LFF jaunais stadions maina vizuālo izskatu; gada laikā jāatrod 1,5 miljons eiro
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Futbola federācija (LFF) ceturtdien informēja par uzsākto sporta kompleksa Krišjāņa Barona ielā 116A pārbūves procesa gaitu. Jaunais stadions mainījis "savu izskatu" un būs pavisam savādāks, nekā pirms tam tika izrādīts sabiedrībai.

Pirms trīs gadiem LFF par projekta virzītāju izvēlējās arhitektu biroja "REMM" iesūtīto variantu, kas tagad gan pilnībā mainījis vizuālo izskatu. Jaunajā projektā visam laukumam apkārt ir tribīnes, kuras kalpos arī kā skaņas izolētājs. Tāpat jaunajā uzmetumā vairs nav vēl viens pilna izmēra laukums - otrs laukums būs uz pusi mazāks par normāla izmēra laukumu, bet pārējo daļu blakus aizņems VIP klientiem paredzētās stāvvietas.

LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis un LFF Stadionu un infrastruktūras komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Žuks norādīja, ka jaunais stadions būs atvērts jebkuram cilvēkam, tā nebūs nožogota teritorija. Uz jauno ēku pārvāksies LFF, tajā plānots izveidot arī futbola muzeju. Savukārt blakus esošais mazais laukums būs pieejams apkārtnē esošajām skolām, bērnudārziem un iedzīvotājiem, sola LFF.

Pēc Žuka teiktā, LFF jaunā stadiona būvniecības izmaksas būšot ap 10 miljoniem eiro. Lielāko daļu - 8,5 miljonus - no šīs summas piešķirs UEFA, no kā daļa būs arī kā kredīts. Tomēr atlikušos 1,5 miljonus LFF būs jāsameklē pašiem, lai gan pēdējo vairāk nekā piecu gadu laikā LFF no atbalstītājiem nav saņēmusi pat pusmiljonu eiro. LFF vadība cer uz sponsoru, varbūt valsts un pašvaldības finansējuma piesaisti, tomēr skaidru atbildi par finansējuma avotu nemācēja teikt. Kā noskaidroja portāls "Delfi", atlikušā summa 1,5 miljonu apmērā ir jāpiesaista tuvākā gada laikā līdz 2016.gada vasarai.

Kā skaidroja SIA "REMM" pārstāvis Mārcis Pēterhofs, aprīlī paredzēts pabeigt skiču projektu, līdz augustam jāpabeidz tehniskais projekts un līdz gada beigām projektu jāsaskaņo visās institūcijās.

Kā portālam "Delfi" izteicās Žuks, LFF centīsies būvvaldē iegūt atļaujas pakāpeniski, lai stadiona celtniecība virzās uz priekšu, nevis tikai pēc galējās saskaņošanas un "zaļās" gaismas iegūšanas. Žuks uzskata, ka 2016.gada janvārī stadiona celtniecība jau būs sākusies, un nepilna pusotra gada laikā ir iespējams uzcelt stadionu.

LFF ģenerālsekretārs Mežeckis vēlreiz publiski apgalvoja, ka projekta virzība būs caurspīdīga un LFF neslēps informāciju par izmaksām. Tomēr Mežeckis un Žuks publiski nevēlējās solīt, ka projekta virzībā nebūs iesaistītas divas LFF veidotas SIA - "Futbola aģentūra" un "Latvijas Futbola aģentūra".

