Latvijas futbola izlase otro reizi ciklā atņem punktus izbraukumā

Latvijas futbola izlase otrdien veiksmīgi uzsāka otro spēļu apli 2022. gada Pasaules kausa atlases turnīrā, viesos Podgoricā atņemot punktus Melnkalnes valstsvienībai.

Latvijas valstsvienība ar Melnkalnes izlasi nospēlēja neizšķirti 0:0.

Latvijas izlase otro reizi ciklā izbraukuma spēlē tika pie punkta. Atlases turnīra trešajā mačā valstsvienība negaidīti spēlēja neizšķirti 3:3 (1:2) ar vieniem no grupas favorītiem Turcijas izlasi.

Lai gan praktiski visu spēli pārsvars piederēja Melnkalnes izlasei, pirmo bīstamo epizodi sagādāja viesi. Gaisa divcīņā precīzi nospēlēja Roberts Uldriķis, kurš izvirzīja Gutkovski vienu pret vārtsargu. Milans Mijatovičs gan laikus pameta vārtus, bet Vladislavs Gutkovskis nespēja pārcelt bumbu viņam pāri. Nepilnu minūti vēlāk melnkalnieši jau raidīja bumbu Roberta Ozola sargātajos vārtos, taču video atkārtojums ļāva noteikt, ka Adams Marušičs bijis aizmugurē.

Vēl viens bīstamu situāciju uzplūdums pienāca puslaika izskaņā. Vispirms Mijatovičs pēc stūra sitiena tvēra ļoti bīstamu Uldriķa sitienu ar galvu, bumbai tiekot raidītai zemes virzienā. Savukārt Urošs Džordževičs paspēja atzīmēties gan ar dzelteno kartīti par simulāciju Latvijas izlases soda laukumā, gan skaistu sitienu tālajā "devītniekā". Ar to eleganti galā tika Roberts Ozols.

Iespējams, ka spēles otrā puslaika ievadā mājinieki sagaidīja savu labāko iespēju. Taču Seada Hakšabanoviča raidīto bumbu, kura pa ceļam uz vārtiem veica rikošetu, izveicīgi atsita Ozols. Dažas minūtes vēlāk "Riga" FC vārtu vīrs gan kļūdījās izgājienā, bet Džordževičs neizmantoja labo iespēju.

Tuvojoties spēles izskaņai, Latvijas izlase aizvien biežāk izmantoja brīvās zonas pretinieku aizsardzībā. Pēc neticami uzskatāmas aizmugures bumbu vārtos pat nogādāja Artūrs Zjuzins, bet otrā puslaika kompensācijas laikā viesi gandrīz sodīja Melnkalnes izlasi par nevēlēšanos skriet atpakaļ pēc kārtējā pozicionālā uzbrukuma. Latvijas izlase mājiniekus mazliet pasaudzēja, izpildot nepārliecinošas piespēles, pēc kurām Andrejs Cigaņiks gan paguva labi uzsist pa vārtiem, viņa sitienu bloķējot Marko Vešovičam.

Pēc sešām spēļu kārtām Latvijas futbolisti ar pieciem punktiem saglabā piekto vietu G apakšgrupā. Vietu augstāk ir tuvākie konkurenti melnkalnieši, kuri sakrājuši astoņus punktus.

Grupas vadībā ar 13 punktiem izvirzījusies Nīderlandes izlase, kas otrdien ar 6:1 (3:0) pārspēja Turcijas valstsvienību. Otrajā vietā ar 13 punktiem nostiprinājušies Norvēģijas futbolisti, kuri ar 5:1 (3:1) pārspēja Gibraltāra izlasi. Trešo vietu ar 11 punktiem ieņem turki, bet Gibraltāra vienība pagaidām palikusi bešā.

Cikls turpināsies oktobrī, kad Latvijas izlase mājās uzņems Nīderlandes un Turcijas valstsvienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi

