Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionātu sāk ar zaudējumu Krievijai

Latvijas sieviešu basketbola izlase Prāgā Eiropas čempionāta pirmajā spēlē piektdien ar rezultātu 59:71 piekāpās Krievijas valstsvienībai, kas ir viena no turnīra favorītēm

Latvijas izlases rindās Elīna Babkina izcēlās ar 20 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm, bet 15 punktus un 12 atlēkušās bumbas iekrāja Anete Šteinberga.

Krievijas sastāvā 19 punktus guva naturalizētā Epifānija Prinsa, bet ar 15 punktiem un 12 bumbām zem groziem izcēlās Marija Vadejeva.

Eiropas čempionāta turpinājumā Latvija sestdien tiksies ar Melnkalni, bet pirmdien ar Beļģiju.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Eiropas basketbola čempionāts sievietēm: Latvija – Krievija
Latvijas izlasē 20 punktus guva Elīna Babkina, kura izdarīja arī 5 rezultatīvas piespēles. Savukārt Anete Šteinberga izcēlās ar 15 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.
59:71. Spēle noslēgusies.Krievija pēdējā minūtē guva punktus, tad Baško-Melnbārde atbildēja ar tālmetienu. Latvijas izlasei turnīrs sācies ar zaudējumu vienai no favorītēm.
56:67Prinsa veido spēli Krievijai un izkārtoja brīvu tālmetienu, kas tika realizēts.
56:64Putniņa stājās uz soda metienu līnijas, abas reizes metot precīzi, taču Tihonenko bija precīza no groza apakšas. Krievijas izlase palika bez Maigas, jo viņa pret Šteinbergu nopelnīja piekto piezīmi. Šteinberga guva divus punktus.
52:62Baško-Melnbārde iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet Prinsa pēc tam atkal uzņēmās iniciatīvu un iemeta pustālo atlēcienā un tālmetienu.
51:57Prinsa iemeta divus soda metienus Krievijai, Babkina arī stājās izpildīt "sodiņus" un arī divreiz bija precīza. Latvijas izlase ilgstošā uzbrukumā tomēr palika bez punktiem, bet arī krievietes neguva punktus. Prinsa ar pustālo metienu pārtrauca abu komandu "sauso" periodu. Putniņa pēc tam bija rezultatīva Latvijas izlasei.
47:53Babkina teicami atrada Šteinbergu, kura brīvi meta no groza apakšas, tad Latvijas izlasei izdevās nosargāt grozu. Babkina vēlreiz piespēlēja Šteinbergai, viņa iemeta divus punktus, nopelnīja arī soda metienu, kuru nerealizēja.
Sākusies 4. ceturtdaļa.
43:53. Noslēgusies 3. ceturtdaļa.Otrajā piegājienā Krastiņa bija perfekta no soda metienu līnijas, pēc tam Babkina trāpīja vienu no diviem soda metieniem. Babkina pēcāk trāpīja tālmetienu, taču Krievijas izlase ceturtdaļas izskaņā atjaunoja desmit punktu pārsvaru.
37:51Kirilova guva punktus Krievijai, bet Krastiņa pēc tam Latvijai nerealizēja nevienu no diviem soda metieniem. Vadejeva turpināja dominēt zem Latvijas izlases groza, atjaunojot Krievijai drošāku pārsvaru.
37:47Krievijas izlase turpināja palielināt pārsvaru, bet Babkina otrā laukuma pusē izgāja caurgājienā, guva divus punktus un tika pie soda metiena. Soda metiens nebija precīzs, bet latvietes tika pie bumbas, Babkina atkal to saņēma un iemeta tālmetienu.
32:45Maiga tika pie bumbas labā pozīcijā un iemeta vieglus divus punktus, bet Latvijas basketbolistēm savos uzbrukumos bija daudz brāķa. Vadejeva iemeta no groza apakšas, viņa šajā mačā jau iekrājusi "double-double". Tad Beglova vēl trāpīja no tālās distances, bet Prinsai padevās sarežģīts metiens pāri rokām.
32:36Putniņa lieliski nospēlēja ar muguru pret grozu un guva divus punktus. Latvijas izlase turpināja samazināt deficītu, Babkina labi nocīnījās, saņēma bumbu un trāpīja tālmetienu no stūra. Tas Latvijai tikai otrais tālmetiens spēlē.
27:36Krievijas izlase ātri guva divus punktus, bet latvietes savā laukuma pusē pazaudēja bumbu. Tomēr Baško-Melnbārde pārtvēra bumbu, devās uz grozu un izcēlās ar 2+1 punktu gājienu.
Sācies 2. puslaiks.
