Latvjas izlases futbolistu Vladislava Gutkovska un Dāvja Ikaunieka pārstāvētās vienības nedēļas nogalē piedzīvoja zaudējumus attiecīgi Čehijas un Polijas augstāko līgu spēlēs.

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis sestdien Polijas ekstraklasē jeb augstākajā līgā atgriezās ar Čenstohovas "Rakow" komandas zaudējumu sezonas pirmajā spēlē, Belhatovā piekāpjoties "Rakow" ar 1:2 (0:1).

Gutkovskis, kurš ekstraklasē nebija spēlējis kopš 2018. gada maija, maču sāka pamatsastāvā un aizvadīja aktīvu spēli, vairākās epizodēs izceļoties ar pretiniekiem bīstamām darbībām. Mača 22. minūtē Latvijas uzbrucējs tika brīdināts ar dzelteno kartīti, bet nomainīts viņš tika 13 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad rezultāts bija 1:1.

Čehijas futbola čempionāta pirmajā kārtā svētdien Dāvja Ikaunieka pārstāvētā "Mlada Boleslav" Prāgā zaudēja "Bohemians 1905" ar 0:4 (0:2).

Ikaunieks laukumā devās uz maiņu jau 40. minūtē, kad rezultāts bija 0:2.

31. minūtē Jozefs Jindrišeks iesita 11 metru soda sitienu, bet trijos citos mājinieku vārtu guvumos ar rezultatīvu piespēli trim dažādiem futbolistiem izcēlās Antonīns Vanīčeks.

Savukārt Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas "Lechia" Poznaņā pārspēja turienes "Warta" ar 1:0 (0:0). Rucavnieks savainojuma dēļ mačā nepiedalījās.

Vienīgos vārtus mača 66. minūtē viesi guva pēc standartsituācijas izspēles, kad bumbu mājinieku soda laukumā nedaudz atpakaļ atspēlēja Mihals Nalepa, un Lukāšs Zvolinskis raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī.

Vēl 81. minūtē mājinieku izredzes atspēlēties apgrūtināja noraidījums, kad Mihals Jakobovskis nopelnīja otro dzelteno kartīti.

Tobers savainojuma dēļ nebija iekļauts komandas sastāvā.

Šosezon Polijas ekstraklasē spēlēs arī vārtsargs Pāvels Šteinbors (Belastokas "Jagiellonia").