PK kvalifikācija futbolā: Latvija – Melnkalne
Latvija – Melnkalne 0:0 (0:0)Vārtu guvēji: - – -Brīdinājumi: Vladislavs Gutkovskis (4. min.), Roberts Uldriķis (32. min.) – Urošs Džordževičs (42. min.), Nebojša Kosovičs (71. min.)Noraidījumi: - – -Latvija: Roberts Ozols, Roberts Savaļnieks, Antonijs Černomordijs, Kaspars Dubra, Raivis Andris Jurkovskis, Artūrs Zjuzins (Igors Tarasovs, 81. min.), Eduards Emsis, Vladimirs Kamešs (Andrejs Cigaņiks, 63. min.), Roberts Uldriķis, Jānis Ikaunieks, Vladislavs Gutkovskis (Raimonds Krollis, 72. min.).
Spēles vērtīgākais spēlētājs ("Sofascore" vērtējumā):
Spēles statistika ("Sofascore"):
Latvija – Melnkalne 0:0 (0:0). Spēle noslēgusies
90+4. min.Latvijas izlase varēja noslēgt spēli ar vārtu guvumu! Viesi ļoti ilgi var uzbrukt četri pret četriem. Pārāk neprecīzas piespēles liedz pārliecinoši noslēgt uzbrukumu, bet tā izskaņā Krollis trāpīgi piespēlē Cigaņikam. Pussarga sitienu gan bloķē...Emsis neprecīzi sit pēc stūra sitiena.
90+3. min.Melnkalnieši pieprasa spēli ar roku soda laukumā. Nešķiet gan, ka viņu argumenti ir pārliecinoši.
90+1. min.Pēkšņu sitienu izpilda ļoti aktīvais Krollis, kurš iesaistījies vairākās divcīņās. Šis raidījums gan nav pārāk precīzs.
Kompensācijas laiks ritēs četras minūtes.
88. min.Tomaševičs lec visaugstāk pēc stūra sitiena, taču sit pāri vārtiem. Aizvien nervozāki izskatās Melnkalnes izlases pārstāvji, kuriem jāatrodas pie rezervistu soliņa.
86. min.Vienu cerīgu Latvijas izlases pretuzbrukumu aprāva pašu noteikumu pārkāpums, taču melnkalnieši aizvien nospiedošāk atzīmējas ar pozicionāliem uzbrukumiem.
81. min.Igors Tarasovs nomaina Artūru Zjuzinu, kurš pret Norvēģiju veselības dēļ negāja pamatsastāvā.
79. min.Laukuma saimniekiem uzreiz trīs maiņas.
79. min.Cigaņiks un Krollis skaisti saspēlējas, izveidojot bīstamu uzbrukumu. Uldriķis knapi neaizsniedzas līdz Kroļļa piespēlei pa gaisu. Tur būtu sekojis draudīgs sitiens...
78. min.Jau trešo reizi puslaikā Latvijas izlase izpilda soda sitienu no apmēram tās pašas vietas – kādi 45 metri līdz vārtiem, kreisajā laukuma pusē. Iespēju nopelnīja Uldriķis, bet Ikaunieka piespēli pārtver vārtsargs.
77. min.Savaļnieks ar izcilu izklupienu aptur mājinieku uzbrukumu. Abām valstsvienībām pārejas uzbrukumos rodas daudz brīvas vietas. Gan vienai, gan otrai vienībai labas iespējas izraut uzvaru.
73. min.Cigaņiks neveiksmīgi nospēlē "otrajā stāvā", bumbu nogādājot tieši pa sitienam Mugošam. Uzbrucējs no labas pozīcijas sit garām vārtiem.
72. min.Gutkovski nomaina Raimonds Krollis.
71. min.Savaļnieks nobloķē pretinieku sitienu. Tūlīt seko pretuzbrukums, kuru Kosovičam jāaptur ar dzeltenās kartītes cienīgu pārkāpumu.
66. min. Latvijas izlase raida bumbu vārtos, bet pēc aizmuguresLaba uzbrukuma izskaņā neveikli nospēlē melnkalnieši. Tas palīdz Zjuzinam iemest bumbu brīvā zonā, pie brīva sitiena vārtu priekšā tiek Uldriķis, kurš pamanās nepārspēt Mijatoviču. Jau tobrīd bija redzams, ka bijusi pārliecinoša aizmugure, bet Zjuzins pirms tiesneša svilpes paspēj ar atkārtotu sitienu nogādāt bumbu vārtos.
63. min. Pirmā maiņa arī Latvijas izlasē. Kamešu nomaina Cigaņiks.
62. min.Melnkalnes izlase izpilda divus stūra sitienus pēc kārtas. Džordževičs sit ar galvu neprecīza Ozola izgājiena laikā, taču netrāpa vārtos.
60. min.Komandas kapteini Bečiraju nomaina cits uzbrucējs Stefans Mugoša.
