Anglijai 'pendele' pagarinājumā palīdz pirmo reizi sasniegt Eiropas čempionāta finālu

Anglijas futbola izlase trešdien pirmo reizi iekļuva Eiropas čempionāta finālā, "Euro 2020" pusfināla mačā Vemblija stadionā Londonā ar rezultātu 2:1 (1:1) pagarinājumā pārspējot Dānijas valstsvienību.

Anglija desmit reizes piedalījusies Eiropas čempionāta finālturnīros, un labākie rezultāti līdz šim bijuši 1968.gadā izcīnītā bronza, bet 1996. gadā sasniegtajā pusfinālā piedzīvots zaudējums. Anglijas izlases pretinieki finālā būs Itālijas valstsvienība, kas savā pusfinālā pēcspēles sitienos pieveica Spāniju.

Spēles iesākumā Dānijas izlase ļoti labi darbojās ar bumbu, un neļāva angļiem veidot uzbrukumus. 30. minūtē Dānijas izlasei realizēja tiešo brīvsitienu – Mikels Damsgārds spēcīgi sita zem vārtu pārliktņa un deva Dānijai vadību. Anglijai uzreiz devās atspēlēties, un vispirms Rahīms Stērlings neizmantoja iespēju, atrodoties pret Dānijas vārtsargu Kasperu Šmeihelu.

Tomēr 39. minūtē Harijs Keins piespēlēja uz priekšu pa labo malu, un pie bumbas tika Bukajo Saka. Viņš soda laukumā piespēlēja gar vārtiem Rahīmam Stērlingam, taču Dānijas izlases aizsargs Simons Kjērs darīja visu, lai neļautu anglim saņemt bumbu. Tomēr tā trāpīja Kjēram un ielidoja vārtos.

Anglijas izlasei otrajā puslaikā bija pārsvars laukumā, un 55. minūtē laba vārtu gūšanas iespēja bija Harijam Makgvairam, tomēr Šmeihels nospēlēja teicami un glāba savu komandu. Dānijas izlasei draudīgs moments bija, kad Kaspers Dolbergs sita no distances, taču Pikfordam nebija lielas grūtības tvert bumbu. Savukārt 74. minūtē kārtējā angļu uzbrukumā Hariju Keinu nogāza soda laukumā, bet tiesneši 11 metru soda sitienu nepiešķīra. Pēdējās minūtēs Anglijas uzbrukumi bija draudīgi, bet rezultāts tā arī nemainījās.

Pagarinājumā Keins no soda laukuma labās malas bīstami sita, bet Šmeihels ar plaukstu bumbu atsita vārtu priekšā, bet aizsargi briesmas novērsa. 102. minūtē tiesneši fiksēja diezgan strīdīgu noteikumu pārkāpumu pret Stērlingu, tāpēc tika nozīmēts 11 metrus soda sitiens. Harijs Keins izpildīja "pendeli", bet Kaspers Šmeihels atvairīja sitienu, kas bija tēmēts vārtu apakšējā stūrī. Keins bija pirmais pie atsistās bumbas un ar otro sitienu deva vadību Anglijai. Atlikušajā laikā Anglija spēlēja no aizsardzības, bet dāņiem neko īsti vairs uzbrukumā neizdevās izveidot.

