Latvijas futbola izlasei neizdodas pārtraukt ne zaudējumu, ne 'sauso' sēriju

Latvijas futbola izlase pirmdien, 9. septembrī, 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas G grupas Rīgā ar rezultātu 0:2 (0:2) zaudēja Ziemeļmaķedonijas valstsvienībai, turpinot neveiksmju sēriju.

Latvijas futbolisti piedzīvoja jau sesto zaudējumu pēc kārtas, bet pēdējie pieci piedzīvoti "sausā". Martā Latvijas izlase Ziemeļmaķedonijai zaudēja ar 1:3, bet tam sekoja zaudējumi Polijai (0:2), Izraēlai (0:3), Slovēnijai (0:5) un Austrijai (0:6).

Aizvadītajā mačā Ziemeļmaķedonijas izlases labā vārtus guva Gorans Pandevs un Eniss Bardi, kuri precīzi sita 14. un 17. minūtē.

Oktobrī Latvija savā laukumā uzņems Poliju, bet izbraukumā tiksies ar Izraēlu. Novembrī izbraukumā būs jātiekas ar Slovēniju, savukārt savā laukumā būs mačs pret Austriju.

G grupas kopvērtējumā Latvija vienīgā nav tikusi pie punktiem sešās spēlēs, un ieņem pēdējo, sesto, vietu. Polija ar 13 punktiem ir līdere, tai ar 11 punktiem seko Slovēnija, bet trešā ar 10 punktiem ir Austrija. Ziemeļmaķedonija un Izraēla guvušas par astoņiem punktiem.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Euro 2020 atlase: Latvija - Ziemeļmaķedonija
Latvija - Ziemeļmaķedonija 0:2. Spēle noslēgusies.
88. min. Tričkovski saņēma bumbu pēc Alioska centrējuma, bet viņa sitiens nebija veiksmīgs.
85. min. Ademi nopelnīja brīdinājumu Ziemeļmaķedonijas izlasē.
84. min. Šabala devās laukumā Latvijas izlasē, nomainot Kamešu.
83. min. Gutkovskis labi nospēlēja bumbas atņemšanā, devās uz vārtiem un izdarīja sitienu, taču bumba lidoja pāri vārtiem.
81. min. Laukumā spēle rit ļoti mierīgā tempā. Latvijas futbolisti veiksmīgi apturēja kārtējo pretinieku uzbrukumu, bet pašiem neizdodas pārtraukt "sauso" sēriju.
75. min.Maiņas abās komandās:Ziemeļmaķedonija: Nikolovs (nāk laukumā) - Pandevs (pamet laukumu).Latvija: Punculs (nāk laukumā) - Ķigurs (pamet laukumu).Arī Punculam šī ir debija Latvijas izlasē.https://twitter.com/kajbumba/status/1171156028039344135
71. min. Ikaunieks bumbu sita pretinieku spēlētāju mūrī. Līdz ar to epizode noslēdzās.
59. min. Jānis Ikaunieks ļoti sparīgi rāvās uz vārtiem, bet viņu asi zemē norāva Bardi. Par to maķedonietis tika brīdināts.
67. min. Vaņins tvēra sitienu, kuru pēc komandas biedra centrējuma ar galvu izpildīja Ademi.
67. min. Ziemeļmaķedonijas izlases vārtsargs izdarīja tālu piespēli Pandevam, kuru Rugins nogrūda zemē. Viņš tika brīdināts.
65. min.. Maiņa Ziemeļmaķedonijas izlasē - Trajkovska vietā laukumā nāk Ņesterovskis.
58. min. Vaņins vēlreiz apturēja Pandeva centienus gūt savus otros vārtus. Ļoti bīstams sitiens pieredzējušā uzbrucēja izpildījumā.
54. min. Arī Savaļnieks uzsita no distances, liekot spēlē iesaistīties vārtsargam Dimitrievskim.
54. min. Vladislavs Gutkovskis saņēma piespēli no Laizāna, redzēja, ka priekšā nav neviena aizsarga un izdarīja spēcīgu tālsitienu, taču bumba atkal lidoja pāri vārtiem.
53. min. Ikaunieks pārkāpa noteikumus pret Bejtulaju, un par to tiesnesis viņam parādīja brīdinājumu.
51. min. Trajkovskis soda laukumā izdarīja sitienu, un bumba lidoja tieši gar vārtu stabu.
48. min. Vaņins droši tvēra Bardi tiešo brīvsitienu.
47. min. Maksimenko nopelna brīdinājumu par Pandeva apturēšanu ar neatļautu paņēmienu.
Sācies 2. puslaiks.
Pirmā puslaika statistika:
42. min. Pandevs lielā ātrumā saņēma piespēli no Bardi un nonāca teicamā pozīcijā, bet Vaņins glāba savu komandu no trešo vārtu zaudējuma.
43. min. Kamešs arī nopelnīja brīdinājumu, kad no mugurpuses ieslīdēja kājās Trajkovskim.
40. min. Ikaunieks pa labo malu devās uzbrukumā un izdarīja sitienu pa vārtiem. Tam sekoja viesu pretuzbrukums, kurā Pandevs teicami piespēlēja Tričkovskim, taču viņam neizdevās gūt vārtus.
37. min. Pirmais brīdinājums šajā mačā. Bejtulajs neatļauti apturēja Kamešu, un tiesnesim viņam parādīja dzelteno kartīti.
