Futbola trilleris Kopenhāgenā: Spānija ielaiž kuriozus vārtus, nenotur vadību un uzvar pagarinājumā

Spānijas futbola izlase pirmdien Eiropas čempionāta ("Euro 2020") astotdaļfināla spēlē dramatiskā duelī ar rezultātu 5:3 (1:1) pagarinājumā pārspēja Horvātijas valstsvienību un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Spānijas pretinieki ceturtdaļfinālā būs Francijas un Šveices pāra uzvarētājs.

Spānijas izlase spēli iesāka ļoti pārliecinoši un kontrolēja notikumus laukumā, bet 20. minūtē Pedri no laukuma viduszonas piespēlēja vārtsargam Unai Simonam, bet viņam neizdevās savaldīt bumbu, un tā ieripoja Spānijas vārtos. Tā bija devītā reize, kad "Euro 2020" turnīrā spēlētājs raidīja bumbu savos vārtos. Spānijas futbolistiem vajadzēja pāris minūtes, lai atgūtos no šī trieciena, un 38. minūtē vētrainā spāņu uzbrukumā pirmo sitienu bloķēja aizsargs, pāris sekundes vēlāk Dominiks Livakovičs atvairīja Hosē Gajas izdarīto sitienu, bet bumba nonāca pie Pablo Sarabijas, kurš izlīdzināja spēles rezultātu.

Spānijas futbolisti turpināja būt nedaudz aktīvāki, un 57. minūtē Ferrans Torress centrēja bumbu soda laukumā, kur ar galvu precīzu sitienu izdarīja Sesars Aspilikveta. Savukārt 20 minūtes vēlāk Spānija šķietami pielika punktu šim mačam - Ferrans Torress saņēma teicamu tālu piespēli no Pau Torresa, apsteidza Joško Gvardiolu un pārspēja vārtsargu, dubultojot savas komandas pārsvaru.

Tomēr pēdējās minūtēs Horvātija veica teicamu atspēlēšanos. 85. minūtē Luka Modričs ļoti aktīvi nospēlēja horvātu uzbrukumā, kura noslēgumā Mislavs Orsičs izdarīja sitienu pa vārtiem. Lai arī Aspilikveta neļāva ielidot bumbai vārtu tīklā, tomēr viņš bumbu bloķēja aiz vārtu līnijas. Savukārt kompensācijas laika otrajā minūtē Oršics teicami no labās malas piespēlēja Mario Pašaličam, kurš ar galvu sita vārtos, panākot pagarinājumu.

Pagarinājumā vispirms Horvātijai bija labas iespējas gūt vārtus, taču 100. minūtē Dani Olmo no labās malas piespēlēja Alvaro Moratam uz tālo vārtu stabu, uzbrucējs uzņēma bumbu un izdarīja sitienu ar kreiso kāju, atgūstot savai komandai vadību. Trīs minūtes vēlāk Olmo piespēlēja Mikelam Ojarzabalam, kurš soda laukumā noturēja aizsargu aiz sevis un izdarīja teicamu sitienu vārtos. Spēles izskaņā vēl Olmo trāpīja pa vārtu stabu, taču horvātu pretestība bija pārvarēta.

Spānijas izlase savu ceturtdaļfināla dueli aizvadīs Sanktpēterburgā.

2016. gadā Spānija nespēja iekļūt ceturtdaļfinālā, bet 2008. un 2012. gadā spāņi kļuva par Eiropas čempioniem.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku notikumu aprakstu.

