Nosaukti Latvijas U-20 basketbola izlases kandidāti
Foto: FIBA

Latvijas U-20 vīriešu izlases galvenais treneris Dāvis Čoders nosaucis kandidātus startam Eiropas U20 čempionāta B divīzijas turnīrā, kas no 15. līdz 24. jūlijam notiks Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi, vēsta Latvijas Basketbola savienība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļauti 25 spēlētāji (2002./2003. dzimšanas gads). Oficiālā treniņnometne sāksies 13. jūnijā, tajā piedalīsies 16 basketbolisti. No pērn U-19 Pasaules kausa izcīņā startējušās komandas līderiem ar veselību saistītu iemeslu dēļ šoreiz ierindā nebūs Krišs Helmanis.

"Izvērtējot kandidātu pieredzi, kā arī spēļu praksi un sniegumu aizvadītajā sezonā, astoņi spēlētāji jau uzaicināti uz oficiālo treniņnometni. Pārējos izraudzīsimies pārbaudes treniņos, kas notiks no 6. līdz 9. jūnijam," teica Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Dāvis Čoders.

"Pagaidām zem jautājuma ir potenciālā Noa Viljamsona līdzdalība. Augstskola, ar kuru Noa jau vienojies, vasarā rīko treniņus un mācību kursus, kuros viņam jāpiedalās. Komunicējam ar amerikāņiem, mēģināsim vienoties par viņa līdzdalību izlasē," turpināja treneris. "Protams, Helmaņa un iespējamais Viljamsona trūkums samazinās komandas vidējo augumu un ietekmēs spēles stilu, taču modernajā basketbolā ir daudz alternatīvu iespēju. Varam būt mazliet īsāki, bet mobilāki, ātrāki. Starp kandidātiem ceturtajā un piektajā pozīcijā ir interesanti spēlētāji.

Čoders atgādināja, ka ar daļu kandidātu jau strādājis pirms četriem gadiem Eiropas U-16 čempionātā, kur viņš palīdzēja galvenajam trenerim Mārtiņam Gulbim. "Par Latvijas klubos spēlējušajiem informācijas netrūkst. Par "ārzemniekiem" tā pagaidām ir dažādā līmenī, tāpēc nākamā nedēļa būs ļoti vērtīga. Pēc tās izraudzīsimies astoņus vai deviņus – atkarībā no Viljamsona statusa. 13. jūnijā darbi turpinās 16 basketbolisti," norādīja Čoders. "Eiropas čempionātā mūsu grupā palikušas četras komandas, jo piektā – Polijas U20 izlase – pārcelta uz A divīziju. Pirmajā posmā sešās dienās būs trīs spēles, varēsim labāk sagatavoties un būsim svaigāki pirms izšķirošajām cīņām izslēgšanas turnīrā. Mērķis nemainās – izcīnīt tiesības atgriezties Eiropas čempionāta A divīzijā."

Sagatavošanās laikā Latvijas U-20 izlasei paredzētas septiņas pārbaudes spēles: 21. un 22. jūnijā Rīgā ar Somijas U-20 izlasi. 26. jūnijā – ar Latvijas valstsvienības tuvāko rezervju komandu, 30, jūnijā un 1. jūlijā Valmierā ar Lietuvas U-20 izlasi, 8. un 9. jūlijā ar Igaunijas U-20 izlasi (vieta tiks precizēta).

Eiropas U-20 čempionāta pirmajā posmā Latvijas komanda C grupā tiksies ar Bulgārijas (15. jūlijā), Īrijas (17.) un Ungārijas (20.) izlasēm. Divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur cīnīsies ar labāko duetu no D grupas (Serbija, Somija, Slovākija, Šveice un Albānija).

Ceļazīmi uz A divīziju saņems pirmo trīs vietu ieguvēji (ja A divīzijā 14.-16. vietā ierindosies 2023. gada Eiropas U20 čempionāta rīkotājvalsts Grieķijas izlase, no B divīzijas uz A divīziju pāries tikai pirmo divu vietu ieguvēji).

Tags

Krišs Helmanis Basketbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form