Latvijai tagad jau pēc 19 stundām gaidāma nākamā spēle - pret Beļģiju, kas pirmajā mačā uzvarēja Lielbritāniju.

Izvēlies DELFI zvaigzni! 
 LAT
9 Dairis Bertāns Balsot
3816
12 Kristaps Janičenoks Balsot
3733
6 Kristaps Porziņģis Balsot
3035
10 Jānis Timma Balsot
1202
24 Andrejs Gražulis Balsot
1088
13 Jānis Strēlnieks Balsot
1066
11 Rolands Šmits Balsot
991
33 Mārtiņš Meiers Balsot
963
31 Žanis Peiners Balsot
611
8 Dāvis Bertāns Balsot
444
21 Aigars Šķēle Balsot
376
7 Jānis Blūms Balsot
358
 SRB
24 Stefan Jovic Balsot
1406
7 Bogdan Bogdanovic Balsot
486
16 Nemanja Nedovic Balsot
410
14 Stefan Bircevic Balsot
378
11 Vladimir Lucic Balsot
370
23 Marko Guduric Balsot
366
15 Vladimir Stimac Balsot
363
51 Boban Marjanovic Balsot
361
19 Branko Lazic Balsot
355
32 Ognjen Kuzmic Balsot
355
22 Vasilje Micic Balsot
348
6 Milan Macvan Balsot
339

Latvijas izlase ļoti pārliecinoši iesāka spēli, jau pirmajā ceturtdaļā iegūstot 12 punktu pārsvaru. Tomēr serbi ātri atspēlējās un turpinājumā cīņa ritēja saspringtā gaisotnē.

Pēdējā ceturtdaļā Latvija guva 10 punktus pēc kārtas un pēc ilgiem laikiem izvirzījās vadībā ar 75:73 trīs minūtes pirms pamatlaika beigām. Serbi gan neapjuka un ar sava līdera Bogdana Bogdanoviča aktivitātēm ātri guva septiņus punktus pēc kārtas, veicot izšķirošo izrāvienu mačā. Atlikušajās divās minūtēs Ainara Bagatska vadītā komanda nespēja saasināt cīņu, samierinoties ar zaudējumu.

Latvijas rindās 23 punktus guva Dairis Bertāns, Kristaps Porziņģis izcēlās ar 18 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām un četriem bloķētiem metieniem, bet 16 punktus guva Dāvis Bertāns. Serbu rindās savu uzbrukuma līdera potenciālu apliecināja Bogdanovičs, gūstot 30 punktus.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi no "Fenerbahce Arena".


Eurobasket 2017: Latvija - Serbija
Pirmie komentāri pēc Latvijas zaudējuma. Plašāku Jāņa Bendzika speciālo reportāžu no Stambulas ar spēlētāju un trenera komentāriem lasiet portāla "Delfi" "Eurobasket 2017" sadaļā.Ainars Bagatskis: Labi zinājām serbus. Tāpat kā viņi mūs. Gribēju minēt tikai vienu iemeslu – atlēkušās bumbas. Ja komanda gūst punktus ar otro, dažreiz ar trešo un pat ceturto mēģinājumu, ir grūti aizsargāties.Dairis Bertāns: Pirmā spēle turnīrā. Smaga spēle pret ļoti stipru pretinieku. Zaudējām, bet tas jāaizmirst, jādomā par nākamo spēli, kas sāksies jau pēc dāžam stundām.
https://twitter.com/renrins/status/903649077937786881
https://twitter.com/MaartinsKa/status/903649248624992257
Latvija - Serbija 82:92. Spēle noslēgusiesPorziņģis ātri iemet trijnieku, bet Bogdanovičs tiek līdz 30 punktu atzīmei ar diviem sodiem. Timma saņem vēl nesportisko piezīmi, kas pieleik punktu Latvijas centieniem.
Latvija - Serbija 79:88Bogdanovičs ar tālmetienu pār Porziņģa rokām panāk +9 serbiem, bet jāspēlē tikai 37 sekundes. Serbu uzbrukuma līderim jau 28 punkti
Latvija - Serbija 77:82Nepilnu pusotru minūti pirms beigām neizdodas saasināt cīņu Latvijai
Latvija - Serbija 75:80Serbi gūst 7 punktus pēc kārtas, un 2:12 minūtes pirms pamatlaika beigām Bagatskis ņem pārtraukumu
Latvija - Serbija 75:73Latvija guvusi septiņus punktus pēc kārtas un panāk "-1". Tad KP ar tālmetienu atgūst vadību!
Latvija - Serbija 65:73Dāvis iemet trīs sodus pēc pārkāpuma uzbrukuma pēdējā sekundē. Latvijai neliels haoss uzbrukumā, bet serbi panāk atkal +8.