35. min. Laizāns centrēja bumbu soda laukumā, izpildot stūra sitienu, Ikaunieks izdarīja sitienu ar galvu, bet arī netrāpīja.
34. min. Vaņins tvēra bumbu pēc Elmasa sitiena, bet pusminūti vēlāk pie Ziemeļmaķedonijas vārtiem Kamešam bija labs moments, tomēr aizsargs bumbu bloķēja.
30. min. Latvijas futbolisti ir aktīvāki nekā iepriekšējās spēlēs, bet Gutkovskis netika pie bumbas pēc centrējuma soda laukumā. Černomordijs lieliski aizsardzībā nospēlēja pret Elmasu.
29. min. Latvijas futbolisti vēlreiz izspēlēja uzbrukumu, Uldriķis pieturēja bumbu soda laukumā, tad izspēlēja ārā Ikauniekam, kurš atdeva tālāk Ķiguram. Debitants pēc māņkustības izdarīja sitienu, taču garām vārtiem.
26. min. Ikaunieks izpildīja brīvsitienu, un centrēja bumbu soda laukumā. Tur Kamešs tika pie bumbas, izdarīja sitienu, taču tas bija ļoti neveiksmīgs.
17. min. Latvija - Ziemeļmaķedonija 0:2Maķedonijas futbolisti ātri devās uzbrukumā, bet Ritvars Rugings ar galvu bumbu no soda laukuma izsita. Tā nonāca tieši uz kājas pie Enisam Bardi, kurš uzreiz raidīja bumbu tālajā apakšējā vārtu stūrī.
14. min. Latvija - Ziemeļmaķedonija 0:1Teicams uzbrukums Ziemeļmaķedonijas izpildījumā. Bardi precīzi iespēlēja bumbu soda laukumā Elmasam, kurš tālāk raidīja bumbu gar vārtiem, kur skrēja Gorans Pandevs, un viņš sita bumbu vārtos.
10. min. Elmass kontrolēja bumbu, bet sitiens tika bloķēts. Bumba nonāca pie Bardi, kurš sita no tālākas distances, bet tā lidoja garām.
8. min. Tričkovskis saņēma bumbu soda laukumā pēc tālas piespēles un izdarīja bīstamu sitienu, taču Vaņins ar roku bumbu pārvirzīja pāri vārtiem. Pēc stūra sitiena Latvijas futbolisti ar grūtībām novērsa briesmas.
6. min. Spēles sākums bija ļoti mierīgs. Latvijas futbolisti apturēja pirmo Ziemeļmaķedonijas uzbrukumu, un arī debitants Ķigurs pirmajās epizodēs darbojās veiksmīgi.
3. min. Kamešs lielā ātrumā rāvās uz vārtiem, bet viņu no mugurpuses apturēja pretinieku aizsargs. Tiesnesis noteikumu pārkāpumu nefiksēja.
1. min. Jau pirmajā minūtē Bardi saņēma triecienu pa seju no Jāņa Ikaunieka, un viņam palīdzēja komandas ārsts.
Spēle sākusies
Himnas izskanējušas, tūlīt spēle sāksies.
Ja Eirokausos šovasar priecēja un tribīnes piepildīja Riga FC, šovakar Daugavas stadionā ir diezgan vienmuļi. Latvijas izlases treneris gan to saprot, jo sniegums ne uz ko daudz neļauj cerēt.https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/stojanovics-sapratisu-ja-lidzjuteji-uz-speli-nenaks.d?id=51442155
G grupā Latvijas izlase stabili pēdējā, viens precīzs sitiens un 19 ielaisti goli. Viens no vājākajiem rādītājiem Eiropā. Treneris gan nedomā par atkāpšanos, jo skaidrs, ka izmaiņas nenotiek vienā mirklīhttps://www.delfi.lv/sports/news/futbols/stojanovics-pec-kaunpilna-zaudejuma-neatkapjas-ierados-bez-iluzijam-nekavejoties-uzlabot-rezultatus.d?id=51439449
Iepriekšējais mačs Latvijas izlasei bija viens no apkaunojošākajiem pēdējos gados. Ne tikai rezultāta ziņā, bet arī sniegums ...https://www.delfi.lv/sports/news/futbols/latvijas-izlase-apkaunojosa-zaudejuma-austrija-ielaiz-vairakus-komiskus-vartus.d?id=51437041
Latvijas izlases sastāvs diezgan eksperimentāls. Rādītais (vai nerādītais?) sniegums licis Slavišu veikt kādas izmaiņas. Līdzšinējais kapteinis (pagaidu kapteinis?) Dubra nav sākumsastāvā, bet vārtos atkal ir pieredzējušais kapteinis Vaņins.https://twitter.com/kajbumba/status/1171111287788638208
Ar šo spēli sākas otrā apļa cīņas. EURO 2020 atlasi un Slavišas Stojanoviča laikus Latvijas izlase sāka tieši ar maču Skopjē. Zaudējums, bet ne tik traks. Toreiz gūti arī vārti, kas šobrīd izrādījušies vienīgie šajā atlasēhttps://www.delfi.lv/sports/news/futbols/latvijas-izlase-skopje-zaude-galvena-trenera-stojanovica-debija.d?id=50927861
Latvijas futbola līdzjutēji šovakar atkal ar cerībām dodas uz stadionu "Daugava" vai pulcējas pie TV ekrāniem. Latvijas futbola valstsvienībai šovakar EURO 2020 atlasē tiekas ar Ziemeļmaķedoniju.