2012.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē otrdien zaudējumu Kauņā piedzīvoja Lietuvas futbola izlase, kas spraigā cīņā ar 1:3 (0:1) zaudēja pašreizējai Eiropas un pasaules čempionvienībai Spānijai.

Spāņiem tā bija piektā uzvara piecās spēlēs, bet Lietuva četrās spēlēs tikusi pie četriem punktiem un I grupas kopvērtējumā ieņem ceturto vietu.

Mača 19.minūtē Ksavi vadībā izvirzīja spāņus, bet 57.minūtē Mariušs Stankevičs izlīdzināja rezultātu. Neizšķirts noturējās 13 minūtes, kad Tads Kijansks bumbu iesita savos vārtos, ļaujot spāņiem atgūt vadību. Trešos vārtus spāņiem 83.minūtē guva Huans Mata.

Pirms spēles lielākās bažas raisīja Kauņas stadiona laukums, jo ilgā ziema un aizkavējies pavasaris neļāva zālāju sagatavot pienācīgā līmenī. Spāņu komandas vadība prasīja spēles atcelšanu, tomēr stundu pirms cīņas sākuma UEFA komisija nolēma, ka uz laukuma ir pieļaujams spēlēt un mačs notiks.