"Euro 2020" fināls risināsies svētdien Vemblija stadionā pulksten 22:00 pēc Latvijas laika.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika:
Anglija – Dānija 2:1. Spēle noslēgusies! Anglijas izlase iekļūst "Euro 2020" finālā, kur tiksies pret Itāliju!
120. min. Stērlings izlauzās līdz vārtiem, bet Šmeihels viņam neļāva gūt Anglijas trešos vārtus.
117. min. Dānijas izlase divreiz iespēlēja bumbu soda laukumā, bet pie sitiena netika. Kad bumba nonāca pie angļiem, viņi spēlēja nesteidzīgi un piesardzīgi.
114. min.Braitvaits uzņēmās iniciatīvu un izdarīja sitienu vārtu apakšējā stūrī, bet Pikfords ar plaukstu bumbu aizvirzīja garām vārtiem.
113. min.Stērlings devās pretuzbrukumā, bet nolēma neforsēt notikumus un piespēlēja Keinam. Viņš sitienu neatrada, bet turpinājumā arī nesteidzās un pieturēja bumbu.
110. min.Dānijas futbolisti spēlēja ar bumbu, bet Anglijas izlase cieši spēlēja aizsardzībā un neļāva pretiniekiem izveidot momentus pie vārtiem.
Sācies pagarinājuma otrais puslaiks.
Uz maiņu nākušo Grīlišu pirms otrā pagarinājuma puslaika nomainīja Tripjērs.
Anglija – Dānija 2:1. Noslēdzies pagarinājuma 1. puslaiks
105+1. min.Dānijas izlasē uzbrucējs Vinds nomainīja aizsargu Vestergārdu.
104. min. Anglija – Dānija 2:1Harijs Keins izpildīja 11 metru soda sitienu, bet Kaspers Šmeihels atvairīja sitienu vārtu apakšējā stūrī. Keins bija pirmais pie atsistās bumbas un ar otro sitienu deva vadību Anglijai.
102. min. 11 metru soda sitiens uz Dānijas vārtiem. Stērlings devās soda laukumā, un viņš atradās starp Mēli un Jensenu. Atkārtojumā izskatījās, ka Jensens viņu no mugurpuses klupināja. Pārkāpumu apstiprināja arī video atkārtojuma sistēma.
98. min. Pēc stūra sitiena Makvaira sitiens ar galvu tika bloķēts, bumba nonāca pie Grīliša, kura sitienu atvairīja Šmeihels, bet noslēgumā Stērlings sita pāri vārtiem.
95. min.Dubultā maiņa Anglijas izlasē Hendersons devās laukumā Raisa vietā, bet Foudens nomainīja Mountu.
94. min. Šmeihels atvairīja ļoti bīstamu Keina sitienu no labās malas. Lai arī viņš bumbu atsita vārtu priekšā, dāņi bija pirmie pie bumbas.
Sācies pagarinājuma 1. puslaiks
Pamatlaika statistika:
Anglija – Dānija 1:1. Noslēdzies pamatlaiks.Anglijas izlases uzbrukumi pēdējās minūtēs bija ļoti bīstami. Kjērs bloķēja Keina sitienu no tuvas distances. Arī otrā pusfinālā būs nepieciešams pagarinājums!
90+5. min.Keins nopelnīja brīvsitienu, Mounts iespēlēja bumbu soda laukumā, bet Makgvaira ne pārāk spēcīgo sitienu ar galvu tvēra Šmeihels.
90+3. min.Anglijas izlase ļoti gribēja izvairīties no pagarinājuma un steidzās uzbrukumā. Pēc Stērlinga piespēles Keins ieguva bumbu un atspēlēja Filipsam, bet viņš sita pāri vārtiem.
90+1. min.Pirmajā no sešām kompensācijas laika minūtēm Keins soda laukumā turēja bumbu un meklēja sitiena iespējas, taču tās neatrada.
83. min.Stounss pēc tāla brīvsitiena tika pie bumbas un ar galvu centās to ievirzīt vārtos, bet aizsargs viņam patraucēja.
80. min. Anglijas izlases spēlētājs Filipss izdarīja tālsitienu, bet bumba aizgriezās prom no vārtu apakšējā stūra.
79. min.Dānijas izlases centra aizsargs Kristensens jau pirms tam guva savainojumu, taču turpināja spēli. Tagad viņš saasināja savainojumu un nevarēja turpināt spēli. Viņam nācās pamest laukumu, bet maču turpināja Andersens.
74. min. Keins uz noteikumu pārkāpuma robežas atņēma bumbu un iegāja soda laukumā, kur pret viņu nospēlēja uz noteikumu pārkāpuma robežas. 11 metru soda sitiens šajā epizodē netika nozīmēts.
73. min. Mounts centrēja bumbu soda laukumā, bet tā lidoja zem vārtu pārliktņa. Šmeihels bumbu drošības pēc izsita ārpus laukuma ar dūri.
72. min. Grīlišs traucās uzbrukumā, bet Vass viņu norāva zemē, par ko tika brīdināts.
69. min. Arī Anglijas izlasē spēlētāju maiņa - Grīlišs devās laukumā Sakas vietā.
67. min.Maiņas Dānijas izlasē – Damsgārdu nomainīja Pulsens, Dolberga vietā nāca Norgārds, bet Strigera – Vass.
64. min.Anglijas nospiedošais pārsvars turpinājās. Saka nocīnījās kreisajā malā, pie bumbas tika Mounts, tomēr viņa sistā bumba lidoja vārtiem pa vidu.
62. min.Mounts soda laukumā bija ar bumbu un gribēja sist aizsargam starp kājām, taču dānis spēja bloķēt bumbu.
60. min. Šovs pieslēdzās uzbrukumam, saņēma piespēli no Stērlinga un raidīja bumbu gar vārtiem. Hojbergs pieskārās bumbai, taču viņš izvairījās no tās ieraidīšanas savos vārtos.