Latvija - Serbija 62:69Serbi pēdējo ceturtdaļu sāk ar Marjanoviču, kurš uzreiz precīzs groza tuvumā. Šķēle iemet caurgājienā, bet tad savu piekto piezīmi nopelna Meiers. Viņa vietā nāk Porziņģis, kuram arī ir četri sodi
Spēles gaitu ļoti mainīja Porziņģa divas piezīmes pēc kārtas trešajā ceturtdaļā, taču Peiners šajā mačā sev atvēlētajās septiņās minūtēs bijis negaidīti svarīgs spēlētājs. 
VIDEO: 1 . puslaika labākie momenti
Latvija - Serbija 60:65 Noslēgusies 3. ceturtdaļaPeiners ar savu nestandarta caurgājienu pārsteidz serbus. Tad pēc Dāvja piespēles Peiners gaisā gūst 2 punktus. Serbu uzbrukumā ceturto sodu saņem Meiers, kura vietā pēc brīža nāk Gražulis. Ceturtdaļu ar precīzu metienu noslēdz Bogdanovičs, kuram jau 19 punkti
Latvija - Serbija 54:62Tiesneši sākuši svilpt piezīmes pie nelieliem kontaktiem, uz ko emocionāli reaģē Bagatskis. Latvijas izlasi šie sodi izsituši no ierindas, pazudusi saspēle, ko serbi izmanto. Ilgstošs klusums abu komandu uzbrukumā, ko pārtrauc serbi, panākot lielāko pārsvaru spēlēBagatskis ņem pārtraukumu
Latvija - Serbija 54:55Dairi nobloķē, bet Dāvis iemet trijnieku! Skaista brāļu epizode.Bet uz to arī ar trejaci atbild Bogdanovičs. Dairis tad caurgājienā gūst divus punktus ar sodu (komandām kopā jau 35 sodi!!!)
Latvija - Serbija 49:53KP labi nospēlē aizsardzībā, bet tad nepamana Joviču, zaudē bumbu un pārkāpj noteikumus (Porziņģim trešais sods). Tiesneši uzskata, ka bijis nesportiskais pārkāpums. Jovičs gan nerealizē abus sodus. Tad vēl vienā strīdīgā epizodē tiesneši iedod Porziņģim ceturto sodu. Sāpīgs moments Latvijas izlasei.
Latvija - Serbija 49:50Beidzot klusējošais Strēlnieks iemet svarīgu pustālu pēdējās sekundēs. Serbi atbildēja ar Guduriča diviem sodiem. Latvija pirmo reizi spēlē netiek pie metiena 24 sekundēs, bet serbi atgūst vadību pēc Guduriča trijnieka.
Latvija - Serbija 47:45. Sākas 2. puslaiksLatvija 2. puslaiku sāk ar to pašu piecinieku
Latvijas izlases sastāvā 13 punktus guva Dairis Bertāns, bet Kristaps Porziņģis guva 12 punktus un četras reizes bloķēja pretinieku metienus. Serbijas izlasē līderi punktu ziņā ir Bogdans Bogdanovičs (15) un Bobans Marjanovičs (11).
Cīņā par atlēkušajām bumbām Serbija dominē, jo jau pirmajā puslaikā tai izdevies tikt pie 11 bumbām. Metienu precizitātē pārsvars ir Latvijas izlasei, īpaši priecē tālmetienu statistika - Latvijai trāpīti seši no 13. Pārējos rādītājos rādītāji ir līdzīgi. 
Latvijas izlase spēles sākums izdevās “uz urrā”, jo metieni krita ar diezgan augstu precizitāti, un teicami uzbrukumā spēlēja Dairis Bertāns. Pēc 18 punktu sasniegšanas Latvijas izlasei neizdevās turpināt ar šādu precizitāti. Dāvis Bertāns un Aigars Šķēle ar caurgājienem tika pie soda metieniem, un tie bija pareizi lēmumi no viņiem, tomēr pēc tam Serbijai izdevās savākt vairākas bumbas pie Latvijas groza, kas ļāva ar atkārtotiem uzbrukumiem gūt punktus. Porziņģa šovs otrās ceturtdaļas sākumā bija kaut kas iespaidīgs – basketbolā ļoti bieži laba aizsardzība tiek novērtēta uzbrukumā, tieši tā bija arī šajās epizodēs. Serbija, būdama iedzinējos, spēlēja pacietīgi, turpināja vākt atlēkušās bumbas uzbrukumā un pārņēma vadību. Tieši samazinoties spēles tempam, laukumā pieauga Serbijas izlases pārsvars. Lēnā spēlē Marjanovičam zem groza bija pārsvars pār Porziņģi, jo viņš varēja ieņemt teicamu pozīciju un saņemt piespēli. Apzinoties, ka metieni vairs nekrīt, Latvija mēģināja spēlēt uz groza apakšu, labi, ka Dāvis Bertāns trāpīja svarīgus metienus, bet teicami puslaika beigās spēlē iesaistījās Žanis Peiners, kurš mērķtiecīgi devās uz groza un guva “smagos” punktus.