Portāls "Delfi" piedāvāja preses konferences teksta tiešraidi:

LFF informē par stadiona būvniecību Rīgā
Žuks, noslēdzot preses konferenci, izsaka cerību, ka stadions būs un par to nebūs kauns.
LFF plāno celtniecību sākt 2016.gada janvārī un ir pārliecināti, ka nepilna pusotra gada laikā spēs uzcelt stadionu.
LFF sabiedrības skepsi cer maldināt ar saviem darbiem, lai gan nemāk teikt, vai viss tomēr būs atklāts. Mežeckis vēlreiz apliecina, ka stadions tiks uzcelts līdz 2017.gada maijam. LFF atbildību šobrīd vēl nevēlas uzņemties, ja līdz 2017.gada maijam stadions netiks uzcelts.
LFF neizslēdz iespēju, ka stadiona būvniecībā tiks iesaistītas LFF meitasuzņēmumi - SIA "Latvijas Fubola aģentūra", SIA "Futbola aģentūra".
Stadionam netraucēšot tas, ka novietots līdzīgi kā Skonto, par ko iepriekš izteikta kritika
Sia REMM ir pieredze darbā ar sabiedriskām būvēm, specifiskās zināšanas smeļoties no vācu.
Mežeckis noraida kritiku par Žuka iecelšanu amatā, lai gan iepriekšējais projekts izgāzās viņa vadībā.
Mežeckis par to, vai izlasei būs kur spēlēt:Pirmās spēles jau 2016.gada rudenī. Ceram, ka varēsim izmantot Skonto stadionu. Varbūt Liepājā spēlēsim. 
Žuks cer uz sponsoriem un atbalstu no valsts, lai gan pēdējos gados LFF no sponsoriem saņēmusi mazāk par 0,5 miljoniem.
Žuks: izmaksas ap 10 miljoni. Finansējums nāks no UEFA (8,5 miljoni eiro). Pārējo jāmeklē pašiem
Kāpēc izmainīts projekts?Žuks: jābūt sienai, kas skaņu nosedz. Normāls projekts un nevajadzēja uzsākt jaunu konkursu, lai gan sākotnēji stadions pavisam savādāks bija.
Ilze Rukšāne,“apdALPS” ainavu arhitekte Rīga iegūs degradētas telpas vietā sakārtotu vietu. Lielākā daļa koku tiks nocirsti, bet tur lielākā daļa ir papeles. Tās ir vecas un pilsētas apstādijumi ir jāmaina. Pie koku daudzuma mēs strādājam, pagaidām ir pirmajā stadijā. Iestādisim vismaz tikpat kokus, cik izcirtīs.
Pēterhofs: plānots arī akustiski nodalīt stadionu no pārējās apkārtnes, lai netraucētu apkārtējiem, kad notiks spēles.
Uz ekrāna tagad tiek rādīts, kā mainīsies stadiona apkārtne.
Pēterhofs uzsver, ka daudz domāts par līdzjutēju drošību.
Stāvvieta paredzēt tikai VIP klientiem, vismaz tā saka Pēterhofs.
Turpinājumā Pēterhofs detalizēti stāsta par stadiona tribīņu izbūvi un to, kur kas atradīsies. Paredzēts arī rehabilitācijas centrs, futbola muzejs, kura izveido LFF jau sākusi.
https://twitter.com/h_side/status/578485858245959682
Jaunajā skicē ieplānots, ka tomēr būs abos galos tribīnes, kas nebija sākotnējā projektā.
Pēterhofs: kāpēc sagriezts stadions un nebūs paralēli Barona-Čaka ielām? UEFA un starptautisko mediju prasības, lai filmēšana ērtāka. Otrs - novirzīt lielāko masu no Čaka un Barona ielām uz Ērgļu ielu, kas ir drošāk.
Sia REMM pārstāvis Mārcis Pēterhofs: Unikāla iespēja jebkuram arhitektam, jebkurai pilsētai tikt pie labas ēkas, vizuālas.Par projektu - šobrīd esam uzsākuši aktīvu darbu pie skiču projekta. Aprīlī pabegt skices, sākt saskaņošanu. Tehnisko projektu pabeigt līdz augusta beigām. Decembrī paredzēts saskaņot.
