Latvijas futbolisti krāšņā atmosfērā neizglābjas no zaudējuma pret Moldovu

Latvijas futbola izlase ceturtdienas vakarā UEFA Nāciju līgas D divīzijas mačā piepildītā "Skonto" stadionā ar 1:2 (0:2) zaudēja Moldovai, spēles beigās nespējot realizēt vairākas iespējas.

Ar šo neveiksmi Latvijai pārtrūkusi astoņu nezaudētu spēļu sērija.

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus 56. minūtē guva Jānis Ikaunieks.

Pirmajās 45 minūtēs Latvijas futbolisti nonāca iedzinējos ar 0:2. Kaut arī jau 10. minūtē Vladislavs Gutkovskis trāpīja pa vārtu pārliktni, pirmajā puslaikā bīstamāk uzbruka Moldova, turklāt pāris reizes Latvijai klāt stāvēja arī veiksme. Tomēr divus vārtus viesi iesita – vispirms 26. minūtē pēc centrējuma rezultātu atklāja Joans Revenko, bet pašā puslaika noslēgumā 2:0 pēc stūra sitiena panāca Jons Nikolesku.

Uz otro puslaiku Latvija laukumā devās apņēmības pilna atspēlēties. Atgūt vienus vārtus mājiniekiem izdevās diezgan ātri – pēc teicamas saspēles 1:2 no tuvas distances panāca Ikaunieks. Uzbrukuma viļņi uz Moldovas vārtiem pēc tam mitējās, kaut gan laukumā bija nācis Virslīgas rezultatīvākais futbolists Raimonds Krollis.

Pašās spēles beigās Latvijai piederēja liels pārsvars un bija vairākas teicamas vārtu gūšanas iespējas, tomēr neizšķirtu panākt neizdevās.

Savā grupā Latvijas izlase ar 12 punktiem piecās spēlēs joprojām ir līdere. Desmit punkti ir Moldovai, četri punkti Andorai, bet nulle - Lihtenšteinai.

Noslēdzošais mačs šīs sezonas Nāciju līgā Latvijas izlasei būs svētdien izbraukumā pret sīksto Andoru. Šajā spēlē arī būs iespēja nodrošināt pirmo vietu grupā un iespēju pacelties uz Nāciju līgas C divīziju. Latvijai šajā cīņā pietiks ar neizšķirtu.

Spēles statistika:

Portāls "Delfi" piedāvā šī vakara spēles teksta tiešraidi:

