Latvijas vīriešu un sieviešu basketbola izlases aizvadīs kopīgus treniņus
Foto: LETA

Valdības lēmums atļaut no 1. jūnija profesionālajiem sportistiem treniņos neievērot divu metru distancēšanos dos iespēju Latvijas Basketbola savienībai (LBS) rīkot treniņus gan Latvijas pieaugušo valstsvienībām, gan jauniešu izlasēm, intervijā LBS mājaslapā atklāja savienības prezidents Raimonds Vējonis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka valdība ceturtdien, 21. maijā, pieņēma lēmumu mīkstināt ārkārtējās situācijas laikā noteiktos ierobežojumus un ar 1. jūniju atļaut bērnu nometnes, klātienes valsts pārbaudījumus, profesionālajiem sportistiem treniņos neievērot divu metru distancēšanos, izņemot cīņas sporta veidus.

Raimonds Vējonis atklāja, ka LBS šādam pavērsienam gatavojusies jau laikus, tāpēc īpašs valdes lēmums nav bijis jāpieņem.

"Jau izstrādāts grafiks gan sieviešu, gan vīriešu valstsvienību dalībnieku treniņiem, un esam gatavi no 1. jūnija izmantot visas atļautās iespējas," skaidro LBS prezidents. "Darba plāni gatavi ir arī jaunatnes izlasēm. Jauniešiem pagaidām būs jātrenējas, ievērojot ierobežojumus, taču, cerams, situācijas attīstība ļaus vasaras gaitā ierobežojumus mīkstināt un atsākt sacensības. Ar Lietuvas un Igaunijas basketbola organizācijām jau esam vienojušies par Baltijas kausa izcīņas turnīru rīkošanu U-14, U-15 un U-16 vecuma grupās meiteņu un puišu komandām, tiklīdz to ļaus apstākļi."

Baltijas kausa izcīņas turnīri aizstās šovasar Covid-19 dēļ nenotiekošos Eiropas čempionātus jauniešiem.

Savukārt Latvijas vīriešu izlasei pandēmijas dēļ izpaliks iepriekš plānotas spēles ar Lietuvas, Dominikānas un Dienvidkorejas izlasēm. Tādējādi sagaidāms, ka nākamās spēles valstsvienība aizvadīs vien novembrī, kad atsāksies kvalifikācijas turnīrs 2022. gada Eiropas čempionātam basketbolā. Neoficiālās ziņas, ka šie mači varētu tik atlikti, nav patiesas, minēja Vējonis.

"FIBA aprindās šāda iespēja ir pārrunāta tikai ļoti teorētiskā līmenī, bet, tā kā starptautiskais kalendārs ir ļoti saspringts, absolūta prioritāte ir novembra spēļu ciklu aizvadīšana gan sieviešu, gan vīriešu valstsvienībām," atzina bijušais valsts prezidents.

Ārkārtējās situācijas noteikumu atvieglošana ļaus pilnvērtīgi trenēties arī 3x3 basketbola izlasei, kuras saistībā LBS šobrīd cer uz spēļu atsākšanos augustā.

"Ja būs iespēja, izlases dalībnieki arī spēlēs Latvijā un pie tuvākajiem kaimiņiem. Ir vairākas iestrādes un LBS valdē apstiprināti dokumenti, kas vērsti uz 3x3 sistēmas attīstību, taču to īstenošana atkarīga no iespējām pilnvērtīgi trenēties un spēlēt," skaidro Vējonis.

LBS prezidents arīdzan klāstīja vairāk par savienības valdes apstiprināto reģionu izlases projektu, kurš paredz sešu U-14 vienību izveidi, aptverot katru Latvijas reģionu.

"Veidojot katra gadugājuma Latvijas izlases komandu, treneri darbā līdz šim varēja pārbaudīt 20, 25, varbūt 30 basketbolistus. Ļoti iespējams, iespējams, šim "sietam" cauri izslīdēja kāds laikus nepamanīts talants. Lai palielinātu izaugsmes iespējas gan jaunajiem spēlētājiem, gan arī nelielo sporta skolu treneriem, projekts paredz veidot sešas reģionu izlases, kuru dalībnieki trīs reizes gadā skolēnu brīvlaikā pulcētos kopā uz treniņiem, bet vasaras sākumā izspēlētu miniturnīru.

Aptuveni rēķinot, šāda programma katru gadu aptvertu vismaz 100 jauno basketbolistu, jo katrā darba ciklā katrā no sešiem reģioniem piedalītos vismaz 15 spēlētāji un sastāvs mainīties," ieceri ieskicēja LBS prezidents.

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka LBS izrādījusi interesi par 2025. gada Eiropas čempionāta vīriešiem organizēšanu. Vējonis arī atklājis, ka savienība lēmusi nepieteikties 2023. gada čempionātam sievietēm, jo Latvija pēdējo desmit gadu laikā jau uzņēmusi divus šādus turnīrus.

Tags

Basketbols Latvijas basketbola izlase Latvijas Basketbola savienība Latvijas sieviešu basketbola izlase Raimonds Vējonis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form