Latvija - Serbija 47:45. Noslēdzies 1. puslaiksBagatskis laukumā sūta Peineru un Gražuli, tādējādi visi 12 spēlētāji jau pirmajās 20 minūtēs bijuši laukumā. Diezgan unikāls gadījums basketbolā!Puslaika izskaņā daudz soda metieni, bet pārtraukumā ar +2 dodas Latvija - Peiners groza apakša izcīna bumbu un iemet grozā.
Latvija - Serbija 40:42Dāvis Bertāns ar tālu trijnieku samazina starpību, un Saša Džordževičs ņem pārtraukumu
Latvija - Serbija 37:42Latvijai vairāki nesekmīgi uzbrukumi, bet serbi gūst punktu pēc punkta. Lūzums Latvijas izlases sniegumā, bet "sauso" periodu ar tālmetienu pārtrauc Šmits.Latvijas situāciju nedaudz uzlabo serbu centrs Marjanovičs, kurš ticis pie trīs piezīmēm
Latvija - Serbija 32:35 Milosaļevičs ar soda metienu atguva vadību savai izlasei, bet pēc tam Marjanovičs zem groza teicami ieņēma pozīciju un guva divus punktus. Latvijai minūtes pārtraukums.
Latvija - Serbija 32:32Mačvans ar diviem sodiem pirmo reizi vadībā izvirza serbus. Timma iemet arī divus sodus.
Latvija - Serbija 30:30Ļoti daudz sodu abām komandām, tāpēc šobrīd jau kopā komandas izpildījušas 15 soda metienus. Latvijai pagaidām lielākās problēmas sagādā cīņa par bumbu pie sava groza.Pēc kārtējās izcīnītās uzbrukuma bumbas serbi panāk neizšķirtu. Latvijai vēl viens nesekmīgs uzbrukums, un Bagatskis ņem pārtraukumu
Latvija - Serbija 29:23Porziņģis pēc neveiksmes uzbrukumā atskrien atpakaļ un bloķē Štimacu, tad iemet trijnieku! Teicamas sekundes KP izpildījumā.Porziņģis turpina spridzināt ar vēl vienu bloku un danku!
Sākas 2. ceturtdaļa
1. ceturtdaļā Dairim Bertānam 11 punkti, bet serbiem Bogdanovičs guvis 9 punktus.
Latvija - Serbija 24:21. Noslēgusies 1. ceturtdaļaMeiers nopelnīja divus sodus pret Marjanoviču, tad saņem uzbrukuma sodu un jau trīs personiskās piezīmes. Viņa vietā laukumā atgriežas Porziņģis.KP uzreiz aktīvs uzbrukumā un apspēlē Latvijā labi zināmo Štimacu. Bogdanovičs pēdējā sekundē iemet tālmetienu, samazinot starpību
Latvija - Serbija 22:18Škēle iemet divus sodus, Marjanovičs arī precīzs divos sodiņos.  Lučičs iemet trijnieku, uzlabojot serbu noskaņojumu ne tik veiksmīgajā spēlēs sākumā. Lučičs iemet vienu no diviem sodiem, tad Meiers netiek galā ar Marjanoviču, kurš iemet divus sodus. Vairs tikai +4.
Latvija - Serbija 20:10Pēc minūtes pārtraukuma Boganovičs iemet trijnieku, bet Dairis Bertāns turpina uguņot - iemet trijnieku ar sodu (3+1)!Bagatskis veic pirmās maiņas un laukumā sūta Dāvi Bertānu un Aigaru Šķēli. Dāvis realizē divus sodus un panāk +10!
Latvija - Serbija 14:7Porziņģis bloķē Marjanoviča metienu, tad Dairis Bertāns pēc Porziņģa bloka iemet pustālu, un Serbijas treneris Saša Džordževičs spiests ņemt pārtraukumu!Dairim jau 7 punkti - tikpat, cik visai Serbijas izlasei
Latvija - Serbija 12:7Kuzmičs nopelna otro sodu pret Porziņģi un tiek nomainīts. Viņa vietā nāk garais, bet lēnīgais Marjanovičs. Timma pusātrajā uzbrukumā iemet trijnieku, bet Bogdanovičs atbild ar brīvu pustālo. Porziņģis skaisti apspēlē garo Marjanoviču, atjaunojot +5..
