Porziņģim pārliecinošā zaudējumā pret 'Bulls' grozā nekrīt tālmetieni

Latvijas izlases basketbolists Kristaps Porziņģis svētdien pirmo reizi šosezon aizvadīja spēli Dalasā, viņa pārstāvētajai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandai "Mavericks" mājās zaudējot Čikāgas "Bulls" vienībai.

Dalasas klubs ar rezultātu 101:117 (23:27, 29:30, 23:22, 26:28) atzina "Bulls" pārākumu.

Kristaps Porziņģis trešajā spēlē šosezon sasniedza jau jaunu gada personīgo rekordu sev atvēlētajā spēles laikā. Basketbolists laukumā bija 33:22 minūtes, tajās gūstot 20 punktus (9/12 divpunktu metienos, 0/7 trīspunktu metienos, 2/2 soda metienos), izcīnot astoņas atlēkušās bumbas, bloķējot divus metienus, bet piecreiz pārkāpjot noteikumus.

Porziņģim spēle iesākās neveiksmīgi. Basketbolists pirmajā puslaikā netrāpīja visus piecus izpildītos tālmetienus, bet tomēr paguva sakrāt astoņus punktus. "Bulls" komanda pastāvīgi spēja tikt līdz groza apakšai, puslaika gaitā trāpot 19 soda metienus. Tas daļēji ļāva viesiem pakāpeniski audzēt savu pārsvaru, pāris brīžus atrodoties vadībā ar +19. Izcils gan bija Luka Dončičs, kurš pirmajā puslaikā guva 30 punktus, raidot grozā vairākus skaistus trīspunktniekus.

Infografika: "SofaScore"

Otrā puslaika ievadā Porziņģis uzlaboja savu precizitāti, ātri gūstot sešus punktus soda laukumā. Divās no epizodēm Dončičs bija piespēles autors, slovēnim jau trešās ceturtdaļas vidū tiekot pie "triple-double". Tomēr laukuma saimnieki nesekmīgi atkāvās no mīnusiem, pēdējo ceturtdaļu uzsākot ar rezultātu 75:89.

Lai gan liepājniekam turpināja neveikties ar tālmetieniem, veiksmīga sadarbība ar Dončiču ļāva viņam no groza apakšas tikt arī pie 20. punkta spēlē. Viesi gan arī ceturtajā ceturtdaļā spēja netraucēti izcelties ātrajos uzbrukumos, īpaši efektīvi spēlējot veterāniem Garetam Templam un Tadeusam Jangam. Spēles beigas Porziņģis un Dončičs jau sagaidīja uz rezervistu soliņa, līderiem tiekot atpūtinātiem pirms pirmdien gaidāmā mača.

"Mavericks" labā 36 punktus, 16 atlēkušās bumbas un 15 rezultatīvas piespēles savāca Luka Dončičs, bet uzvarētāju rindās 29 punkti un desmit bumbas zem groziem somam Lauri Markanenam, kamēr Templs guva 21 punktu.

Čikāgas klubs ar piecām uzvarām 13 mačos pakāpies uz 11. vietu Austrumu konferencē, bet "Mavericks" ar sešām uzvarām 12 spēlēs atrodas septītajā pozīcijā Rietumos. Četrām zem Dalasas kluba esošām komandām gan ir šāda paša uzvaru un zaudējumu attiecība.

Jau pirmdien "Mavericks" viesosies Tampā, kur Covid-19 dēļ šosezon bāzēta Toronto "Raptors" vienība.

