Latvijas U-19 futbolistes Eiropas čempionāta atlasi trešdien Albānijā uzsāka ar zaudējumu mājiniecēm, ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

Latvija piekāpās albānietēm ar 1:3 (0:3).

Vienīgos vārtus Latvijas komandas labā mača kompensācijas laika otrajā minūtē guva Evelīna Upšaleviča.

Spēles sākumā laukumā ritēja līdzīga cīņa, taču uzbrukumā nedaudz bīstamākas bija mājinieces. Latvijas izlasei lieti noderēja augstāka ranga spēļu pieredzi guvušās Sofijas Garančas pieredze, kura vairākkārt apturēja Albānijas uzbrukumus.

Latvijas izlases aizsardzība vairākkārt neitralizēja pretinieču uzbrukuma centienus, taču ar albāniešu spēcīgajiem tālsitieniem gan ne vienmēr izdevās tikt galā.

Latvija atbildēja ar vairākām pietiekami bīstamām standartsituāciju izspēlēm, kā arī ar cerīgiem pretuzbrukumiem, taču pretinieču vārtus iekarot izdevās vien kompensācijas laika otrajā minūtē.

Sitienu attiecība 11:11 liecina par pietiekami līdzīgu spēli, kurā pretinieces labāk izmantoja savas iespējas.

Mājinieču labā vārtus devītajā minūtē guva Klaudija Borci, 20.minūtē izcēlās Bora Fucija, bet 24.minūtē - Arlinda Kodra.

Citā A grupas pirmās kārtas spēlē trešdien Rumānija ar 8:0 (4:0) sagrāva Armēnijas jaunietes.

Latvijas izlase sestdien sacentīsies ar Armēniju, bet otrdien pretiniekos būs Rumānija.

Uz turnīru treneris Viktors Vicehovskis uzaicinājis 20 spēlētājas no desmit klubiem. Divas no valstsvienības futbolistēm - Alīna Skļemenova un Sofija Garanča - ir ar spēļu pieredzi nacionālajā izlasē.

Jūlijā Latvijas izlase otro reizi pēc kārtas uzvarēja Baltijas U-19 kausa izcīņas turnīrā.

Latvijas U-19 izlase kvalifikācijas turnīra pirmajā posmā sacenšas B līgā, cīnoties par iespēju otrajā posmā pārcelties uz A līgu. A līgā iekļūs tikai apakšgrupu uzvarētājas.

A līgas otrajā posmā tiks sadalītas ceļazīmes uz finālturnīru, kamēr B līgas komandas cīnīsies par iespēju pārcelties uz A līgu 2023./2024.gada kvalifikācijas ciklā.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2023.gada jūlijā notiks Beļģijā.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas U-19 kvalifikācijas turnīram:

vārtsardzes - Lolita Krasnosjolova ("Riga"), Alīna Skļemenova (Salaspils "Super Nova");

aizsardzes - Ketija Daukšte ("Jelgava"), Sofija Garanča ("Rēzeknes BJSS"), Anna Hropataja, Evelīna Ušpaleviča (abas - "Rīga"), Tatjana Jakovele (RFS), Dārta Silgale ("Talsu futbols"), Tīna Zankovska ("Metta");

pussardzes - Alīna Ansone, Darja Fiošina, Marina Teļukeviča (visas - "Rīga), Katrīna Jūlija Casno ("Iecava"), Vlada Kozlova (Salaspils "Super Nova"), Amēlija Lipšāne ("Metta"), Jekaterina Ovsjankina ("Rēzeknes BJSS"), Madara Ērika Paidere ("Auda"), Emija Emīlija Saule ("Liepājas Futbola skola");

uzbrucējas - Monta Štucka ("Auda"), Santa Sanija Vuškāne ("Iecava").