Latvijas izlases vājā aizsardzībā Izraēlā ielaiž trīs vārtus

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē viesos ar rezultātu 1:3 (1:3) piekāpās Izraēlas valstsvienībai, piedzīvojot jau astoto zaudējumu šajā ciklā.

Latvijas valstsvienības aizsardzības līnija jau no pirmajām spēles minūtēm apbrīnojami bieži pamanījās "pazaudēt" kādu no Izraēlas uzbrucējiem. Šteinbors spēja glābt komandu pēc pirmajiem diviem izgājieniem uz viņa vārtiem, taču 16. minūtē Moaness Dabūrs pēc piespēles gar vārtiem atklāja spēles rezultātu.

Desmit minūtes vēlāk mājinieki rezultāta pārsvaru jau dubultoja. Dabūra sitienu šoreiz Šteinbors atvairīja, taču neviens no aizsargiem neapturēja Eranu Zahavi, kurš bumbu vārtos raidīja pēc atkārtota sitiena. Zahavi tie jau bija 11. vārti šajā ciklā, no kuriem četrus viņš guvis pret Latvijas izlasi.

Īslaicīgu cerības stariņu deva spēles 40. minūte. Pēc precīzas Vladislava Gutkovska piespēles rezultātu 1:2 panāca Vladimirs Kamešs. Tie bija tikai otrie Latvijas izlases vārti šajā ciklā, turklāt pirmie, kurus guvis kāds no valstsvienības futbolistiem, jo iepriekšējos savos vārtos raidīja Ziemeļmaķedonijas izlases aizsargs Darko Velkovskis.

Prieki gan bija diezgan īsi. Pāris minūtes vēlāk centra aizsargi kārtējo reizi neizsekoja līdzi pāris ātrām piespēlēm, pēc kurām pie otrā vārtu guvuma tika Dabūrs. Rezultāts pēc pirmā puslaika – 3:1 Izraēlas labā.

Otrā puslaika pirmajā pusē Roberts Savaļnieks norībināja pretinieku vārtu stabu, izpildot soda sitienu. Vārtu gūšanas iespējas turpināja rasties arī pie Latvijas izlases vārtiem. Divreiz Zahavi un Dabūrs patraucēja viens otram ļoti parocīgās situācijās, bet glābēja lomā turpināja iejusties Šteinbors, kurš gan atvairīja Dabūra raidījumu no pāris metriem, gan skāra bumbu pēc Zahavi soda sitiena, tai pēc tam atsitoties pret vārtu pārliktni.

Spēles rezultāts otrajā puslaikā gan palika nemainīgs, Latvijas izlasei tādējādi piedzīvojot astoto zaudējumu astoņās spēlēs.

G apakšgrupā pirmo pozīciju ar 19 punktiem astoņās spēlēs ieņem Polija, bet tai ar 16 punktiem seko Austrija. Izraēla, Slovēnija un Ziemeļmaķedonija guvusi pa 11 punktiem, bet joprojām bešā palikusi ir Latvija.