Latvijas izlasē labākā spēlētāja līdz šim bijusi Šteinberga, kura guva deviņus punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Krievijas izlasē pa deviņiem punktiem guvušas Beļakova un Vadejeva, kurai arī deviņas atlēkušās bumbas.
24:34. Noslēdzies 1. puslaiks.Šteinberga tika pie nesportiskas piezīmes, Beļakova iemeta soda metienus, bet pēdēja uzbrukumā Vieru iemeta pustālo metienu, dodot Krievijai desmit punktu pārsvaru.
24:30Krievija turpināja izrāvienu un guva vēl piecus punktus pēc kārtas. Latvijas izlasei neizdodas iekarot grozu no labām epizodēm.
24:25Beglova iemeta pustālo Krievijai, tad Prinsa tika līdz groza apakšai. Pēc četriem zaudētiem punktiem galvenais treneris Zībarts pieprasīja minūtes pārtraukumu.
24:21Babkina skaisti piespēlēja Šteinbergai, kura guva divus punktus no groza apakšas. Krievijai minūtes pārtraukums.
22:21Krievijas izlasei ar pustālo metienu izdevās gūt divus punktus, arī šajā epizodē lielu lomu nospēlēja neizcīnītā bumba pie sava groza. Ceturtdaļas sestajā minūtē Šteinberga ar soda metienu guva trešo punktu Latvijai šajā trešdaļā. Tad Prinsa guva punktus Krievijai, bet Brumermane nākamajā epizodē noslēdza skaistu uzbrukumu.
19:17Vairākos uzbrukumos pēc kārtas punkti netika gūti, bet tad Baško skaisti bloķēja pretinieces metienu. Vadejeva atkal tika pie atlēkušās bumbas uzbrukumā un guva divus punktus. Latvijas izlases uzbrukums iestrēdzis
19:15Ceturtdaļas sākumā Šteinberga bija precīza no groza apakšas, bet nākamajā uzbrukumā Babkina divreiz skaisti apspēlēja pretinieces, bet netrāpīja metienus. Beļakova pēc tam trāpīja tālmetienu Krievijai
Sākusies 2. ceturtdaļa
17:12. Noslēgusies 1. ceturtdaļa.Babkina pārgāja pāri visam laukumam un guva divus punktus, bet pēdējā sekundē Prinsa pret viņu pārkāpa noteikumus, un latviete vēlreiz guva divus punktus.
13:12Babkina iemeta divus soda metienus, mirkli vēlāk divreiz precīza no soda metienu līnijas bija arī Šteinberga.
9:12Vadejeva izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā, tika pie diviem soda metieniem un abus realizēja. Pēc tam līdzīgā epizodē latvietis atkal nesavāca bumbu pie sava groza un vēlreiz zaudēja divus punktus.
9:8Laksa ātrā uzbrukumā saņēma bumbu un iemeta tālmetienu, bet mirkli vēlāk Šteinberga pārtvēra bumbu un vienatnē guva divus punktus.
4:8Beļakova un Maiga guva četrus punktus pēc kārtas Krievijas izlasei. Latvijas izlases spēlētājas tiek pie brīviem metieniem, bet pagaidām bumba nelido grozā.
Spēles pirmajās četrās minūtēs abas komandas spēja kopā gūt astoņus punktus. Krievijas izlase ātri tika pie piezīmju normas, un Latvija pēc katra pārkāpuma varēs mest soda metienus. Putniņa aizmeta garām abus "sodiņus".
4:4Krievijas izlasē naturalizētā Prinsa guva pirmos punktus šajā spēlē, bet Baško-Melnbārde atbildēja ar diviem soda metieniem. Krievija pēc tam guva vēl divus punktus, bet nākamajās epizodēs laukumā dominēja aizsardzības. Pēc tam Brumermane pēc lieliskas Babkinas piespēles izlīdzināja rezultātu.
Latvijas izlases pamatsastāvs: Babkina, Baško-Melnbarde, Krēsliņa, Putniņa, Brumermane
Latvijas un Krievijas basketbolistes jau iznākušas laukumā, un pēc valstu himnu noskanēšanas spēle varēs sākties.
Otrā D grupas spēlē Beļģija dramatiskā spēlē ar rezultātu 66:64 pārspēja Melnkalni.
Krievijas izlasē līdere ir saspēles vadītājai Epifānija Prinsa. Viņa ir naturalizēta amerikāniete. Tāpat komandas sniegums ļoti esot atkarīgs no centra spēlētājas Marijas Vadejevas.
Latvijas un Krievijas valstsvienību sastāvi spēlei:
Latvijas sieviešu basketbola izlase piektdien uzsāk Eiropas čempionātu. D grupas pirmajā spēlē latvietēm pretī nāk Krievijas izlase. https://www.delfi.lv/sports/news/basketball/news/latvijas-sieviesu-basketbola-izlase-praga-uzsak-eiropas-cempionata-finalturniru.d?id=48957243