Žuks: par laukumu - mākslīgais, jo jāņem vērā klimatiskie apstākļi. Katru gadu laukumi kļūst labāki. Cerams, ka pēc pusotra gada būs vēl labāks un līdzīgs dabiskam zālājam.
Par stāvvietām - stadions bez mašīnas arī ir stadions. Varbūt līdzjutēji nemaz negrib braukt ar mašīnu uz stadionu. Stadions atrodas vietā, kur var piebraukt ar tramvaju, trolejbusu.
Kompleksā būs pamatstadions (pildīs Skonto stadiona funkcijas). Būs mazais stadions. Būs LFF māja, būs futbola muzejs. 5500 vietas ir pa maz, atzīst Žuks. Tomēr pe'dējos gados tas ir vidējais apmeklējums Latvijas izlases mājas spēlēs.
Divi jautājumi - tuvākajā laikā būs iepirkuma komisija. 2 mēnešu laikā jāizvēlas būvnieks. Sadarobjoties ar RD un būvvaldi jāsaņem būvniecības atļauja, lai veiktu celtniecību pa daļām.
Žuks sola, ka 2017.gada pavasarī būs stadions.
Žuks ilgi stāsta par vēsturi - par pirmajiem soļiem stadiona virzībā.
LFF amatpersonas ilgi runā par stadionu sociālajām funkcijām, bet maz runā par pašu stadionu un tā virzību.
Žuks turpina runāt par iepriekšējiem projektiem, nevis par galveno - par stadionu.
5500 vietu stadions būs mazākais Baltijā, taču lielāks neesot iespējams pašreizējā vietā.
Vladimirs Žuks, kurš atbaildīgs par stadiona virzību.Stadiona sākums meklējams vēl 2009.gadā, kad izstrādāts projeks par infrastruktūras attīstību tuvākajos 8 gados līdz 2017.gadam.
Stadions būs ar mākslīgo segumu. Tāpēc mazākas izmaksas būs apsaimniekojot.
Mežeckis sola, ka LFF pildīs arī sociālo funkciju - apkārt esošās skolas, bērnudārzi varēs izmantot šo stadionu, blakus esošos laukumus (ne galveno)
Mežeckis pārliecināts, ka 2017.gadā stadions būs ar 5500 vietām. Tomēr viņš neprecizē, kad - sākumā vai rudenī. 
Mežeckis runā par infrastruktūru un slavē LFF paveikto darbu saistībā ar infrastruktūras izbūvi. LFF pateicas pašvaldībām, kas palīdz izveidot mini pitch programmas ietvaros stadionus. Izvedoti 62 mini pitch laukumi, 13 lielie stadioni ar mākslīgo segumu.
Presei izdalītajos materiālos redzams, ka stadions būs pilnīgi savādāks nekā pirms tam tika rādīts sabiedrībai.
Preses konferences sākumā pirmais runās LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis
Preses konference izraisīju lielu interesi no masu mediju puses, jo zāle tomēr diezgan pilna
https://twitter.com/kr_klavins/status/578474229735297024
Stadiona virzība lēnām izkustējusies no vietas, ir jau noritējusi sabiedriskā apspriešana par koku izciršanuhttps://www.delfi.lv/sports/news/football/news/lff-gadsimta-celtnes-buvnieciba-izkustas-no-vietas-sak-apspriest-koku-izcirsanu.d?id=45613282
Preses konferences sākums ieplānots pulksten 11:00. Preses konferencē par stadiona pārbūves procesa gaitu informēs LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, LFF Stadionu un infrastruktūras komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Žuks, kā arī sporta kompleksa pārbūves arhitekts - Mārcis Pēterhofs ("REMM" arhitektu birojs).
https://www.delfi.lv/sports/news/football/news/lff-informe-sabiedribu-par-jauna-stadiona-buvniecibu.d?id=45711768