Spēle noslēgusies!
120. min.Spānijas izlase neapstājās. Ojarzabals nospēlēja nesavtīgi un piespēlēja Olmo, kurš izdarīja sitienu un trāpīja pa vārtu stabu.
116. min. Morata steidza uzbrukumā un bija viens pret vārtsargu, bet vēl vienus vārtus Spānijas izlasei viņš neguva.
114. min. Modričs pameta laukumu Horvātijas izlasē. Ivanušecs ieņēma viņa vietu.
112. min. Spānijas futbolisti piebremzēja spēles tempu aizvadītajās minūtēs, cenšoties apslāpēt horvātu centienus skriet uzbrukumā.
106. min. Horvātijas izlases spēlētājam Budimiram jau uzreiz bija iespēja atgūt vienu vārtus, bet viņa sistā bumba ripoja gar pašu vārtu stabu.
Sācies pagarinājuma otrais puslaiks. Vai šīs būs noslēdzošās 15 minūtes šajā mačā?
Horvātija – Spānija 3:5. Noslēdzies pagarinājuma pirmais puslaiks.
103. min. Kramariča sitiens pret aizsargu mainīja lidojuma trajektoriju un bumba lidoja tieši virsū Simonam.
103. min. Horvātija – Spānija 3:5Vēlreiz Dani Olmo ar perfektu piespēli izkārto vārtu guvumu Spānijai. Mikels Ojarzabals soda laukumā uzņēma bumbu, noturēja aizsargu aiz sevis un izdarīja teicamu sitienu vārtos!
100. min. Horvātija – Spānija 3:4Dani Olmo no labās malas piespēlēja Alvaro Moratam uz tālo vārtu stabu, uzbrucējs uzņēma bumbu un izdarīja sitienu ar kreiso kāju, atgūstot savai komandai vadību!
97. min. Olmo sitienu no soda laukuma bloķēja pieredzējušais aizsargs Vida. Spēlē spriedze pieaug ar katru brīdi.
96. min. Livakovičs pārtvēra Ojarzabala piespēli gar vārtiem uzbrucējam. Tam sekoja vēl viens bīstams horvātu uzbrukums, un tajā Simons atvairīja Kramariča sitienu no soda laukuma vidus.
92. min. Oršičs pēc savas nākšanas laukumā turpināja būt ļoti aktīvs, un viņš izdarīja ļoti bīstamu sitienu pa Spānijas vārtiem, pavisam nedaudz raidot bumbu pāri.
Sācies pagarinājums! Šovakar starp abām "Euro 2020" spēlēm pauze būs krietni mazāka! Sākas pagarinājuma pirmais puslaiks.
Horvātija – Spānija 3:3. Noslēdzies pamatlaiks. Šajā duelī nepieciešams pagarinājums uzvarētāju noteikšanai.
90+2. min. Horvātija – Spānija 3:3Kas notiek Kopenhāgenā? Horvātija veic teicamu atspēlēšanos un kompensācijas laikā izrauj neizšķirtu. Mislavs Oršics teicami no labās malas piespēlēja Mario Pašaličam, kurš ar galvu sita vārtos!
85. min. Horvātija – Spānija 2:3Horvātijas izlase radīja pamatīgu sajukumu Spānijas izlases soda laukumā. Luka Modričs ļoti aktīvi nospēlēja, Mislavs Orsičs izdarīja sitienu pa vārtiem. Lai arī Sesars Aspilikveta neļāva ielidot bumbai vārtu tīklā, tomēr viņš bumbu bloķēja aiz vārtu līnijas.
79. min. Horvātijas izlasē vēl viena maiņa – Vlašičs un Kovačičs pameta laukumu, Budimirs un Pašaličs izgāja viņu vietā.
78. min.Fabians Ruiss devās laukumā Kokes vietā.
77. min. Horvātija – Spānija 1:3Ferrans Torress saņēma teicamu tālu piespēli no Pau Torresa, apsteidza Joško Gvardiolu un pārspēja vārtsargu, dubultojot savas komandas pārsvaru.
74. min. Juranoviča vietā laukumā devās Brekalo.
73. min. Brozovičs cīnījās par bumbu ar Koki, kurš jau gulēja uz zemas. Horvāts uzkāpa pretiniekam uz plaukstas, un tika brīdināts.
72. min. Spānijai neieskaita vārtusPēc standartsituācijas izspēles Morata gaidīja piespēli pie paša vārtu staba. Viņš bumbu saņēma un iedabūja bumbu vārtos, bet tie netika ieskaitīti.
71. min.Sarabija pameta laukumu Spānijas izlasē, bet viņa vietu ieņēma Dani Olmo. Savukārt Garsijas vietā devās Pau Torress.
69. min. Kramaričs pēc piespēles no laukuma vidusdaļas steidza uz pretinieku vārtiem un nespēja pārspēt Simonu. Bet viņš piespēles saņemšanas brīdī bija aizmugures stāvoklī.
67. min. Gvardiols saņēma teicamu piespēli no komandas biedra soda laukumā, un viņš sita pa vārtiem, taču Simons tvēra bumbu un glāba komandu no vārtu zaudējuma.
67. min.Orbičs nomainīja Rebiču Horvātijas izlasē.
