Latvijas futbola izlase savu līdzjutēju priekšā piedzīvo apkaunojošu zaudējumu

Latvijas futbola izlase pirmdien, 10. jūnijā, Rīgā piedzīvoja apkaunojošu zaudējumu 2020. gada Eiropas čempionāta atlasē, G grupā ietvaros ar 0:5 (0:4) nevarīgi piekāpjoties Slovēnijas valstsvienībai.

Latvija dažu dienu laikā divas spēles zaudējusi ar kopējo rezultātu 0:8, bet "Euro 2020" atlasē G grupā četrās spēlēs tā guvusi tikai vienus vārtus un zaudējusi 13, kas ir otrs slitkākais rādītājs (-12) visā atlases turnīrā.

Latvija katastrofāli aizvadīja pirmo puslaiku, vienīgo sitiena mēģinājumu izdarot tikai pēdējā sekundē. Savukārt Slovēnijas izlase pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem nežēloja mājiniekus, līdz puslaika beigām panākot 4:0. Sākumā divus vārtus trīs minūtēs guva Domens Črnigojs, tad pēc divām minūtēm Josips Iličičs realizēja "pendeli", bet puslaika izskaņā Iličičs panāca jau 4:0.

Otrā puslaika sākumā - tikai pusotru minūti pēc spēles atsākšanas - Miha Zajcs guva viesiem piektos vārtus. Turpinājumā slovēņi bija tuvu, lai gūtu vēl vārtus, bet veiksme uzsmaidīja Latvijas izlasei. Latvijas izlase izveidoja dažus momentus, tomēr neviens tā pa īstam neapdraudēja pretinieku vārtu drošību.

Latvijas izlase pie uzvaras nav tikusi 12 spēles pēc kārtas. Pagājušā gada 2. jūnijā Latvijas futbolisti Baltijas kausa ietvaros ar 1:0 uzvarēja Igauniju, bet augstākā līmeņa turnīros Latvija uzvaras garšu nav jutusi kopš 2017. gada 10. oktobra - Pasaules kausa kvalifikācijā mājās ar 4:0 tika uzvarēta Andora.

Savukārt tik smagu zaudējumu visos mačos Latvijas izlase pēdējo reizi piedzīvoja 2017. gada martā - pēc pārbaudes spēles 0:5 Gruzijā no amata atkāpās galvenais treneris Marians Pahars. Pirms tam Latvijai smagākais zaudējums bija 0:6 viesos "Euro 2016" atlasē pret spēcigo Nīderlandi. Savukārt mājās Latvijas izlase tik smagi iepriekšējo reizi zaudēja 2013. gadā, kad "Skonto" stadionā tūkstošiem bosniešu fanu klātbūtnē ar 0:5 zaudēts Bosnijai un Hercegovinai.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi.

