Latvijas izlases basketbolists Rolands Šmits piektdien ULEB Eirolīgas spēlē Spānijas kluba "Barcelona" rindās laukumā gāja pamatsastāvā, viņa pārstāvētajai komandai izcīnot uzvaru.

"Barcelona" vienība mājās ar rezultātu 82:70 (22:15, 25:17, 18:19, 17:19) uzvarēja Belgradas "Crvena Zvezda" vienību.

Šmits aizstāja muguras savainojumu guvušo Sertaču Šanli un spēli sāka pamatsastāva centra pozīcijā. Tā bija trešā reize šosezon, kad 26 gadus vecais basketbolists ticis pie šādas iespējas Eirolīgas spēlē.

Valmierietis laukumā pavadīja 16:59 minūtes, kuru laikā guva astoņus punktus (2/4 divpunktu metienos, 1/2 trīspunktu metienos, 1/1 soda metienos), sagrāba trīs atlēkušās bumbas un vienreiz pārkāpa noteikumus.

Latvijas basketbolistam pirmā ceturtdaļa neizvērtās tik veiksmīga, bet laukuma saimnieki jau spēles 15. minūtē pēc Roka Jokubaiša tālmetiena panāca vadību 42:21.

Šmits izcēlās tieši trešajā ceturtdaļā, kad īsā spēles nogrieznī izcēlās ar 2+1 gājienu, precīzu tālmetienu un vēl vienu grozu no soda laukuma. Viesu centieni palīdzēja Belgradas klubam pēdējā ceturtdaļā pietuvoties līdz septiņu punktu deficītam. Pietiekami saspringtajā ceturtdaļā teju piecas minūtes nospēlēja arī Šmits.

Taču mājinieki neatļāva "Crvena Zvezda" vienībai pietuvoties līdz mazākam deficītam, izcilu ceturto ceturtdaļu aizvadot Dantem Eksamam, kurš tās laikā guva 11 punktus.

Barselonas komandas labā 19 punktus guva Nikola Mirotičs, bet Eksams atzīmējās ar 13 punktiem. Viesu rindās 17 punktus sakrāja Ogņens Dobričs, savukārt 13 punkti bija Nikolas Ivanoviča kontā.

Citā piektdien aizvadītā spēlē Vitorijas "Baskonia" vienība ar rezultātu 85:68 (21:19, 23:12, 20:29, 21:8) uzvarēja Berlīnes "Alba" komandu.

Uzvarētāju labā 5:33 minūtes nospēlēja Artūrs Kurucs, kurš atdeva vienu rezultatīvu piespēli un vienreiz pārkāpa noteikumus.

Berlīnes komanda trešajā ceturtdaļā atspēlējās no 15 punktu deficīta, pietuvojoties līdz divu punktu atstatumam (62:60). Pēdējās ceturtdaļas ievadā viens pēc otra tālmetienus gan trāpīja Tads Sedekerskis un Vaņa Marinkovičs, atjaunot lielāku pārsvaru (71:62), kuru mājinieki no rokām neizlaida.

Vitorijas komandas labā rezultatīvāko spēli šosezon aizvadīja Roks Giedraitis, kurš guva 22 punktus, bet Veids Boldvins izcēlās ar 16 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm. Viesu rindās Džeilīns Smits tika pie 16 punktiem, bet Oskars de Silva atzīmējās ar 13 punktiem.

Eirolīgas turnīra tabulā, kurā netiek ieskaitītas diskvalificētās Krievijas komandas, "Barcelona" ar 19 uzvarām 24 mačos ir pirmajā vietā, "Crvena Zvezda" ar 11 panākumiem 24 spēlēs ieņem devīto vietu, pozīciju zemāk ir "Alba" (9-13), bet 12. vietā atrodas "Baskonia" (10-15).