NBA spēle: Dalasas Mavericks – Čikāgas Bulls
Porziņģis laukumā bija 33:22 minūtes, tajās gūstot 20 punktus (9/12 divpunktu metienos, 0/7 trīspunktu metienos, 2/2 soda metienos), izcīnot astoņas atlēkušās bumbas, bloķējot divus metienus, bet piecreiz pārkāpjot noteikumus.
Spēle noslēgusies. Dalasas "Mavericks" – Čikāgas "Bulls" 101:117 (23:27, 29:30, 23:22, 26:28)
Spēles izskaņu "izdaiļo" pāris minūtes pārtraukumi.
Porziņģis un Dončičs tiek nomainīti. "Mavericks" jau pirmdien gaida nākamā spēlē. Saprotams, ka komandas treneri jau laikus var sākt domāt par lieku līderu nenoslogošanu.
94:113"Buļļi" turpina pārāk netraucēti gūt punktus ātrajos uzbrukumos. Izskatās, ka Dalasas komandai nav pa spēkam tomēr pacīnīties. Divarpus minūtes atlikušas pamatlaikā.
94:107Porziņģis atgriežas spēlē ar vieglu divpunktnieku no groza apakšas pēc Dončiča piespēles. Latvijas izlases līderis ļoti viegli sakrājis 12 punktus otrajā puslaikā. "Mavericks" zvaigznes izcili sapratušās savā starpā. Uzreiz pēc tam Porziņģim piektais pārkāpums. Vēl nepilnas četras minūtes pamatlaikā.
92:107Tālmetieni vairs nekrīt Dončičam, kuram otrajā puslaikā tikai četri punkti. Ātrajā uzbrukumā jau 21. punktu šovakar gūst Templs.
87:103Porziņģis tiek nomainīts. Otto Porters uzreiz aizdriblē līdz viegliem diviem punktiem.
85:99Pēc Dončiča piespēles pustālo metienu trāpa Porziņģis.
83:99Pēc "taimauta" laukuma saimnieki kļūdās divreiz pēc kārtas. Atkal izceļas duets Templs un Jangs, izkārtojot divus punktus ātrajā uzbrukumā. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām laukumā atgriežas Dončičs.
83:97Pēc Templa piespēles divus punktus gūst Jangs. Veterānu duets kopā sametis jau 32 punktus. Kārlails ņem minūti.
79:93Jau 23. punkts Lauri Markanenam, kurš bijis izcils caurgājienos. Porziņģis netrāpa vēl vienu "tālo", bet pielabo atlēkušo bumbu pēc neprecīza metiena. Latvijas basketbolistam 16 punkti.
Porziņģis netrāpa pagaidām brīvāko trīspunktnieku. Pārmaiņas pēc tas gan ir mazliet par stipru, nevis par īsu.
Sākusies ceturtā ceturtdaļa! Laukumā Porziņģis, bet pie atpūtas ticis Dončičs. Ļoti svarīgas minūtes, kuru laikā liela loma būs liepājniekam.
Noslēgusies trešā ceturtdaļa. Dalasas "Mavericks" – Čikāgas "Bulls" 75:89 (23:27, 29:30, 23:22)Pagaidām saraustītākās 12 minūtes, kuru laikā padaudz vajadzēja atskanēt tiesnešu svilpēm.
75:89Čikāgas basketbolisti turpina regulāri atzīmēties soda laukumā. Šoreiz precīzs ir Jangs. Protams, ka to mazliet vieglāk paveikt brīžos, kad malā ir Porziņģis.
70:87Markanena un Janga metieni soda laukumā atjauno lielu vadību viesiem.
70:79Dončičam kārtējā piespēle, Porziņģim nu jau kārtējais "slam dunk"! Nākamo ātro uzbrukumu latvietis noslēdz ar trešo mēģinājumu, iebakstot bumbu grozā. Aizsardzībā, cenšoties nobloķēt Kārtera metienu, viņš gan nopelna ceturto piezīmi. Laukumā viņa vietā nāk Džeimss Džonsons.
Porziņģim trešā piezīme. Liepājnieks neatļauti apturējis Lavīna metienu no groza apakšas. Rokas gan viņam bija izslietas gaisā.
66:77Pēc Dončiča piespēles uz groza apakšu aizcīnās Ivundu. Uzbrukumu vēlāk Dončičs ar elegantu piespēli aiz muguras atrod Kauliju- Stainu! Slovēnim jau 32 punkti, 13 bumbas zem groziem un desmit rezultatīvas piespēles! "Triple-double" sakrāts divarpus ceturtdaļās.
58:74Dončičs izcīna atlēkušo bumbu un izkārto Porziņģim netraucētu "danku". Desmitais punkts latvietim.
56:74Atlētiskais Lavīns kļūdās caurgājienā pret Porziņģi. Šādi brīži atgādina, cik lielu iespaidu viņš joprojām var atstāt uz spēli arī reizēs, kad uzbrukumā nesekmējas.