FUTBOLS, EURO 2020 ATLASE: LATVIJA – IZRAĒLA
Latvija - Izraēla 1:3 (1:3)Vārtu guvēji: Vladimirs Kamešs (40. min.) - Moaness Dabūrs (16. min., 42. min.), Erans Zahavi (26. min.)Brīdinājumi: Mārcis Ošs (19. min.), Jānis Ikaunieks (64. min.), Antonijs Černomordijs (87. min.) - Dans Glazers (56. min.)Noraidījumi: - - -Latvija: Pāvels Šteinbors; Roberts Savaļnieks, Mārcis Ošs, Vitālijs Jagodinskis, Antonijs Černomordijs, Raivis Jurkovskis, Vladimirs Kamešs (Dāvis Ikaunieks 78. min.), Igors Tarasovs, Mārtiņš Ķigurs (Oļegs Laizāns 68. min.), Jānis Ikaunieks (Daniels Ontužāns 86. min.), Vladislavs Gutkovskis.
Spēles statistika:
Spēle beigusies!
90+3. min. Savaļnieka aktivitāte pie pretinieku stūra karodziņa ļauj izlasei tikt pie pirmā stūra sitiena.
89. min. Ontužāns veic reidu no soda laukuma līdz soda laukumam, tomēr tur viņu sagaida pārāk daudz Izraēlas aizsargi.
88. min. Zahavi norībina vārtu pārliktni. Šķiet, ka Šteinbors mazliet skāra bumbu.
87. min. Černomordijs netālu no soda laukuma nogāž Zahavi.
86. min. Daniels Ontužāns nomaina Jāni Ikaunieku. Minhenes "Bayern" pussargam otrā spēle Latvijas izlasē.
82. min. Jānis Ikaunieks izpilda labu sitienu ar galvu, bet tas jau pēc tiesneša svilpes un piešķirtas aizmugures.
82. min. Maestro Oļegu Laizānu ar izliktu ceļgalu nogāž Izraēlas laukuma pusē. Iespēja izpildīt standartsituāciju.
78. min. Vladimiru Kamešu nomaina Dāvis Ikaunieks.
Pēdējās minūtēs spēlē krietni kritušies tempi. Izraēla saspēlējas Latvijas izlases pusē. Mārcis Ošs pārvirzīts uz balsta pussarga pozīciju, komanda oārgājusi uz spēli ar četriem aizsargiem.
75. min. Kamešs saņem piespēli pašā soda laukuma malā, apspēlē pretinieku un raida piespēli gar vārtiem. Gutkovskis līdz bumbai tiek un no tuvas distances izpilda bīstamu sitienu, bet tieši virsū vārtsargam.
72. min. Piespēle gar vārtiem gandrīz sasniedz ne tikai vienu, bet divus izraēliešus. Dabūra sitiena šļūcienā tiek atkal atvairīts. Šteinbors!
68. min. Mārtiņu Ķiguru nomaina Oļegs Laizāns.
64. min. Ikaunieks par rupju spēli sodīts ar dzelteno kartīti.
Vairs jau nevarētu izskaitīt neskaitāmas bīstamās piespēles apkārt Latvijas izlases soda laukumam.
62. min. Zahavi un Dabūrs jau otro reizi nesadala bumbu pašā soda laukuma vidū pēc Eli Dasas piespēles. Brīžiem mājinieku uzbrucēji vairāk patraucē paši sevi nekā to paveic Latvijas izlases aizsargi.
59. min. Izraēla ar pāris ātrām un īsām piespēlēm tiek pie izcilas iespējas no pāris metru attāluma. Šteinbors atkal liedz Sabam gūt vārtus.
57. min. Savaļnieks ar negaidītu sitienu no standartsituācijas trāpa pa vārtu stabu!!!
56. min. Ķigura solo reids piespiež Glazeru pārkāpt noteikumus netālu no soda laukuma, kā arī izpelnīties kartīti.
54. min. Saba izpilda patiesu "šāvienu", kas lido mazliet virs zemes, tieši garām vārtiem.
50. min. Latvijas izlases soda laukumā tāda burzma, ka Zahavi pēc bīstama sitiena no pāris metriem jāvēršas pie Dabūra, kurš viņam mazliet patraucēja. Šteinbors atkal glābēja lomā.
49. min. Latvija tiek pie bīstamas standarsituācijas. Ikaunieka piespēle soda laukumā domāta Ošam, kuru mājinieku aizsargi apsteidz.
47. min. Otrais puslaiks sācies, Latvijai kontrolējot bumbu. Jurkovskim tālsitiens īsti nesanāk.
Sācies 2. puslaiks!
Pirmā puslaika statistika:
Noslēdzies 1. puslaiks.
45. min. Zahavi izmēģina sitienu kritienā pāri sev. Tas gan uzbrucējam nepadodas. Kompensācijas laiks - viena minūte.
42. min. Latvija - Izraēla 1:3 Centra aizsargi atkal tiek "izvazāti" ar ātrām un īsām piespēlēm. Dabūrs jau pēc tam vienkārši izņirgājas par Latvijas izlasi, lēnām pārmetot bumbu pāri Šteinboram.