Jaunais stadions paredzēts kvartālā starp Krišjāņa Barona, Ērgļu, Aleksandra Čaka un Tallinas ielām, kur LFF plānoja stadionu jau pirms vairākiem gadiem. Pirms trīs gadiem Rīgas Dome jau piešķīra LFF šo zemes gabalu, lai tur uzbūvētu stadionu, tomēr paredzētajos termiņos līdz 2014.gada pavasarim tas netika izdarīts. Tagad RD atkārtoti nodevusi zemes gabalus šajā rajonā LFF rīcībā, lai ar otro mēģinājumu stadions tiktu uzcelts.

RD projektā piedalās ar zemes gabalu, bet UEFA sniegs finansiālu atbalstu 8,5 miljonu eiro apmērā. Sākotnēji bija plānots, ka kopējās izmaksas būs šie 8,5 miljoni eiro, tomēr tagad LFF amatpersonas lēš, ka izmaksas būs vairāk par 10 miljoniem. Kā rudenī skaidroja LFF Stadionu un infrastruktūras komitejas priekšsēdētājs Vladimirs Žuks, pirmajā stadijā no UEFA plānots saņemt 1,5 miljonus eiro, kas palīdzēs "veikt pirmos darbus", lai varētu sākties darbs vēl pirms paša stadiona celtniecības. Daļa no līdzekļiem, ko piešķirs UEFA, būs arī kā aizdevums, kura atmaksu garantēs LFF.


LFF jaunais stadions tiks būvēts pēc SIA "REMM" piedāvājuma, kurš 2012.gadā tika izvēlēts jau iepriekšējā reizē. Toreiz izsludinātajā LFF stadiona metu konkursā "REMM" projekts gan ieguva tikai trešo vietu, taču tas tika izvēlēts kā ekonomiski izdevīgākais un vieglāk realizējamais.

RD lēmums paredz, ka stadiona projektēšanas darbi jāpaveic un būvatļauja jāsaņem līdz 2016. gada janvārim. No šī brīža jeb būvatļaujas saņemšanas, zeme arī pāries federācijas bezatlīdzības lietošanā. Savukārt būvniecība pilnībā jāpabeidz līdz 2017. gada maijam.

Pirmo lēmumu par stadiona nodošanu LFF domē atcēla, jo finansiālu iemeslu dēļ federācija projektu par starptautisko futbola federāciju prasībām atbilstošas sporta bāzes ar stadionu būvniecību nerealizēja noteiktajos termiņos.

Visas būves, kas tiks uzceltas uz domei piederošajiem zemes gabaliem vai tiks iegūtas esošo rekonstrukcijas rezultātā, tiks nodotas ekspluatācijā un zemesgrāmatā reģistrētas uz Rīgas pilsētas pašvaldības vārda, pieņemot to kā dāvinājumu no LFF. Īpašums tiks nodots bezatlīdzības lietošanā uz desmit gadiem, paredzot, ka līguma darbības laikā daļa infrastruktūras tiks nodota bezatlīdzības lietošanā pašvaldībai publisko funkciju veikšanai - sporta, īpaši futbola, popularizēšanai, veselīga dzīvesveida un jaunatnes sporta aktivitāšu veicināšanai un sporta izglītības programmu īstenošanai.

LFF bezatlīdzības lietošanā saņems pašvaldībai piederošo zemesgabalu Krišjāņa Barona iela 116A ar kopējo platību 31 005 kvadrātmetri, uz kura atrodas divas darbnīcas ēkas, viena divstāvu tribīne, viena garāža, nojumes, šķūņi, kā arī šautuvi ar sporta zāli Ērgļu ielā 2 un divus zemesgabalus - 5659 kvadrātmetru platībā Ērgļu ielā un 3483 kvadrātmetru zemesgabalu Aleksandra Čaka ielā. Īpašuma kopējā bilances vērtība ir 1,077 miljoni eiro.

Source

DELFI Sports

Tags

Futbols Jānis Mežeckis Latvijas Futbola federācija Rīgas dome UEFA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form