Euro 2020 kvalifikācija: Latvija - Slovēnija
Latvija - Slovēnija 0:5 (0:4)Vārtu guvēji: - - Domens Črnigojs (24. min.), Domens Črnigojs (27.min.), Josips Iličičs (29. min., 11 m soda sitiens), Josips Iličičs (44. min.), Miha Zajcs (47. min.)Brīdinājumi: Kristers Tobers (29. min.), Vladimirs Kamešs (36. min.) - Bojans Jokičs (41. min.)Noraidījumi: - - -Galvenais tiesnesis: Kevins Klensijs (Skotija)Latvijas izlase: Pāvels Šteinbors; Kaspars Dubra, Mārcis Ošs, Vitālijs Maksimenko (Vitālijs Jagodinskis, 16. min.), Aleksandrs Solovjovs, Oļegs Laizāns, Vladimirs Kamešs, Deniss Rakels, Kristers Tobers, Roberts Savaļnieks, Vladislavs Gutkovskis.
Spēle noslēgusies
Laizānam labs sitiens, bet Oblaks bez problēmām - kā treniņā - tver bumbu
Šteinbors glāba vienā epizodē, izejot no vārtiem. Pamatlaika pēdējā minūtē arī glābj pēc bīstama soda sitiena.
Latvijas Futbola federācija pat vairs neziņo par spēles rezultātu savos sociālo tīklu kontoshttps://twitter.com/AgrisSuveizda/status/1138180702162305025
80. min. Kamešs soda laukumā bija labā situācijā, bet nokrīt pēc neliela kontakta.
78. min. Latvijai trešā maiņaOntužāns piedzīvo debiju izlasē.
73. min. Latvijai pirmais stūra sitiens spēlē!!!!Labs centrējums, Oblaks aizķer bumbu un iztraucē Dubram potenciālo sitienu.
69. min. Latvijai maiņaSavainotā Tobera vietā iznāk Ritvars Rugins.
Tobers gūst traumu un viņam laukumu draudzīgi palīdz atstāt divu vārtu autoes Iličičs. Slovēnis palīdz latvietim atstāt laukumu.... Bez komentāriem.
Latvija negaidīti ilgi uzturas Slovēnijas laukuma pusē. Pirmajās 45 minūtēs nevienu brīdi nebija tāda situācija.
48. min. Kamešs negaidīti sit vārtu apakšējā stūrī. Oblaks atvaira. Tas bija pirmais Latvijas izlases sitiens vārtu rāmī šajā spēlē no Latvijas puses. Un otrais sitiens divās spēlēs.
47. min. Latvija - Slovēnija 0:5Pusotra minūti un gols. Slovēņi eleganti saspēlējas, piespēle gar vārtiem soda laukumā un gols
Interesanti, ka Stojanovičs nav veicis nevienu maiņu pārtraukumā.
Latvija - Slovēnija 0:4. Sācies 2. puslaiks
Puslaika pārtraukumā būtu nepieciešama notikušā kāds īss apraksts, analīze... Bet statistika visu izsaka. Latvijas izlasei līdz pēdējai sekundei visās statistikas ailēs bija apaļa "nulle".
Latvija - Slovēnija 0:4. Noslēdzies 1. puslaiksPuslaika izskaņā Latvijai soda sitiens, centrējums soda laukumā, bet Osa sitiens garām vārtiem.
44. min. Latvija - Slovēnija 0:4Slovēnija vēlreiz pilnībā "izģērbj" Latvijas aizsardzību - divi mēģinājumi nesekmīgi, tad bumba tiek paripināta uz kāju Iličičam, kurš precīzi sit apakšējā stūrī. Tobrīd vairāki Latvijas izlases futbolisti gulēja uz zālāja...
41. min. Slovēnijas izlases kapteinis Jokičs saņem brīdinājumu. Viņam jāizlaiž nākamā spēle Euro 2020 atlasē.
Latvija joprojām nespēj tikt pāri laukuma centram. Briesmīgs sniegums Latvijas izlases izpildījumā.
Pēc trešā vārtu zaudējuma tribīnēs pazūd fanu sektora karogi un plakāti. Vai pēc apsargu norādījumiem vai protests?
35. min. Kamešam brīdinājums par sitienu pretiniekam pa potīti.
11 metru soda sitiens uz Latvijas vārtiemPēc stūra sitiena Tobers ar rokām tur pretinieku un Skotijas tiesnesis pārliecinoši uzreiz norāda uz 11 m atzīmi. Tobers saņem arī brīdinājumu
29. min. Latvija - Slovēnija 0:3Iličičs eleganti nomāna Šteinboru un brīvajā tukšajā vārtu stūrī.
Haoss Latvijas aizsardzībā turpinās, slovēņi tuvu trešajam golam.
27. min. Latvija - Slovēnija 0:2Latvijas katastrofālais sniegums aizsardzībā turpinās. Slovēņi pirmo uzbrukumu neizdodas atvairīt, seko piespēle Črnigojam, kurš skaisti ar atsitienu pret zemi raida bumbu vārtos. Šteinbors nepaspēja atgriezties pozīcijā pēc iepriekšējās epizodes.
24. min. Latvija - Slovēnija 0:1Slovēņi "izģērba" visu Latvijas izlases aizsardzību. Iličičs iedeva perfektu piespēli izskrējušajam Beričam, kurš tālāk jau gar Šteinboru iedod piespēli Črnigojam - sitiens jau praktiski tukšos vārtos
20. min. Skaista slovēņu saspēle, bumba "iemesta" soda laukumā, bet Iličiča sitienu bloķē. Seko kārtējais (jau sestais!!!) stūra sitiens, mirkli vēlāk Zajecs sit nedaudz virs Latvijas vārtiem.
16. min. Latvijai piespiedu spēlētāju maiņa. Maksimenko guvis traumu un viņa vietā nāk Jagodinskis.
14. min. Vārtu pārliktnis glābj Latviju - pēc Iličiča soda sitiena bumba norībina pārliktni, bet Šteinbors pat nepakustējās.
12. min. Bīstamu slovēņu sitienu bloķē Latvijas aizsardzība. Latvija pirmo reizi tikusi daudz maz normāli opāri laukuma centram un sāka veidot uzbrukumu, uz brīdi atdzīvinot pustukšās stadiona "Daugava" tribīnes.
4. min. Dubra kļūdās, izsitot bumbu no sava soda laukuma. To uztver slovēņu kapteinis Jokičs, kura sitienu apakšējā stūrī atvaira Šteinbors.
Spēle sākusies
Latvijas futbola jautrākais sociālo tīklu konts šodien nāca ar savu piedāvājumu vakar spēleihttps://www.facebook.com/LatvianMemes/photos/a.667028050098419/1573753506092531/?type=3&theater
Latvijas izlases galvenais treneris veicis divas izmaiņas komandas sākumsastāvā: Artūra Karašauska un Jāņa Ikaunieka vietas ieņems Aleksandrs Solovjovs un Vladimirs Kamešs. Vārtos otro maču pēc kārtas Pāvels Šteinbors.https://twitter.com/kajbumba/status/1138134343849787392
Šodien dienas pirmajā pusē notika jau trešais LFF kongress 2019. gadā. Kongress ievilkās, tas beidzās pirms nepilnām trīs stundām. Kongresā vajadzēja ievēlēt valdes locekļus. VIsu neievēlēja...https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/lff-uz-10-menesiem-atrod-iztrukstosos-valdes-loceklus-pirmo-reizi-ievel-sievieti-papildinats-1840.d?id=51177759
Piektdien Latvijas izlase aizvadīja gaužām pieticīgu spēli Rīgā. Zaudējums 0:3 Izraēlai, turklāt mājinieki praktiski neizveidoja nevienu momentu. Visu 90 minūšu laikā viens sitiens vārtu rāmī, vēl divi bija garām vārtiem.https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/latvijas-futbola-izlase-nespej-apturet-izraelas-izlases-lideri.d?id=51171897
Latvijas futbolisti šovakar stadionā "Daugava" centīsies tikt pie pirmajiem punktiem "Euro 2020" atlasē, G grupā tiekoties ar Slovēniju. Abas komandas pēc trīs spēļu kārtām G grupā ir vienīgās bez uzvarām - Latvijai trīs zaudējumi, bet slovēņiem divi neizšķirti un zaudējums.Spēles sākums pulksten 21:45.