Platinī pirmdien būs izcietis FIFA piespriesto diskvalifikāciju
Foto: Reuters/Scanpix

Bijušais Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Mišels Platinī nākamajā nedēļā varēs atgriezties futbola sabiedrība, jo viņš būs diskvalifikāciju, kas tika piešķirta par fiktīvu maksājumu starp viņu un Zepu Blateru.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2015.gadā pirms Ziemassvētkiem FIFA Ētikas komiteja nu jau bijušajam prezidentam Blateram un Platinī piesprieda astoņu gadu diskvalifikācijas, ko amatpersonas saņēma, jo šveicietis 2011.gadā pārskaitīja Platinī aptuveni 1,8 miljonus eiro par paveikto laikā no 1999. līdz 2002.gadam. Abas amatpersonas pēc tam vērsās FIFA Apelāciju komitejā, kas soda sankcijas abiem samazināja par diviem gadiem.

Platinī arī pēc soda samazināšanas neapstājās un turpināja cīņu par to, lai diskvalifikācija tiktu pilnībā atcelta, tomēr tas beidzās nesekmīgi. Tomēr no sākotnējiem astoņiem gadiem, Platinī beigās nācās izciest vien četru gadu sodu.

Bijušā FIFA prezidenta sods noslēdzas šīs nedēļas beigās, kas nozīmē, ka jau pirmdien viņš atkal drīkstēs ieņemt amatus futbola organizācijās. Amatpersona vēlmi atgriezties futbolā paziņoja jau mēnesi iepriekš, runājot ar Šveices televīzijas kanālu RTS.

"Es būšu atpakaļ, bet vēl nezinu, kur un kā. Nevaru pamest futbolu soda dēļ, kuru saņēmu dažu muļķu dēļ," asu kritiku FIFA virzienā veltīja Platinī, kurš vēlāk Francijas medijiem atklāja, ka jau saņēmis dažus darba piedāvājumus.

"Mani jau vairākkārt ir aicinājuši kļūt par ekspertu, kas palīdzētu rīkot Eiropas čempionātus un Pasaules kausus."

Sarunā ar Francijas medijiem Platinī mierīgā manierē stāstīja par plāniem futbola administrācijā, bet viņa vārds arī tiek minēts 2021.gada Francijas Futbola federācijas prezidenta vēlēšanu sakarā.

"Mana sieva man teica, lai neatgriežos Eiropas Futbola federāciju asociācijā (UEFA), jo tur jau reiz ieguvu sliktu pieredzi. Mans sods beidzas oktobrī, bet FIFA prezidenta vēlēšanas notika jau maijā. Nākamās būs pēc četriem gadiem. Tas Cīrihē tika lieliski nostrādāts," teica Platinī.

Kāds UEFA organizācijai tuvs avots ziņoja, ka tagadējais organizācijas prezidents Aleksandrs Čeferins varētu atbalstīt Platīni kandidatūru 2023.gada FIFA prezidenta vēlēšanās, jo viņš nevarot ciest pašreizējo vadītāju Džanni Infantino.

Pirms vairākiem gadiem saņemtais sods nebija vienīgais skandāls, kurā iekūlās Platinī, jo šī gada jūnijā viņš tika aizturēts saistībā ar 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra balsojuma rezultātu ietekmēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katara tiek vainota balsu pirkšanā, lai iegūtu prestižo turnīru.

Šajā lietā aizvien vēl noris izmeklēšana.

Tags

FIFA Futbols Mišels Platinī UEFA
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form