Ronaldu jubilejas mačā Portugāle pēdējās minūtēs sagrauj Ungāriju

Pašreizējā Eiropas čempione futbolā Portugāles valstsvienība otrdien Ferenca Puškāša vārdā nosauktajā stadionā Budapeštā pēdējās minūtēs pārvarēja izbīli un guva trīs vārtus, ar rezultātu 3:0 (0:0) pieveicot Ungārijas valstsvienību.

Šajā mačā Krištianu Ronaldu oficiāli kļuva par pirmo futbolistu, kurš piedalījies piecos Eiropas čempionāta finālturnīros. Viņš šajā mačā guva divus vārtus un ar 11 gūtajiem vārtiem 22 spēlēs kļuva par turnīra visu laiku labāko vārtu guvēju. Pirms šī mača Ronaldu līdera godu dalīja ar Mišelu Platinī, kuram deviņu vārtu gūšanai vajadzēja tikai piecas spēles.

Portugāles futbolisti spēles pirmajā puslaikā daudz spēlēja ar bumbu un lūkoja uzlauzt ungāru sīksto aizsardzību. Djogo Žota bija aktīvs uzbrukumā un viņam bija iespējas gūt vārtus, bet Pēteru Gulāši pārspēt viņam neizdevās. 30. minūtē Krištianu Ronaldu ar galvu sita pāri vārtiem, bet septiņas minūtes vēlāk vienā no saviem retajiem uzbrukumiem devās ungāri. Pēc standartsituācijas izspēles ar galvu sita Ādams Salai, bet Rui Patrisiu tvēra bumbu.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar divām teicamām Portugāles iespējām – Žota 40. minūtē no soda laukuma vidus pēc pusapgrieziena nepārspēja vārtsargu, bet 45. minūtē Ronaldu uzņēma Rafaela Gerreiru piespēli, bet no tuvas distances sita pāri.

Otrā puslaika sākumā abām komandām bija momenti uzbrukumā, bet 57. minūtē Rolands Šalai izdarīja bīstamu sitienu pa vārtiem, bet vārtsargu nepārspēja. Turpinājumā Portugāle darbojās ar bumbu, bet tai bija grūtības ar vārtu gūšanas iespēju veidošanu. Tad 80. minūtē uz maiņu Sabolcs Šēns saņēma piespēli un pa labo malu devās soda laukumā, noslēgumā izdarot sitienu vārtu apakšējā stūrī un pārspējot Rui Patrisiu. Tomēr piespēles saņemšanas brīdī viņš bija aizmugures stāvoklī, tāpēc gols netika ieskaitīts. Tomēr Portugāles futbolistiem tas bija pamatīgs izbīlis.