54:71Kārters pēc "pick-and-roll" sadarbības lec garām Porziņģim, gūstot divus punktus. Nākamajā aizsardzībā liepājnieks piezogas pirmgadniekam Patrikam Viljamsam, bloķējot viņa metienu.
Sācies otrais puslaiks!
Porziņģim 17 minūšu laikā astoņi punkti (3/5 divpunktu metienos, 0/5 trīspunktu metienos, 2/2 soda metienos), divas atlēkušās bumbas un viens bloķēts metiens.
Noslēdzies pirmais puslaiks. Dalasas "Mavericks" – Čikāgas "Bulls" 52:67 (23:27, 29:30)Bez Dončiča rezultativitātes Dalasas komandai būtu gājis pagalm grūti. Aizsardzība arī nav bijusi iepriecinoša. "Buļļi" trāpījuši 19 soda metienus!
52:65Ko rāda Luka Dončičs!!! Vēl viens sarežģīts tālmetiens pēc dribla! Dončičam jau 20 punkti ceturtdaļā, 30 punkti kopa`.
49:65Veterāns Templs sajutis spēles garšu! Ar sarežģītu tālmetienu viņam jau 17 punkti. Tikpat punktus ceturtdaļā guvis Dončičs, kurš tūlīt pat atbild ar "trejaci" pāri Templa rokai.
44:60Dončičam jau ceturtais precīzais tālmetiens! Slovēnis guvis 24 punktus. Precīzs ir arī Templs, kurš papildinājis spēli no rezervistu rindām ar 14 punktiem.
39:56Porziņģis ar driblu tiek garām Markanenam, gūstot astoto punktu šovakar. Markanens otrā laukuma pusē nonāk Porziņģa aizsargātajā soda laukumā, bet trāpa metienu pāri viņam. "Buļļi" veiksmīgi spējuši uzbrukt grozam, neskatoties uz liepājnieka pretestību.
34:53Dončiča kļūda piespēlē Kaulijam-Stainam tiek pārvērsta divos Gareta Templa punktos ātrajā uzbrukumā. Turklāt pret viņu tiek pārkāpti noteikumi. Noteikti epizode, ko var izcelt saistībā ar "Mavericks" pieejamiem spēlētājiem. Piespēles brīdī soda laukumā bija ierāvies gan Porziņģis, gan Kaulijs-Stains. Abiem centriem spēlējot vienlaikus, vietas laukumā nav daudz. Taču Kārlailam pat nav daudz variantu spēlēt ar mazāku sastāvu. Ļoti daudz ārējās līnijas spēlētāju šobrīd nav pieejami. Templs pēc "taimauta" trāpa arī soda metienu. Jau -19 mājiniekiem.
34:48Porziņģis pēc diviem precīziem Kārtera soda metieniem atgriežas laukumā. Puslaikā vēl nepilnas četras minūtes.
32:43Dončičs ar asu pirmo soli izprovocē pārkāpumu pret Lavīnu. Slovēnis trāpa abus soda metienus un sasniedz jau 14 punktus.
Kristaps Porziņģis "nosmacē" Kārtera metienu no tuvas distances, un tiek arī nomainīts. Teju 17 minūšu laikā liepājnieks laukumā bijis 14 minūtes! Acīmredzot, viņam šodien paredzēta vēl lielāka noslodze nekā iepriekš.
26:35Porziņģis pēc Dončiča piespēles noslēdz "gaisiņu"! Noteikuma pārkāpums Gafordam, kas ļauj Latvijas basketbolistam izpildīt soda metienu. Centrs to trāpa.
23:33Porziņģa tālmetienu pašā tā uzsākšanas fāzē bloķē Jangs. Neprecīzs vēl viens īpaši tāls trīspunktnieks. Porziņģis garām aizmetis piecus "trejačus". Jangs atbild ar sarežģītu divsoli, pēc kura viņš saduras ar liepājnieku. Kārlails pieprasa minūtes pārtraukumu.
Sākusies otrā ceturtdaļa! 23:29Laukumā atkal divu centru duets Porziņģis un Kaulijs-Stains. Liepājnieks vispirms kavē Portera divsoli, bet atkārtotu iespēju pāri viņa rokām realizē Gafords.
Noslēgusies pirmā ceturtdaļa. Dalasas "Mavericks" – Čikāgas "Bulls" 23:27 Ceturtdaļas izskaņā Porziņģa metienu pēc spēles ar muguru pret grozu aptur Gafords. Pirmajās deviņās aizvadītajās minūtēs kurzemniekam trīs punkti (1/6 metienos no spēles) un divas bumbas zem groziem.
23:25Porziņģim divi punkti un precīzs soda metiens! Liepājnieks atklāj rēķinu ar skaistu metienu pēc spēles ar muguru pret grozu.
20:25Porziņģim grozā neiekrīt trešais šodien izpildītais tālemtiens. Jangs vēl vienu reizi izceļas soda laukumā.
19:22Porziņģis viena uzbrukuma laikā netrāpa ne pustālo pēc dribla, ne tālmetienu pēc Dončiča piespēles. Liepājnieks pagaidām bez punktiem. Precīzs metiens no groza apakšas Tadeusam Jangam.