40. min. Latvija - Izraēla 1:2 Vārti! Gutkovskis tiek pie bumbas pēc tālas piespēles, piesaista divu aizsargu uzmanību un atrod brīvā zonā ieskrējušu Kamešu. Tādējādi liepājnieks kļuvis par pirmo Latvijas izlases vārtu guvēju šajā ciklā. Iepriekšējo, vienīgo reizi bumbu pats savos vārtos raidīja Darko Velkovskis no Ziemeļmaķedonijas izlases.
37. min. Dabūrs mazliet pārsteidz Šteinboru ar sitienu tuvajā vārtu stūrī, tomēr pieredzējušais vārtsargs atsargā sitienu. Situācija tika izveidota pēc, neticēsiet, tālas piespēles pāri Latvijas izlases aizsargiem.
35. min. Izraēlas soda laukumā vismaz kaut kādu apjukumu izveido Mārča Oša izpildīts auts.
33. min. Kapteiņa Načo tālsitiens lido mazliet gar Šteinbora sargāto vārtu stabam.
32. min. Saba raida bīstamu sitienu no soda laukuma stūra. Jurkovskis pirmais uzspēj pie bīstamas atlēkušās bumbas.
30. min. Dabūrs pēc stūra sitiena ar vienu kustību piesmej Ikaunieku, tomēr viņa piespēle nesasniedz adresātu. Izraēla iespiedusi Latviju savā laukuma pusē.
26. min. Latvija - Izraēla 0:2 Krīt Jagodinskis, Dabūrs apspēlē Černomordiju, bet pēc viņa sitiena Zahavi jau netraucēts tiek pie atlēkušās bumbas, par kuru neviens Latvijas futbolists īsti nespēj pacīnīties.
25. min. Zahavi atkal aizmūk no Jagodinska un Oša. Šoreiz gan viņam raidītā bumba lido uz stūra sitiena karodziņa pusi, tāpēc viņam nesanāk tikt pie tīra izgājiena, bet ar sitienu no soda laukuma robežām tiek galā Šteinbors.
24. min. Saba šļūcienā tiek pie bumbas pašā vārtu priekšā, bet viņa raidītā bumba ripo mazliet garām vārtiem.
21. min. Latvijas izlase izpilda pirmo sitienu šajā spēlē. Ikaunieks neveiksmīgi uzbrūk no tālas distances.
19. min. Ošs laukuma centrā par pretinieka krekla raušanu izpelnās dzelteno kartīti.
15. min. Šoreiz mājinieku uzbrukums atstāj Latvijas aizsardzību pamatīgos "jaņos". Bumba tiek pārcelta pāri visai aizsardzības līnijai un pret Šteinboru soda laukumā nonāk divi Izraēlas uzbrucēji. Šteinbors atkal izcils.
16. min. Latvija - Izraēla 0:1 Latvijas izlases aizsardzība atkal pamanās nogulēt tālu piespēli. Piespēle gar vārtiem Dabūram jau ir tikai notikušā sekas. Uzbrucējs atklāj spēles rezultātu.
14. min. Tiesneša svilpe norauj vēl vienu aiz Oša aizmestu bumbu. Zahavi pamatoti strīdas ar tiesnesi.
12. min. Savaļnieks bloķē bīstamu Zahavi tālsitienu.
10. min. Šoreiz Sabas kārta vienam aizmukt pret Šteinboru. Ošs no malas gan patraucē, tomēr šķiet, ka šī pazīme liecina par ko bīstamu. Stūra sitiens beidzas bez jebkā bīstama.
Spēle pārsvarā norisinās laukuma vidusdaļā, bet ik pa brīdim viena vai otra izlase izmēģina kādu bīstamu, tālu piespēli.
5. min. Iemidzināta ne tikai izlase, bet arī autors. Zahavi aizskrien vienatnē pret Šteinboru, bet epizodē uzvar vārtsargs. Sekundes vēlāk tas kaut kā notiek vēlreiz, šoreiz gan bijusi aizmugure, ko atkārtojumā grūti saskatīt.
5. min. Ķigurs bīstami "iemet" bumbu Gutkovskim, kurš līdz tai netiek. Spēles sākums līdzvērtīgs, bet Izraēla vairāk kontrolē bumbu.
2. min. Gutkovskis apspēlē Tahu un dod piespēli gar vārtiem. Tur tiek nogāzts Ikaunieks, bet tiesnesis pārkāpumu nesaskata.
Beerševas pilsētā esošais stadions izskatās pilnāks nekā varbūt gaidīts. Izraēla ar astoņiem gūtiem punktiem ieņem priekšpēdējo vietu grupā, kas sagādājis lērumu kritikas komandas galvenajam trenerim Andreasam Hercogam, bet bažas par vājo apmeklētību nav diži piepildījušās.
No pretiniekiem noteikti var izcelt Eranu Zahavi, kurš jau pamanījies septiņās spēlēs gūt desmit vārtus. Viņš ir rezultatīvākais visā 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā.
Pamatsastāvā kopš spēles pret Poliju sešas izmaiņas. Andra Vaņina vietā vārtos Pāvels Šteinbors, Kaspara Durbas vietā Antonijs Černomordijs, Ritvara Rugina vietā Roberts Savaļnieks, Vitālija Maksimenko - kuram spēle jāizcieš kartīšu dēļ - vieta Raivis Jurkovskis, Oļega Laizāna vietā Igors Tarasovs, Denisa Rakela vietā Vladimirs Kamešs.