FIFA skandāls: bijušajam ģenerālsekretāram Valkē 12 gadu diskvalifikācija
Foto: Reuters/Scanpix

Bijušais Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) ģenerālsekretārs Žeroms Valkē saņēmis 12 gadu diskvalifikāciju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diskvalifikāciju Valkē piespriedusi FIFA Ētikas komisija. Turpmākos 12 gadus Valke nevarēs iesaistīties nekādās ar futbolu saistītās aktivitātēs.

Valkē tiek apsūdzēts FIFA ētikas normu pārkāpšanā, interešu konfliktā un kukuļņemšanā. Pagājušā gada rudenī viņam piesprieda 90 dienu diskvalifikāciju, ko janvāra sākumā pagarināja vēl uz 45 dienām. Tikmēr FIFA janvāra vidū atbrīvoja Valki no ģenerālsekretāra amata.

Valkē 90 dienu diskvalifikāciju saņēma, kad parādījās informācija, ka viņš ir iesaistīts biļešu nelikumīgā tirdzniecībā, melnajā tirgū realizējot Pasaules kausa futbolā ieejas kartes par neadekvāti augstām cenām.

Tāpat Valkē apsūdzēts desmit miljonu dolāru (9,25 miljonu eiro) lielā kukuļdošanā kādreizējam Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) prezidentam Džekam Vorneram, lai Dienvidāfrikas Republika (DĀR) iegūtu tiesības 2010.gadā rīkot Pasaules kausa finālturnīru.

Valkē ģenerālsekretāra amatā strādāja no 2007.gada, bet jau pērn jūlijā pavēstīja, ka atstās amatu, kad beigsies FIFA prezidenta Zepa Blatera pilnvaru termiņš. Viņi abi kopā bija strādājuši kopš 2007.gada, bet Valkē iepriekš noliedzis pretlikumību veikšanu.

Kā zināms, arī Blaters un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Mišels Platinī pērnajā rudenī saņēma 90 dienu pagaidu diskvalifikāciju, bet decembrī viņiem abiem tika piespriesta astoņu gadu diskvalifikācija no pasaules futbola. Tomēr abas skandālos iesaistītās amatpersonas iesniegušas apelāciju, ko izskatīs nākamās nedēļas sākumā.

Tags

FIFA Futbols Mišels Platinī UEFA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form