UEFA Nāciju līga: Latvija - Moldova
Spēle noslēgusies ar Latvijas zaudējumu 1:2. Izlasei gan joprojām ir iespēja uzvarēt savā Nāciju līgas D divīzijas grupā un sasniegt C divīziju, ja vien svētdien viesos izdosies pieveikt Andoru.
Kompensācijas laika pašā sākumā pie moldāvu soda laukuma noteikumi tiek rupji pārkāpti pret Kristeru Toberu. Savaļnieka sitiens uzlido tieši virsū vārtsargam.
Pamatlaiks noslēdzies, rezultāts joprojām 1:2. Kompensācijas laiks - četras minūtes.
88. minūtē Latvija tiek pie iespējas izpildīt bīstamu standartsituāciju, pirms kuras izpildes laukumā nāk lieliski otrajā stāvā spēlējošais Elvis Stuglis, nomainot Raivi Jurkovski. Latvijas izlase tuvu gūtiem vārtiem - Ikaunieks "pagarināka" bumbu, taču moldāvi izglābjas no vārtu guvuma. Arī pēc stūra sitiena latvieši uzbruka bīstami, bet nesekmīgi, kaut arī Krollis izpildīja spēcīgu sitienu.
Latvijas izlase kontrolē bumbu, bet Moldova savā aizsardzības zonā "noparkojusi autobusu". Pagaidām vārtu gūšanas iespēju nav. Cigaņika vietā laukumā nāk Dāvis Ikaunieks, trenerim Dainim Kazakevičam vēl vairāk pastiprinot uzbrukuma līniju. Pamatlaikā vēl astoņas minūtes.
Latvijas un Moldovas spēli klātienē "Skonto" stadionā vēro 6712 skatītāji.
Moldāvi nomaina otro vārtu autoru Nikolesku. Vēl jāspēlē 17 minūtes + kompensācijas laiks. Latvijai trūkst labu epizožu uzbrukumā.
Latvijai vēl aptuveni pusstunda, lai panāktu vismaz neizšķirtu. Mājiniekiem pieder pārsvars, izdodas radīt spiedienu pie moldāvu vārtiem, taču reālu vārtu gūšanas momentu nav bijis minūtes desmit.
Latvijas izlasē maiņa 57. minūtē - Raimonds Krollis nomaina Alvi Jaunzemu.
1:2 - Jānis Ikaunieks 56. minūtē samazina rezultāta starpību līdz minimumam! Lieliska saspēle pretinieku laukuma pusē, Eduards Emsis uz vārtu priekšu piespēlē Ikauniekam, kurš no tuvas distances raida bumbu vārtos.
50. minūtē Latvijas futbolisti kļūdās saspēlē pie saviem vārtiem. Moldova atbild ar spēcīgu sitienu, kas - par laimi mājiniekiem - lido garām vārtiem.
Pirmajā puslaikā Latvijai nebija neviena precīza sitiena vārtu taisnstūrī...
Sācies otrais puslaiks! Latvija iedzinējos ar 0:2.
Pašā pirmā puslaika noslēgumā Latvijas izlasei iespēja samazināt rezultāta starpību līdz minimuma, taču soda laukumā Kaspara Dubras sitiens ar galvu mērķi nesasniedz. Pirmais puslaiks noslēdzies ar nelabvēlīgu rezultātu.
44. minūtē Latvijai kārtējo reizi paveicas - vārtsargs Pāvels Šteinbors pēc sitiena no asa leņķa glābj no vārtu zaudējuma. Pirmajā puslaikā bīstamāk uzbrūk Moldova, kas pelnīti atrodas vadībā.
0:2 - Moldova 45. minūtē iesit otros vārtus! Pēc iepriekšējās epizodes Moldova izpilda stūra sitienu, Jons Nikolesku noķer Šteinboru uz pretuzbrukumu un ar galvu iesit vārtus.
Moldovas galvenais treneris Sergejs Kleščenko saņem dzelteno kartīti par asu diskusiju ar tiesnešiem. Viņš bija neapmierināts par iepriekšējā epizodē nepiešķirto pendeli.
41. minūtē rezultāts gandrīz kļūst 0:2. Moldova metas pretuzbrukumā pa labo malu, Latvijas izlases aizsargi nesaprotas savā starpā, bet pēc asas piespēles soda laukumā viesu sitiens lido tikai nedaudz garām vārtiem.
Sākušās pēdējās piecas pirmā puslaika minūtes. Moldova ir vadībā, bet iniciatīva šobrīd nepieder nevienai no komandām. Latvijas izlasei jāmeklē ceļi, kā uzlauzt viesu aizsardzību, citādāk astoņu nezaudēto spēļu sērija draud pārtrūkt.
32. minūtē Ikaunieks izpilda stūra sitienu, taču nekas bīstams neizveidojas. Uzreiz pēc tā ir vēl viena iespēja otrā laukuma malā. Savaļnieka centrējums nonāk vārtsarga rokās.
29. minūtē moldāvi pie sava soda laukuma paklupina Ikaunieku. Latvijas futbolisti tiek pie bīstamas standartsituācijas, taču Roberta Savaļnieka sitiens lido pāri vārtiem.
0:1 - Moldova iesit. Pirmajā brīdī Latvijai stāv veiksme klāt, jo pēc bīstamas piespēles soda laukumā neviens no Moldovas spēlētājiem nepaspēj piesteigties pie bumbas. Taču pēc tam seko viesu centrējums, pēc kura rezultātu 26. minūtē atklāj Joans Revenko.
Jānis Ikaunieks 22. minūtē nopelna dzelteno kartīti par iesišanu pretiniekam pa seju.
Latvijas izlases līdzjutēji tikmēr dzied Krievijas diktatoram Putinam neglaimojošu dziesmu.
Latvijai vēl viens bīstams uzbrukums - Andrejs Cigaņiks 15. minūtē izraujas pa kreiso flangu, piespēlē smailē esošajam Alvim Jaunzemam, taču viņa sitiens lido vārtiem garām.
Gutkovskis pēdējās minūtēs uzmanības centrā. 13. minūtē viņš no Moldovas spēlētāja laukuma vidū saņem sitienu pa galvu. Tiesnesis kartīti nepiešķir.
10. minūtē Vladislavs Gutkovskis uz Moldovas vārtiem nopelna stūra sitienu, pēc kura tas pats Gutkovskis trāpa pa vārtu pārliktni!
Aizritējušas pirmās piecas spēles minūtes. Pagaidām bez ievērības cienīgiem notikumiem, abas komandas lietainos laikapstākļos  cīnās par bumbas kontroles un iniciatīvas iegūšanu.
Abu valstu himnas atskaņotas, izlašu kopbildes nofotogrāfētas, un mačs ir sācies!
Pirmajā aplī Latvija Moldovu viesos apspēlēja ar 4:2. Komanda nav zaudējusi astoņās spēlēs pēc kārtas.