Latvijas futbola izlase otrdien veiksmīgi uzsāka otro spēļu apli 2022. gada Pasaules kausa atlases turnīrā, viesos Podgoricā atņemot punktus Melnkalnes valstsvienībai.

Latvijas valstsvienība ar Melnkalnes izlasi nospēlēja neizšķirti 0:0.

Latvijas izlase otro reizi ciklā izbraukuma spēlē tika pie punkta. Atlases turnīra trešajā mačā valstsvienība negaidīti spēlēja neizšķirti 3:3 (1:2) ar vieniem no grupas favorītiem Turcijas izlasi.

Lai gan praktiski visu spēli pārsvars piederēja Melnkalnes izlasei, pirmo bīstamo epizodi sagādāja viesi. Gaisa divcīņā precīzi nospēlēja Roberts Uldriķis, kurš izvirzīja Gutkovski vienu pret vārtsargu. Milans Mijatovičs gan laikus pameta vārtus, bet Vladislavs Gutkovskis nespēja pārcelt bumbu viņam pāri. Nepilnu minūti vēlāk melnkalnieši jau raidīja bumbu Roberta Ozola sargātajos vārtos, taču video atkārtojums ļāva noteikt, ka Adams Marušičs bijis aizmugurē.

Vēl viens bīstamu situāciju uzplūdums pienāca puslaika izskaņā. Vispirms Mijatovičs pēc stūra sitiena tvēra ļoti bīstamu Uldriķa sitienu ar galvu, bumbai tiekot raidītai zemes virzienā. Savukārt Urošs Džordževičs paspēja atzīmēties gan ar dzelteno kartīti par simulāciju Latvijas izlases soda laukumā, gan skaistu sitienu tālajā "devītniekā". Ar to eleganti galā tika Roberts Ozols.

Iespējams, ka spēles otrā puslaika ievadā mājinieki sagaidīja savu labāko iespēju. Taču Seada Hakšabanoviča raidīto bumbu, kura pa ceļam uz vārtiem veica rikošetu, izveicīgi atsita Ozols. Dažas minūtes vēlāk "Riga" FC vārtu vīrs gan kļūdījās izgājienā, bet Džordževičs neizmantoja labo iespēju.

Tuvojoties spēles izskaņai, Latvijas izlase aizvien biežāk izmantoja brīvās zonas pretinieku aizsardzībā. Pēc neticami uzskatāmas aizmugures bumbu vārtos pat nogādāja Artūrs Zjuzins, bet otrā puslaika kompensācijas laikā viesi gandrīz sodīja Melnkalnes izlasi par nevēlēšanos skriet atpakaļ pēc kārtējā pozicionālā uzbrukuma. Latvijas izlase mājiniekus mazliet pasaudzēja, izpildot nepārliecinošas piespēles, pēc kurām Andrejs Cigaņiks gan paguva labi uzsist pa vārtiem, viņa sitienu bloķējot Marko Vešovičam.

Pēc sešām spēļu kārtām Latvijas futbolisti ar pieciem punktiem saglabā piekto vietu G apakšgrupā. Vietu augstāk ir tuvākie konkurenti melnkalnieši, kuri sakrājuši astoņus punktus.

Grupas vadībā ar 13 punktiem izvirzījusies Nīderlandes izlase, kas otrdien ar 6:1 (3:0) pārspēja Turcijas valstsvienību. Otrajā vietā ar 13 punktiem nostiprinājušies Norvēģijas futbolisti, kuri ar 5:1 (3:1) pārspēja Gibraltāra izlasi. Trešo vietu ar 11 punktiem ieņem turki, bet Gibraltāra vienība pagaidām palikusi bešā.

Cikls turpināsies oktobrī, kad Latvijas izlase mājās uzņems Nīderlandes un Turcijas valstsvienības.