FIFA un UEFA diskvalificē Bosniju un Hercegovinu
Foto: F64

Bosnija un Hercegovina piektdien tika diskvalificēta no Eiropas futbola sacensībām pēc tam, kad valsts futbola asociācija (NSBiH) nespēja vienoties par vienu prezidentu.

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) pieprasīja, lai NSBiH tiktu ievēlēts viens prezidents, atsakoties no etniskās trīs prezidentu pārvaldes - horvātu, musulmaņu un serbu prezidentiem.

"NSBiH diskvalificēta līdz turpmākiem paziņojumiem, sākot no šodienas, 1.aprīļa," teikts FIFA un UEFA kopējā paziņojumā. "Lēmumu bija nepieciešams pieņemt, jo NSBiH Ģenerālajā asamblejā statūti netika pielāgoti FIFA un UEFA prasībām."

FIFA un UEFA pieprasīja Bosnijas un Hercegovinas Futbola asociācijai, lai tā līdz 31.martam vienojas par vienu prezidentu, pretējā gadījumā tā saņems automātisku diskvalifikāciju.

NSBiH Ģenerālā asambleja risinājās 29.martā Sarajevā, tomēr nesavāca pietiekošu kvorumu atbalstam par statūtu maiņu.

Līdz ar to Bosnijas un Hercegovinas futbola komandas un valstsvienība līdz situācijas atrisinājumam nevarēs piedalīties starptautiskās sacensībās.

Tags

FIFA Futbols UEFA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form