Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis svētdien Čenstohovas "Rakow" rindās tika kronēts par Polijas kausa čempionu.

"Rakow" Ļubļinā ar 2:1 (0:0) uzvarēja pēc spēka otrās līgas klubu Gdiņas "Arka".

Gutkovskis spēli sāka no pirmās minūtes, bet 68.minūtē tika nomainīts.

Līdz pat spēles pēdējām desmit minūtēm "Rakow" bija iedzinējos, bet neizšķirtu 1:1 panāca spānis Ivi. Uzvaras vārtus pamatlaika pirmspēdējā minūtē guva Davids Tijanicš.

Pusfinālā pret Krakovas "Cracovia" tieši Gutkovskis mača 89.minūtē ievilka "Rakow" finālā.

Gutkovskis ar gūtiem vārtiem atzīmējās piecās Polijas kausa kārtās, kurās "Rakow" komanda līdz šim bija spēlējusi, bet svētdien viņš pirmo reizi palika "sausā".

Pērn Polijas kausu ieguva "Cracovia".

Latvijas futbola izlases aizsargs Kaspars Dubra svētdien Ukrainas premjerlīgas spēlē laukumā pavadīja visas 90 minūtes, bet viņa pārstāvētā komanda "Oleksandrija" piedzīvoja zaudējumu.

"Oleksandrija" viesos ar 1:2 (1:0) zaudēja Ļvivas "Rukh", kas turnīra tabulā atrodas zemāk.

Dubra spēli sāka "Oleksandrija" pamatsastāvā un laukumā nospēlēja visas 90 minūtes. Aizsargs statistikas ailēs neatzīmējās.

Maksims Tretjakovs viesus vadībā izvirzīja 15.minūtē, bet otrā puslaika sākumā divi ātri zaudētie vārti liedza nopelnīt punktus. 53.minūtē izcēlās Ostaps Pritula, bet jau minūti vēlāk 2:1 panāca Bogdans Boičuks.

Vēlāk svētdien Andreja Cigaņika pārstāvētā Luhanskas "Zorja" mājās ar 1:0 (0:0) uzvarēja pastarīti "Minaj". Uzvaras vārtus spēles 81.minūtē guva Vladislavs Kočergins.

Cigaņiks bija iekļauts pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Klubiem līdz sezonas beigām atlikušas divas spēles.

Šosezon pēc četru gadu pārtraukuma Ukrainas čempionātā uzvaru priekšlaicīgi nodrošinājusi Kijevas "Dinamo". Iepriekš četras sezonas pēc kārtas par valsts čempioni tika kronēta Doņeckas "Šahtar".

"Zorja" ar 44 punktiem 23 spēlēs ir trešā, bet "Oleksandrija" ar 29 punktiem 24 mačos ir septītā.

Iepriekšējā sezonā par Ukrainas čempioniem tika kronēti Doņeckas "Šahtar" futbolisti, Cigaņika pārstāvētā komanda ieguva bronzu, bet Dubras klubs bija piektajā vietā.

Tikmēr Šveices superlīgā Roberta Uldriķa pārstāvētā "Sion" mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar "Lausanne".

Uldriķis bija iekļauts spēles pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Citā šī turnīra spēlē Mārča Oša pārstāvētā "Lugano" viesos ar 0:3 (0:1) zaudēja "Zurich". Antonio Marčesano šajā spēlē izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem.

Ošs spēli noraudzījās no rezervistu soliņa.

"Lugano" ar 43 punktiem 32 spēlēs ieņem ceturto vietu, bet "Sion" ar 31 punktu ir pēdējā jeb desmitā.

Pagājušajā sezonā pirmo reizi vēsturē Šveices kausu izcīnīja Bernes "Young Boys" vienība.