Gorkšs par 'Ventspils' prezidenta izteicieniem: primāri jānodrošina tiesnešu drošība
Foto: F64

Futbola klubu īpašnieku agresīva un nepamatota vēršanās pret tiesnešiem ir nepieņemama sportiskos principus respektējošā vidē, tādēļ Latvijas Futbola federācija (LFF) un LFF Tiesnešu komiteja nosoda FK "Ventspils" kluba oficiālo personu agresīvo uzvedību.

Ziņots, ka pēc 21. jūlija "Optibet" Latvijas virslīgas čempionāta spēles starp "Ventspils" un "Valmiera Glass/ ViA" komandām Kurzemes kluba prezidents Adlans Šišhanovs agresīvi vērsās pret tiesnešu darbību, kā arī publiski parakstīja dokumentu ar aicinājumu gāzt LFF prezidentu Kasparu Gorkšu.

"Jāsaparot viņa iemesli un argumenti, kādēļ viņš grib gāzt Gorkšu. Paziņojums bija pietiekami emocionāls, personīgi saņēmu zvanus un īsziņas, kuras bija ļoti interesantas. Mums visiem ir emocijas," portālam "Delfi" sacīja Gorkšs. "Vienu varu pateikt, ka būtiskākais šajā sakarā - jānodrošina tiesnešiem, lai viņu veselība un drošība netiktu apdraudēta. Nav pieņemami, ka nepiederošas personas nokļūst uz laukuma, izsaka apvainojumus tiesnešu asistentiem, tad nonāk tiesnešu ģērbtuvēs, kur turpina izteikt visdažādāko veidu aizvainojumus tiesnešu virzienā."

"Tagad ir procesi, kurus esam uzsākuši. Strādājam, un dienas ritmu šādi izteicieni publiskajā vidē mūs īpaši neietekmē. Kā esmu teicis, mums ir mērķi, kurus gribu realizēt, bet visas lietas nevar paredzēt. Katra futbolā iesaistītā cilvēka izteikumus paredzēt ir grūti. Lielais mērķis nav mainījies nevienu brīdi," bilst Gorkšs.

Portāla "Delfi" rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Šišhanova darbība bijusi iepriekš plānota un tas, visticamāk, saistīts ar izmaiņām LFF tiesnešu nodaļā, kuru vairs nevada Vadims Čerņikovs. Lai gan oficiāli netiek ziņots par viņa aiziešanu, Čerņikovs ar e-pasta vēstules starpniecību krieviski informējis kolēģus par darba neturpināšanu. Neoficiāli izskanējis, ka Čerņikovs ir atlaists par dažādiem pārmetumiem.

LFF paziņojumā presei teikts, ka "konkrētajā gadījumā FK "Ventspils" īpašnieku izteikumiem, kuros tiek apšaubīta tiesnešu objektivitāte un neitralitāte, nav nekādu objektīvu iemeslu".

"Tieši tādēļ LFF Tiesnešu komiteja aicina LFF Disciplinārlietu komisiju izvērtēt gan FK "Ventspils" pārstāvju publiskos izteikumus pēc minētās spēles, gan kluba oficiālo personu vēršanos pret spēles tiesnešiem pēc mača beigām", saka LFF tiesnešu pārraudzības eksperts Alans Snoudijs.

Izteikumi, ka virslīgas līmeņa tiesnesis ir ticies ar kāda kluba pārstāvjiem, un FK "Ventspils" oficiālā pārstāvja paustā gatavība palielināt sava kluba budžetu, lai finansiāli atbalstītu tiesnešus, ir vērtējami kā vārdiska apņemšanās veikt sodāmas darbības un rada pamatotas bažas par kluba pārstāvju godīgas spēles principu izpratni.

"Latvijas futbola tiesneši savā izaugsmē un pašattīstībā iegulda ļoti lielu darbu, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai spēļu laikā un pēc mača beigām viņi savu darbu var veikt drošā vidē. Savukārt Virslīgas klubu pienākums ir pret tiesnešiem izturēties ar cieņu, nodrošinot viņiem netraucētus un drošus darba apstākļus pirms spēles, tās laikā un pēc spēles beigām. Tādēļ vēlos uzsvērt, ka LFF neignorēs šādus publiskus izteikumus, kuri nav pamatoti ar faktiem un pierādījumiem," saka Snoudijs.

LFF vienmēr un visur visiem pieejamajiem līdzekļiem aizstāvēs tiesnešu tiesības neatkarīgi un droši veikt savu darbu. FIFA un UEFA noteikumi aizliedz futbola klubiem jebkādā veidā ietekmēt tiesnešu darba organizēšanu, un LFF ir apņēmusies sekot, lai Latvijā šis princips tiktu pilnībā ievērots.

LFF prezidents skaidro, ka tiesnešu nozīmēšanu uz LFF pārraudzītajām sacensībām no ārpuses neatkarīgā un neietekmējamā veidā īsteno LFF Tiesnešu komiteja, gala akceptu sniedzot LFF tiesnešu pārraudzības ekspertam Alanam Snoudijam. Starptautiskie FIFA un UEFA noteikumi aizliedz klubiem veikt jebkādas darbības, kas varētu ietekmēt tiesnešu nozīmēšanas kārtību.

Tags

FIFA Futbols Latvijas Futbola federācija UEFA Ventspils (FK)

Comment Form