Četras minūtes vēlāk Portugāle ar lielu veiksmes palīdzību izvirzījās vadībā – jau Rafas Silvas piespēle pēc rikošeta nonāca pie Rafaela Gerreiro, un viņš sita pa vārtiem. Bumba no aizsarga kājas strauji mainīja lidojuma virzienu un ielidoja Ungārijas vārtos. Mirkli vēlāk uz Ungārijas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Ronaldu, bet tad kompensācijas laikā viņš noslēdza teicamu izspēli un ar saviem 106. vārtiem Portugāles valstsvienībā noslēdza maču.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Spēles statistika ("SofaScore"):
Ungārija - Portugāle 0:3. Spēle noslēgusies!
90+2. min. Ungārija - Portugāle 0:3Rafa Silva teicami izspēlēja "sieniņu" ar Krištianu Ronaldu, kurš ieguva bumbu ļoti tuvu vārtiem un pārliecinoši apspēlēja Ungārijas izlases vārtsargu.
88. min. Fernandešs pameta laukumu, Mutinju ieņēma viņa vietu.
87. min. Ungārija - Portugāle 0:2Krištianu Rolandu pārliecinoši sita bumbu vārtos un guva savus 105. vārtus Portugāles izlasē.
86. min. 11 metru soda sitiens uz Ungārijas vārtiem. Orbāns soda laukumā norāva Rafu Silvu zemē.
81. min. Portugāles izlasē Žota un Karvalju pameta laukumu, bet Andrē Silva un Sančess iznāca laukumā.
84. min. Ungārija - Portugāle 0:1Ļoti veiksmīgs vārtu guvums Portugālei. Jau Rafas Silvas piespēle pēc rikošeta nonāca pie Rafaela Gerreiro, un viņš sita pa vārtiem. Bumba no aizsarga kājas strauji mainīja lidojuma virzienu un ielidoja Ungārijas vārtos.
81. min. Nego par diskutēšanu ar tiesnesi tika brīdināts.
80. min. Ungārija bija tuvu vārtu guvumam. Uz maiņu Sabolcs Šēns saņēma piespēli un pa labo malu devās soda laukumā un izdarīja sitienu vārtu apakšējā stūrī, pārspējot Rui Patrisiu. Tomēr piespēles saņemšanas brīdī viņš bija aizmugures stāvoklī.
78. min.Šēns un Sigērs devās laukumā Šalai un Kleinheislera vietā.
76. min. Brunu Fernandešs iespēlēja bumbu soda laukumā Krištianu Ronaldu, kurš pie sitiena netika, bet apelēja pie tiesnešiem, ka Fiola nospēlēja ar roku. Tiesnesis diskusijās neiesaistījās.
75. min.Salai vēlreiz neveiksmīgi sita no tālas distances, bumbai aizgriežoties prom no vārtiem. Portugāles izlasei vairs neveidojas vārtu gūšanas iespējas.
73. min. Ungārijas izlase ik pa brīdim atgādina par sevi Portugāles aizsardzībai. Divas bīstamas piespēles soda laukumā minūtes laikā.
71. min.Rafa Silva ieņēma Bernardu Silvas vietu laukumā.
69. min. Šalai pēc centrējuma izdarīja sitienu ar galvu, bumba ne pārāk spēcīgi ripoja garām vārtu stabam.
68. min. Brunu Fernandešs izdarīja tālsitienu, un ar diezgan sarežģītu sitienu galā tika Gulāši, lēcienā bumbu aizvirzot garām vārtiem.
66. min. Ungārijas izlase pirmā veica spēlētāju maiņu, un Šāferu nomainīja Loiks Nego.
61. min. Semedu un Žota izdarīja piespēles soda laukumā, bet komandas biedriem neizdevās izdarīt sitienu pa vārtiem.
57. min. Šalai ieguva bumbu, kad Šāferu apturēja aizsargs, un izdarīja sitienu. Portugāles izlases vārtsargs glāba savu komandu no vārtu zaudējuma.
55. min. Dažādas sadursmes laukumā turpinājās. Šalai ļoti centās parādīt, ka Rubens Diašs viņam nodarīja ļoti pāri, lai arī atkārtojumā bija redzams, ka viņš nedaudz uzsita pa seju ungāram, bet ne tik ļoti, lai minūti vārtītos zālājā.
50. min. Ādams Salai saprata, ka tuvāk soda laukumam netiks un izdarīja sitienu no distances, bet Patrisiu bez lielām grūtībām tvēra bumbu, kas lidoja zemu.
47. min.Pepe lēcienā izdarīja sitienu ar galvu pēc stūra izspēles, bet Gulāši lēcienā ar rokām atvairīja bumbu, kas ripoja vārtu apakšējā stūrī.
Sācies 2. puslaiks
