'TTT Rīga' basketbolistes svin kārtējo graujošo uzvaru Baltijas čempionāta mačā
Foto: F64

Latvijas sieviešu basketbola flagmanis "TTT Rīga" sestdien svinēja uzvaru Baltijas sieviešu basketbola līgas elites grupas mačā.

"TTT Rīga" viesos ar rezultātu 116:53 (32:14, 33:11, 32:7, 19:21) sagrāva "Tallinas Universitātes" basketbolistes.

Rīdziniecēm desmit un vairāk punktus guva astoņas spēlētājas. Ražīgākā ar 18 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm bija Ieva Pulvere, 17 punktus guva Gunta Baško, bet pa 15 punktiem bija Aijai Brumermanei un Kristīnei Vītolai.

Elites grupas vadībā ar desmit uzvarām desmit spēlēs ir "TTT Rīga", kam ar septiņām uzvarām seko Kauņas "Aistes-LSMU" komanda, bet tālāk ar sešiem panākumiem ir "Rīgas Stradiņa Universitātes" un Viļņas "Kibirkštis" vienības, kamēr tālāk ar četrām uzvarām ir "Tallinas Universitāte" un Ukmerģes "Vilkmerge". Šīm vienībām ar diviem panākumiem seko Klaipēdas "Fortūna", bet zaudējumus visās deviņās spēlēs cietušas "Šauļu Universitātes" basketbolistes.

Tikmēr starptautiskajā jeb pēc spēka otrajā grupā "Daugavpils Universitāte" viesos ar 66:50 (8:12, 23:6, 11:18, 24:14) pārspēja "Saldus" vienību. Uzvarētājām 25 punktus guva Kristīne Egle, bet zaudētājām 14 punktus iemeta Ilze Nordena.

Savukārt Latvijas U-16 izlase viesos ar rezultātu 61:79 (16:28, 10:18, 20:19, 15:14) piekāpās Tallinas "Audentes" basketbolistēm. Latvijas komandā ar 13 punktiem atzīmējās Elizabete Zālīte, bet 12 punktus guva Enija Ķīvīte.

Tāpat neveiksmi cieta "TTT Rīga - Kadetes" basketbolistes, kuras viesos ar rezultātu 59:90 (14:12, 11:24, 15:27, 19:27) piekāpās Tallinas "G4S Noorteliiga" vienībai. Latvijas komandā 19 punktus guva Vanesa Jasa, bet 16 punkti bija Unai Šteinhardei.

Starptautiskajā grupā šobrīd līderes ar 19 uzvarām 21 mačā ir "TTT Rīga - Juniores", kam ar 13 panākumiem 18 cīņās seko "Daugavpils Universitāte". Tikmēr desmit uzvaras ir "Liepāja"/LSSS komandai, bet astoņus panākumus guvušas "TTT Rīga - Kadetes" basketbolistes.

Savukārt trīs uzvaras svinējušas "Saldus" basketbolistes, bet divi panākumi ir "Jelgavai"/BJSS, bet viens - Latvijas U-16 izlasei.

Šajā sezonā Baltijas valstu apvienotajā turnīrā piedalās deviņas Latvijas, piecas Lietuvas un četras Igaunijas komandas.

Sezonas laikā tiks izspēlēts trīspakāpju turnīrs, noskaidrojot Latvijas - Igaunijas - Lietuvas apvienotā čempionāta uzvarētājas, gan triju valstu čempionvienības.

Sacensību pirmajā posmā 11 komandas izspēlēja apļa turnīru, kurā katrai bija desmit spēles. Divas labākās komandas kvalificējās otrā posma elites turnīram.

Pirmajā posmā piedalījās "Liepāja"/LSSS, "TTT Rīga - Juniores", RSU, "Daugavpils Universitāte", "Saldus", "TTT Rīga - Kadetes", "Jelgava" (visas - Latvija), Tallinas Universitāte, Tartu Universitāte"/"Kalev", Tallinas "G4S Noorteliiga" un "Audentes" (visas - Igaunija).

Otrajā posmā elites grupā Latvijas čempionvienība "TTT Rīga", Lietuvas komandas Viļņas "Kibirkštis", Kauņas "Aistes-LSMU", Klaipēdas "Fortūna", Šauļu Universitāte un Ukmerģes "Vilkmerge", kā arī pirmā posma divas labākās komandas no novembra beigām līdz martam izspēlēs divu apļu turnīru (katrai 14 spēles). Starptautiskajā grupā desmit komandas izspēlēs divu apļu turnīru (katrai 18 spēles).

Trešajā posmā norisināsies finālčetrinieka turnīrs, bet pēc Latvijas - Igaunijas - Lietuvas līgas finiša notiks nacionālo čempionātu izslēgšanas spēles. Latvijas čempionāta fināldaļā piedalīsies sešas komandas.

Kopš 2013. gada sezonas Latvijas sieviešu basketbola komandas sezonas pamatturnīrā piedalās Latvijas - Igaunijas līgā, kurā vienreiz uzvarēja "Cēsis" (2013), bet piecas reizes "TTT Rīga" (2014-2018).

Tags

Aija Brumermane-Klakocka Baltija Daugavpils Universitāte Gunta Baško Lietuva Tartu Universitāte TTT Rīga

Comment Form