58. min.Soda sitienu no kreisās laukuma puses šoreiz izpelnās Emsis. Vārtsargs pārliecinoši nolasa Savaļnieka nodomus, pārtverot centrējumu.
56. min.Ozols atkal glābj! Hakšabanovičs bīstami sit ātrajā uzbrukumā, taču situāciju vēl vairāk apgrūtina rikošets. Vārtsargs, kurš jau bija izlēcis uz otru pusi, spēj noreaģēt un neērtā situācijā atsist bumbu.
54. min.Latvijas izlase noorganizē skaistu pretuzbrukumu. Ikaunieks ar pēdējo piespēli nogādā bumbu labajā spārnā, kur to saņem Kamešs. Liepājnieks izpilda spēcīgu, zemu piespēli, kas lido uz tuvo vārtu stabu. Tur to pārliecinoši tver Mijatovičs.
53. min.Laukuma saimnieki draudīgi uzsākuši otro puslaiku. Latvijas futbolistiem jātiek galā ar vienu bīstamu uzbrukumu pēc otra.
49. min.Pēc otrā melnkalniešu stūra sitiena bumba bīstami skar Uldriķa roku. Tiesneši varēja arī piešķirt 11 metru soda sitienu...
48. min.Grūti saprast, kā šoreiz bumba nenonāca līdz Latvijas izlases vārtiem. Černomordijs bloķēja ārkārtīgi spēcīgu Kosoviča "šāvienu" no 18 metriem.
47. min.Jānis Ikaunieks ātri sagādā viesiem tālu soda sitienu. Latvijas futbolisti uzvar pirmās divas gaisa divcīņas, taču trešais bumbai pieskaras jau mājinieku vārtsargs.
Latvija – Melnkalne 0:0. Sācies otrais puslaiks!
Pirmā puslaika statistika ("Sofascore"):
Latvija – Melnkalne 0:0. Noslēdzies pirmais puslaiks!Kompensācijas laikā latviešiem padevās pāris labi uzbrukumi, kuriem atkal pietrūka precīza izskaņa.
Kompensācijas laiks ritēs divas minūtes.
44. min.Ozols skaistā lēcienā glābj valstsvienību pēc Džordževiča sitiena tālajā "devītniekā"! Viesi paši "atveda" šo iespēju, pazaudējot bumbu savā laukuma pusē.
41. min. Galvenais tiesnesis skatīsies VAR!Džordževičs kārotās "pendeles" vietā sagaida dzelteno kartīti! Uzbrucējs sagaidīja minimālu kontaktu ar Emsi pirms ļoti uzskatāmi nokrita. Melnkalnietis būtu varējis tā vietā ļoti bīstami uzsist pa vārtiem.
39. min.Jānis Ikaunieks pēc Zjuzina piespēles uzsāk skaistu solo gājienu. Latvijas izlasei pirmais stūra sitiens! Mijatovičs teju uz pašas vārtu līnijas tver bumbu pēc Uldriķa sitiena ar galvu! Uzbrucējs bumbu raidīja uz leju. Diezgan sarežģīta situācija vārtu vīram.
37. min.Kamešs diezgan agresīvi nospēlē pie laukuma sānu līnijas. Kā tas bijis ierasts šajā ciklā, Latvijas izlase padaudz izceļas ar pietiekami rupjiem noteikumu pārkāpumiem.Viesi gan pēc standartsituācijas, gan tam sekojošā centrējuma nenospēlē pārliecinoši. Bečirajs brīvi sita ar galvu, taču viņam sitiens nesanāca.
34. min.Gutkovskis pārlieku aizraujas ar nepārliecinošu individuālu spēli, Latvijas izlasei pretuzbrukumā paliekot bez sitiena.
33. min.Pārkāpums pret Gutkovski gan deva standartsituāciju no laukuma vidus. Bumba pēc ilga pārtraukuma nonāk Melnkalnes vienības soda laukumā, tomēr latvieši tai tur īsti nepieskaras.
32. min.Vācijas tiesnesis Harms Osmerss soda Uldriķi par neatbilstošu reakciju uz soģa lēmumu. Abiem uzbrucējiem pa dzeltenajai kartītei. Osmersa darbību gan nevar kritizēt. Tiesnesis labi ticis galā ar Melnkalnes izlasei tipisko simulēšanu un teatrālajiem kritieniem.
31. min.Marušiča tālsitienu pēc trešā mājinieku stūra sitiena bloķē kāds no Latvijas futbolistiem!
29. min.Ozols reabilitējas par iepriekšējo kļūdu, pēc stūra sitiena izpildot varenu izgājienu. Mirkļus vēlāk soda laukumā krīt Vujačičs, kuru patiešām mazliet pieturēja Černomordijs. Tiesneša svilpe klusē.Teju pirmās 30 minūtes pagājušas Melnkalnes izlases zīmē, taču mājinieku pārsvars nav pārāk liels.