66. min. Rebičam neizdevās sitiens pa vārtiem. Viņš bija diezgan brīvs, bet ļoti viegli sita pa vārtiem.
57. min. Horvātija – Spānija 1:2Spānijas izlases uzbrukums iesākās ar vārtsarga piespēli, un laukuma spēlētāji pārliecinoši devās uz priekšu. Epizodes noslēgumā Ferrans Torress centrēja bumbu soda laukumā, kur ar galvu precīzu sitienu izdarīja Sesars Aspilikveta.
52. min. Livakovičs Horvātijas vārtos precīzi nolasīja situāciju, un neļāva Toresam un Sarabijam izspēlēt uzbrukumu.
50. min. Ar Spānijas izlases pārsvaru sācies otrais puslaiks, bet pagaidām labu vārtu gūšanas iespēju nav bijis. Tikmēr Horvātijas izlases līdzjutēji ar ovācijām sagaida brīžus, kad spāņi izdara piespēli savam vārtsargam.
Sācies 2. puslaiks.
Horvātijas izlasē pirms otrā puslaika sākuma Kramaričs nomainīja Petkoviču.
Pirmā puslaika statistika:
Horvātija – Spānija 1:1. Noslēdzies 1. puslaiks.
45+1. min. Morata pēdējā puslaika uzbrukumā izdarīja neprecīzu sitienu, bumbai lidojot garām vārtiem.
44. min. Kovačičs iespēlēja bumbu soda laukumā, cenšoties atrast Rebiču, tomēr viņam sitiens neizdevās, un spānis Simons to pārtvēra.
43. min. Koke, neapturot bumbu, izdarīja sitienu pa vārtiem, bet viņš bija neprecīzs.
37. min.Gaja izdarīja tālsitienu pa vārtiem, bumba trāpīja Aspilikvetam un mainīja virzienu, lidojot garām.
38. min. Horvātija – Spānija 1:1Vētrains Spānijas izlases uzbrukums. Pirmo sitienu bloķēja aizsargs, pāris sekundes vēlāk Dominiks Livakovičs atvairīja Hosē Gajas izdarīto sitienu, bet bumba nonāca pie Pablo Sarabijas, kurš izlīdzināja spēles rezultātu.
35. min. Spānija atguvusies pēc aukstās dušas 20. minūtē, un atkal sāka darboties pretinieku laukuma pusē. Tomēr momenti vairs nav tik bīstami, kā līdz ielaistajiem vārtiem.
Šajā Eiropas čempionātā devīto reizi bumba tika raidīta savos vārtos. Tas ir jauns antirekords. https://twitter.com/OptaJoe/status/1409549280650596355
26. min. Kovačs izdarīja sitienu pa vārtiem, atrodoties ārpus soda laukuma, bet bumba pavisam nedaudz lidoja pāri vārtiem.
25. min. Spānija pēc piedzīvotā šoka nespēj atgūties. Horvātijai aizvadītajās minūtēs izdevies vairākkārt iekļūt soda laukumā, bet 25. minūtē Vlasičs no tuvas distances izdarīja sitienu garām vārtiem.
19. min.Torress piespēlēja bumbu gar vārtiem Moratam, kurš ar galvu izdarīja sitienu. Bumba no tuvas distances trāpīja Vidam pa roku, bet "pendele" netika piešķirta.
20. min. Horvātija – Spānija 1:0Kāda neveiksme Spānijas izlasei. Pedri no laukuma viduszonas piespēlēja vārtsargam Unai Simonam, bet viņam neizdevās savaldīt bumbu, un tā ieripoja Spānijas vārtos.https://twitter.com/TheBadManTips/status/1409547936342712331
16. min. Teicamu piespēli skrējienā soda laukumā saņēma Koke, kurš nonāca viens pret vārtsargu, taču viņa sitienu Livakovičs atvairīja ar kājām.
13. min. Spānijas futbolisti izspēlēja uzbrukumu ar zemām piespēlēm, un Morata piespēlēja uz kreiso malu Sarabijam, kurš tēmēja tuvējā vārtu stūrī, bet netrāpīja.
9. min. Koke iespēlēja bumbu soda laukumā, Aspilikveta ar galvu izdarīja sitienu, taču tas Livakovičam nekādas grūtības neradīja.
6. min. Torress lēca pēc bumbas, lai izdarītu sitienu pa vārtiem, bet horvāts Gvardiols viņu centās kavēt. Horvāts saņēma sitienu pa galvu, tomēr tiesneši noteikumu pārkāpumu nefiksēja.
2. min. Livakovičs izgāja no vārtiem, lai pārtvertu Laportes izdarīto piespēli Gajam.
Horvātijas izlase lūkos atriebties Spānijas valstsvienībai par smagāko zaudējumu komandas vēsturē, kad horvāti 2018. gadā kapitulēja spāņiem ar rezultātu 0:6. Horvātijas futbolisti “Euro 2020” turnīrā izcīnīja otro vietu D apakšgrupā, kur ar 0:1 zaudēja Anglijai, cīnījās neizšķirti 1:1 ar Čehiju un izšķirošajā spēlē ar 3:1 pārspēja Skotiju. Spānija ierindojās otrajā vietā E grupā, nospēlējot neizšķirti ar Zviedriju (0:0) un Poliju (1:1), bet sagraujot Slovākiju ar 5:0.