19:20, Riks Kārlails palūdz minūtes pārtraukumu.Gafords gaisā izvairās no Porziņģa, gūstot divus punktus un atjaunojot viesiem vadību. Porziņģis pārtraukumā redzams, staipot piektdien savainoto potīti.
19:18Zaks Lavīns pārejas uzbrukumā dodas uz soda laukumu un tiek pie diviem soda metieniem. Viesi izmetuši jau desmit soda metienus, kamēr Dalasas komanda vēl nav tikusi pie šāda goda. Jāatzīmē, ka katrs no tiem bijis pilnībā pelnīts.
16:14Daniels Gafords iesaistās spēlē, nobloķējot Marjanoviču. Pāris uzbrukumus iepriekš tas sanāca arī Kārteram. Jaunie "buļļi" kompensē Marjanoviča auguma pārsvaru ar precīzām darbībām aizsardzībā. Porziņģis nomaina Marjanoviču.
16:9Dončičs palecās, lai šķietami izpildītu tālmetienu, bet pēdējā brīdī nogādā bumbu Ivundu, kurš triec to grozā no augšas. Slovēnis ar metienu vai rezultatīvu piespēli pagaidām bijis atbildīgs par katru "Mavericks" punktu.
12:7Marjanovičs uzreiz nonāk izcilā pozīcijā, gūstot divus punktus pret Kārteru. Kārters atbild ar prasmīgu ieraušanos soda laukumā, metienā izprovocējot serbu uz noteikumu pārkāpumu. Centrs trāpa vienu soda metienu.
Porziņģa vietā laukumā nācis Dalasas kluba līdzjutēju favorīts Bobans Marjanovičs.
Pēc četrarpus aizvadītām minūtēm "Bulls" stūrmanis Bilijs Donovans palīdz minūtes pārtraukumu. Porziņģis tiek nomainīts. Jārēķinās, ka viņam joprojām var būt ierobežots spēles laiks. Pirmajā mačā viņš laukumā bija 21 minūti, aizvakar jau 29 minūtes.
7:5Porziņģis netrāpa pirmo metienu šovakar. Brīvais tālmetiens atsitas pret stīpu. Piekto punktu pēc aizsega gūst Kārters. Divus metienus pēc palēciena trāpījis jau Luka Dončičs.
10:5Porziņģim pirmais pārkāpums. Kārters šoreiz uzsāk gājienu uz groza apakšu, gandrīz tiekot garām liepājniekam. Epizodi vēlāk liepājnieks neļauj Kārteram trāpīt pusāķi. Dončičam vēl viens precīzs tālmetiens un jau astotais punkts.
2:3Dončičs ar piespēli atrod Kauliju-Stainu, kurš noslēdz "gaisiņu". Otrajā laukuma pusē precīzs tālmetiens Vendelam Kārteram, kuru sedz Porziņģis. Segt kustīgo somu Lauri Markanenu spēles ievadā ir Kaulija-Staina aizsardzības pienākumos.
Šovakar Dalasā paredzēts retro vakars. Noprotams, ka "Mavericks" spēlēs zaļajos formastērpos, ar kuriem komanda bija labi zināma 1980. gados, kuru izskaņā tā bija viena no spēcīgākajām Rietumu konferences vienībām. Tam gan sekoja drūmie 1990. gadi...
Čikāgas komanda 12 spēlēs uzvarējusi vien četrus mačus, tomēr tai ierindā ir tās galvenie spēki. Tas varētu izlīdzināt spēku samēru pret novājināto "Mavericks" vienību, kas uzvarējusi sešas no 11 spēlēm.
Vērts pieminēt, ka arī šovakar interesenti var censties sagaidīt rakstu par galvenā trenera Rika Kārlaila un spēlētāju atziņām pēc mača. Portāls "Delfi" piedalīsies "Mavericks" komandas preses konferencē.
Kurzemnieks pēc piektdienas spēles sarunā ar žurnālistiem neslēpa, ka vēl nav atradis pareizo metienu izpildīšanas ritmu.
Porziņģis pagaidām bijis ļoti agresīvs sev atvēlētajās minūtēs. Liepājnieks vidēji divās spēlēs atzīmējies ar 25 minūtēm, 15,5 punktiem un septiņām bumbām zem groza.
Arīdzan Porziņģis izmežģījis kreiso potīti, bet liepājniekam tas neliegs šodien doties laukumā.
"Mavericks" pēc piektdien piedzīvotā zaudējuma Milvokos vien papildinājusi savu lazareti. Šovakar nespēlēs Džeilens Bransons, Dorians Finijs-Smits, Maksimilians Klebers, Dvaits Pauels un Džošs Ričardsons, kuriem joprojām jāievēro Covid-19 protokols. Savukārt kreiso cirksni savainojis Tims Hārdavejs, "Mavericks" tādējādi pazaudējot pamatpiecnieka aizsargu.