25. min.Jānis Ikaunieks uzsāk bīstamu pretuzbrukumu, kurš noslēdzas negaidīti ātri. Roberts Uldriķis izlemj sist no lielas distances. Bumba aizlido krietni pāri vārtiem.
22. min.Ozols mazliet nepārliecinoši dodas izgājienā. Kuldīdznieks trāpa pa bumbu, bet krīt uz zālāja. Aizsargi neatļauj pretiniekiem tikt pie bumbas, kamēr Ozols atgriežas uz vārtu līnijas.
20. min.Pāris bīstami uzbrukumi laukuma saimniekiem. Džordževičs sit no labas pozīcijas, bet nedara to pārāk veiksmīgi. Ozols ir pareizajā vietā.
16. min. Melnkalnes izlase raida bumbu vārtos, taču tiesneši lemj skatīties video atkārtojumu. Marušičs pēc tālas piespēles nonāca vienatnē pret Ozolu, sita precīzi, bet tomēr futbolists bijis aizmugurē.
15. min.Kas par iespēju Gutkovskim!!! Pēc tālas aizsarga piespēles Uldriķis izcili nospēlē ar galvu, izvirzot uzbrucēju izgājienā pret Mijatoviču. Vārtsargs laikus pamet vārtus, bet Gutkovskim nesanāk pārmest bumbu viņam pāri
14. min.Latvijas izlase biežāk sākusi veidot uzbrukumus. Pagaidām tie gan apraujas pirms mājinieku soda laukuma.
11. min.Daudzsološu pretuzbrukumu aprauj tiesneša svilpe. Atkārtojumā redzam, ka Zjuzins patiešām rupji nospēlēja pret Ščekiču. Hakšabanovičs neizmanto standartsituāciju.
8. min.Dubra bloķē bīstamu Ščekiča sitienu! Pussargs pareizajā vietā un pareizajā laikā kā otrais vilnis ieskrēja soda laukumā.
7. min.Melnkalnieši uzbrūk vairāk, taču spēles sākusies ar pietiekami līdzvērtīgu cīkstēšanos.
4. min.Vladislavs Gutkovskis negaidīti tiek pie dzeltenās kartītes laukuma vidū. Uzbrucējs divcīņā nejauši ar elkoni trāpīja Vešovičam. Latvijas izlases rezultatīvākajam futbolistam šajā ciklā būs jāizlaiž nākamā spēle pret Nīderlandi.
2. min.Melnkalnieši pašā spēles ievadā tiek pie stūra sitiena. Gutkovskis ar galvu izsit bumbu no soda laukuma.
Latvija – Melnkalne. Spēle sākusies!
Valstsvienības nāk laukumā!
Melnkalnes izlases sastāvs (iekavās futbolista vidējā nopelnītā atzīme "Sofascore" vērtējumā):
Latvijas izlasei, salīdzinot ar sestdien piedzīvoto zaudējumu pret Norvēģiju, malā palikuši savainotais Šteinbors, Tarasovs, Kārkliņš un Cigaņiks. Vietā nākuši Ozols, uz pagājušo spēli diskvalificētais Černomordijs, Zjuzins un Uldriķis, kurš pārsteidzošā kārtā spēlēs tandēmā ar Gutkovski. Dainis Kazakevičs izlēmis spēli sākt ar diviem augumā gariem uzbrucējiem.https://twitter.com/kajbumba/status/1435291702772723712/photo/1
Tieši ar Vācijas kluba "Hertha BSC" uzbrucēju saistīti intriģējošākie jaunumi par šī vakara spēli. Melnkalnes izlases kapteinis Jovetičs savainojuma dēļ nevarēs spēlēt. Savukārt Madrides "Atletico" aizsargs Stefans Savičs maču izlaidīs diskvalifikācijas dēļ.
Abas valstsvienības vieno ļoti interesantu spēļu nesena pagātne. Pagājušā gada oktobrī Latvijas izlase viesos pirmā izvirzījās vadībā, bet smagu lietusgāžu pilnā pārbaudes spēlē spēlēja neizšķirti 1:1. Savukārt šī gada martā tika uzsākts PK atlases cikls, Latvijas izlasei zaudējot ar 1:2. Atkal pirmie vārtus guva latvieši, kuru rindās izcēlās Jānis Ikaunieks. Taču teicams bija Melnkalnes futbola zvaigzne Stefans Jovetičs, kurš guva divus vārtus.
Labs vakars, portāla "Delfi" lasītāji! Sporta spēļu izlašu maču bagātais vakars noslēgsies ar dueli Podgoricā, kur spēkosies Latvijas un Melnkalnes futbola izlases.