58. min. Dolbergs uzņēma bumbu ar muguru pret vārtiem, apgriezās un izdarīja tālsitienu, taču bumbu neizdevās pacelt augšā, tāpēc Pikfordam nebija grūtības tvert bumbu.
55. min. Keins nopelnīja vēl vienu brīvsitienu Anglijas izlasei. Makgvairs šoreiz aizsniedzās līdz bumbai un izdarīja bīstamu sitienu ar galvu, taču Šmeihels bumbu lēcienā atvairīja.
52. min.Mēle teicami piespēlēja Dolbergam, kurš izspraucās starp aizsargiem, saņēma bumbu un bīstami sita, taču Pikfords bumbu atvairīja. Tiesa, pēc epizodes tiesneši fiksēja aizmugures stāvokli.
49. min.Saka nopelnīja tiešo brīvsitienu. Pēc centrējuma Makgvairs augstā lēcienā gribēja ar galvu izdarīt sitienu, taču, to darot, ar elkoni iesita Kjēram par seju. Anglim par to brīdinājums.
Sācies 2. puslaiks.
Pirmā puslaika statistika:
Noslēdzies 1. puslaiks.Anglijas izlase puslaika izskaņā vairāk spēlēja ar bumbu un izdarīja spiedienu uz Dānijas izlases vārtiem.
39. min. Anglija – Dānija 1:1Harijs Keins piespēlēja uz priekšu pa labo malu, un pie bumbas tika Bukajo Saka. Viņš soda laukumā piespēlēja gar vārtiem Rahīmam Stērlingam, taču Simons Kjērs darīja visu, lai neļautu anglim saņemt bumbu. Tomēr tā trāpīja Kjēram un ielidoja vārtos.
38. min.Teicami izspēlēts ātrais uzbrukums, taču Stērlingam no tuvas distances neizdevās pārspēt Šmeihelu.
37. min.Dānijas izlases pretuzbrukumā Braitvaits devās uz priekšu, piespēlēja Hojbergam, taču viņš ar centrējumu soda laukumā neatrada neviens dāni.
36. min.Arī Anglijas izlasei bija tiešais brīvsitiens, taču Stērlings sita spēlētāju mūrī.
30. min. Anglija – Dānija 0:1Anglijas izlase pirmo reizi ielaiž vārtus šajā Eiropas čempionātā. Dānijas izlases uzbrucējs Mikels Damsgārds teicami izpildīja tiešo brīvsitienu, spēcīgi triecot bumbu zem vārtu pārliktņa.
Džordans Pikfords vārtus Anglijas izlasē nav ielaidis jau vairāk nekā 720 minūtes, kas ir jauns Anglijas izlases rekords. https://twitter.com/OptaJoe/status/1412855418339180547
25. min.Vestergārds pārtvēra bumbu un deva dāņiem iespēju uzbrukt. Damsgārds soda laukuma stūrī labi noturēja bumbu un izkārtoja sitiena pozīciju, taču sita nedaudz garām tālajam vārtu augšējam stūrim.
23. min.Dānijas izlase ļoti labi pieturēja bumbu un neļāva Anglijai veidot uzbrukumus. Pašiem gan pietuvoties soda laukumam tā, lai radību vārtu gūšanas iespējasm īsti neizdevās.
15. min. Keins skaisti uzņēma bumbu un izdarīja neprecīzu tālsitienu. Tad divi momenti īsā laikā bija pie Anglijas vārtiem. Vispirms Pikfords viegli tvēra Hojberga sitienu, bet tad viņš neveiksmīgi ievadīja bumbu spēlē un deva vēl vienu momentu dāņiem, taču Damsgārds tika bloķēts.
13. min.Stērlings iegāja soda laukumā un pēc māņkustības izdarīja sitienu, tomēr viņš netrāpīja pa bumbu tā, kā vēlējās, un bumba ripoja pa zemu virsū Šmeihelam.
12. min.Mounts soda laukumā nespēja raidīt bumbu garām Dānijas aizsargam Vestergārdam, tādējādi nespējot radīt draudus vārtiem.
10. min. Pēc tālas piespēles Damsgārds rāvās pēc bumbas, bet Šovs ar korpusu nospēlēja precīzi un neļāva dānim to iegūt.
6. min. Keina ieplānotā piespēle bija laba, taču tā nebija pietiekami precīza, lai Stērlings to uztvertu un izdarītu sitienu.
2. min.Spēle iesākusies ar pāris asiem noteikumu pārkāpumiem, taču brīdinājumi vēl netika rādīti. Ja tā turpināsies, tad no tiem neizbēgt.
Anglija desmit reizes piedalījusies finālturnīros, 1968.gadā tiekot līdz bronzai, bet 1996.gadā iekļūstot pusfinālā. Dānijai šīs ir devītās meistarsacīkstes un līdz šim veiksmīgākās tās bija 1992.gadā, kad negaidīti izdevās triumfēt finālturnīrā. Toreiz dāņi finālturnīrā iekļuva tikai pēc Dienvidslāvijas diskvalifikācijas. Dānijas izlase Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā nebija spēlējusi kopš 2004.gada.
Anglijas futbola izlase pēc 25 gadu pārtraukuma atgriezusies Eiropas čempionāta pusfinālā. “Euro 2020” turnīrā Anglija ir vienīgā komanda, kas joprojām nav ielaidusi vārtus. Pēc baisā notikuma atklāšanas spēlē, laukumā saļimstot Kristianam Ēriksenam, Dānijas izlase ar savu komandas garu aizvada vienu no saviem labākajiem turnīriem. Dānijas izlases kapteinis Simons Kjērs medijiem stāstīja, ka dāņi spēlē ar Kristianu Ēriksenu savās sirdīs.