Latvija - Serbija 7:5Serbiem nekādi neiet grozā metieni no spēles. Latvija šobrīd zaudē cīņu zem groza, bet serbu neveiksmes uzbrukumā Latvija neizmanto. Rezultāts aug ļoti lēni.Pirmo metienu no spēles serbi realizē tikai ceturtās minūtes sākumā, bet Dairis Bertāns iemet trijnieku.
Latvija - Serbija 4:1Porziņģis precīzs pirmajā metienā. Serbi atbild ar Bogdanoviča vienu sodiņu. Latvijas raķete Bertāns skaisti caurgājienā gūst punktus.
Latvija - Serbija. Spēle sākusies
Latvijas izlases pamatsastāvs: Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Jānis Timma, Rolands Šmits, Kristaps PorziņģisSerbijas izlases pamatsastāvs: Milans Mačvans, Bogdans Bogdanovičs, Vladimirs Vučičs, Stefans Jovičs, Ognjens Kuzmičs.
Himnas izskanējušas. Tagad vēl 3 minūšu iesildīšanās un spēle varēs sākties
https://twitter.com/JaanisBee/status/903614658074042368
Latvijas un Serbijas izlašu vidējais vecums ir gandrīz vienāds. Latvijas spēlētājiem vidēji ir 26,5 gadi, bet Serbiem - 26,7. Serbi vidēji ir par trim centimetriem garāki nekā mūsējie - 204 pret 201.
Latvijas izlases sastāvs: Kristaps Porziņģis, Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns, Jānis Blūms, Žanis Peiners, Aigars Šķēle, Kristaps Janičenoks, Andrejs Gražulis, Jānis Timma, Rolands Šmits, Dāvis Bertāns, Mārtiņš Meiers.Serbijas izlases sastāvs: Stefans Jovičs (Minhenes "Bayern", Vācija), Vasilije Micičs (Kauņas "Žalgiris", Lietuva), Bogdans Bogdanovičs (Stambulas "Fenerbahce"), Sakramento "Kings", NBA), Dragans Milosavļevičs (Malagas "Unicaja", Spānija), Marko Gudričs (Stambulas "Fenerbahce", Turcija), Branko Lazičs (Belgradas "Crvena zvezda"), Vladimirs Lučičs (Minhenes "Bayern"), Stefans Bircevičs (Stambulas "Buyuksehir Belediyesi", Turcija), Milans Mačvans (Minhenes "Bayern), Vladimirs Stimačs (Stambulas "Anadolu Efes"), Ognjens Kuzmičs (Madrides "Real", Spānija), Bobams Marjanovičs (Detroitas "Pistons", NBA).
https://twitter.com/basketbols/status/903612991186366464
https://twitter.com/JaanisBee/status/903612893924614144
Latvijas izlasei jau rītdien būs spēle pret Beļģijas valstsvienību. Beļģijas izlases galvenais treneris Edijs Kastēls apzinās Latvijas potenciālu. https://twitter.com/JaanisBee/status/903608890058829824
Dienu iepriekš Latvijas izlase iemēģināja "Fenerbahce Arena" parketu un piedalījās fotosesijā:https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/foto-latvijas-basketbolisti-laba-noskanojuma-iemegina-fenerbahce-arena.d?id=49199831
Čempionāta pirmajā dienā tika aizvadītas sešas spēles, kuru labākie momenti jau apkopoti:
Latvijas izlasei ir savi trumpji pret spēcīgo Serbijas izlasi, pirms spēles žurnālistiem Stambulā atklāja viens no izlases treneriem Artūrs Visockis-Rubenis.https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/latvijas-basketbolistiem-jaizmanto-savs-kustigums-un-mobilitate-saka-treneris.d?id=49199751
Šī būs otrā spēle čempionāta D grupā, pirmajā ar 103:90 Beļģija pieveica Lielbritāniju; paralēli notiek arī spēles citās grupās. To norisei var sekot līdz portāla "Delfi" teksta tiešraidē, veltītā pārējiem dienas mačiem:https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/eurobasket-2017-otra-spelu-diena-teksta-tiesraide.d?id=49200045
Latvijas basketbola izlase Zinību dienā sāk iet 11. klasē - sāk savu 11 Eiropas čempionāta finālturnīru pēc valsts neatkarības atjaunošanas. Pirmajā eksāmenā nopietns pārbaudījums - Rio olimpisko spēļu vicečempione Serbija!https://www.delfi.lv/sports/news/eurobasket/zinas/latvijas-basketbola-izlase-ar-porzingi-metas-ieksa-eurobasket-2017-karuseli.d?id=49198165