Ungārija - Portugāle 0:0. Noslēdzies 1. puslaiks
43. min. Gerreiru bija aktīvs laukuma kreisajā malā un centrēja bumbu soda laukumā, kur Ronaldu bija pirmais pie bumbas, taču viņš sita pāri vārtiem.
40. min.Djogo Žota soda laukuma vidū saņēma piespēli no Silvas, veica pusapgriezienu un izdarīja sitienu, tomēr Gulāši atkal Ungārijas vārtos spēlēja teicami.
38. min. Rubens Diašs asi nospēlēja ar taisnu kāju, un tiesnesis uzreiz viņam parādīja brīdinājumu.
36. min. Ungārijas izlase puslaika beigu daļā jau biežāk tika pāri laukuma vidusdaļai. Pret Ādamu Salai tika pārkāpti noteikumi, un ungāri izspēlēja brīvsitienu. Pats Salai soda laukumā ar galvu uzņēma bumbu un izdarīja sitienu, bet Rui Patrisiu nebija grūtību to tvert.
30. min. Bernardu Silva iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Ronaldu līdz bumbai aizsniedzās, taču labs sitiens neizdevās, un bumba lidoja garām.
28. min. Bernardu Silva izdarīja sitienu no diezgan asa leņķa un tālas distances, tāpēc diezgan loģisks bija tas, ka viņš netrāpīja. Portugāles izlases bumbas kontrole līdz šim bijusi 66%.
26. min.Ronaldu nesapratās ar komandas biedru, taču ātri atguva bumbu. Tad viņš to piespēlēja soda laukumā Bernardu Silvam, bet aizsargs izklupienā nospēlēja precīzi.
19. min. Krištianu Ronaldu aizbēga no aizsargiem, saņēma piespēli un izdarīja ātru sitienu. Gulāši atvairīja. Tiesneši gan norādīja, ka bijis aizmugures stāvoklis. Savukārt Ungārijas futbolisti divcīņās turpināja spēlēt diezgan asi.
16. min. Semedu lēcienā saskrējās ar Fiolu un piedzīvoja ļoti iespaidīgu kritienu, taču neviens traumas neguva.
13. min.Portugāle turpināja izdarīt spiedienu un Ungārijas izlases aizsardzību. Žota piespēlēja Gerreiru, kurš pieslēdzās uzbrukumam, bet viņam soda laukumā neizdevās savaldīt bumbu.
9. min. Žota izcīnīja bumbu pēc standartsituācijas izspēles, bet izdarīja sitienu pāri vārtiem.
Krištianu Ronaldu kļuvis par pirmo futbolistu vīriešu konkurencē, kurš piedalījies piecos Eiropas čempionāta finālturnīros.
8. min.Spēles sestajā minūtē Danilu izpildīja standartsituāciju, bet Diašs cīņā soda laukumā pārkāpa noteikumus. Brīdi vēlāk Šallai steidza uzņemt tālu piespēli, bet viņam patraucēja Diašs. Stadionā līdzjutēji pieprasīja noteikumu pārkāpumu.
5. min. Djogo Žota saņēma piespēli no labās malas, bet uzreiz neapstrādāja bumbu. Taču tas viņam netraucēja izdarīt draudīgu tālsitienu, bet Gulaši Ungārijas izlases vārtos nospēlēja precīzi.
4. min.Nebija liels pārsteigums, ka portugāļi mača sākumā vairāk darbojās ar bumbu. Ungārijas izlases spēlētāji bija nepiekāpīgi un nekautrējās pielietot asus paņēmienus.
Krištianu Ronaldu līdz šim Portugāles izlasē guvis 104 vārtus, un viņš lūkos papildināt savu iespaidīgo statistiku. https://twitter.com/EURO2020/status/1404828552529432584
Ungārijas futbola izlasei “Euro 2016” bija atgriešanās Eiropas čempionātā pēc 44 gadu pārtraukuma, un šis tai būs otrais finālturnīrs pēc kārtas. Turklāt šoreiz ungāriem ir iespēja spēlēt savā Ferenca Puškāša vārdā nosauktajā stadionā Budapeštā. Tomēr Ungārijai šodienas pretinieci līdz šim nav izdevies uzvarēt 13 savstarpējās spēlēs – četri neizšķirti un deviņi zaudējumi. Ungārija šobrīd nav piedzīvojusi zaudējumus 11 spēlēs pēc kārtas. Portugāle ir pašreizējā Eiropas čempione un lūkos atkārtot to, ko iespējusi tās kaimiņvalsts Spānija – uzvarēt divos Eiropas čempionātos pēc kārtas. Lai arī grupu turnīra pārvarēšana Portugālei līdz šim nav bijusi problēma, tomēr atklāšanas spēles lielajos turnīros Portugālei nav izdevies uzvarēt piecas reizes pēc kārtas.