puslaika lielākajā daļā vadībā bija liepājnieki, un, kaut arī pēdējā minūtē "Dartija" panāca divu punktu pārsvaru, šķita, ka mājiniekiem nebūs viegli pacīnīties par uzvaru divu spēļu summā. Pēc lielā pārtraukuma līdzsvars saglabājās vēl četras minūtes, bet turpinājumā noteikumus pilnībā diktēja mājinieki.

No rezultāta 39:41 sešās minūtēs Iecavas "Dartija" panāca 62:41 un pēdējā ceturtdaļā droši nosargāja uzvaru divu spēļu summā.

Uzvarētājiem Gundars Brička guva 26 punktus, Edvards Jašuks sakrāja 16 punktus un izcīnīja 12 bumbas, bet Nauris Bikovs atzīmējās ar 13 punktiem. Liepājnieku labā Adrians Šnipke guva 17 punktus, bet Valters Vuciņš izcēlās ar 17 punktiem.

Otrajā kārtā "Dartija" spēlēs ar BK "Saldus".

BJBS "Rīga" – BS "Tukums"/TSS 60:92 (18:25, 21:51, 47:72)

Lai kaut daļēji kompensētu tukumnieku pārsvaru pieredzē un fiziskajā briedumā, jaunajiem rīdziniekiem bija vajadzīgs kolektīvs ātrums, enerģija un saskaņotība gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Bet – ar dažiem treniņiem nebija pieticis, lai no dažādām BJBS "Rīga" nodaļām sapulcētie basketbolisti kļūtu par vienotu komandu.

Uzvarētājiem pārliecinošs pārsvars soda laukumos: atlēkušās bumbas 26-60, punkti no soda laukuma 24-62.

Tukuma komandai Eduards Horeliks guva 24 punktus un izcīnīja 13 bumbas, savukārt Mareks Doroškevičs sakrāja 22 punktus.

Atbildes spēle notiks pirmdien Tukumā, bet šī pāra uzvarētāji otrajā kārtā spēlēs ar BK "Ķekava".

Ceturtdien pulksten 20.00 Cēsīs mājinieki uzņems Krāslavas komandu (pirmajā spēlē 91:77). Spēles tiešraidē var redzēt LBS "YouTube" kanālā.