Viens no spēcīgākajiem Latvijas futbola klubiem "Riga" ceturtdien vairāk nekā 5000 skatītāju klātbūtnē iekļuva UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešajā kārtā.

"Riga" savā laukumā "Skonto" stadionā kvalifikācijas otrās kārtas atbildes mačā ar 2:1 (1:0) uzvarēja Slovākijas klubu "Ružomberok", divu spēļu summā gūstot virsroku ar 5:1.

Kvalifikācijas trešajā kārtā "Riga" spēkosies ar Portugāles piekto spēcīgāko komandu Barselušas "Gil Vicente". Šī divcīņa sāksies jau nākamnedēļ.

Ceturtdienas cīņu abas komandas iesāka līdzvērtīgi, taču, ņemot vērā pirmajā spēlē iekrāto 3:0 pārsvaru, Rīgas kluba futbolisti kontrolēja notikumu attīstību laukumā. Turklāt 39. minūtē horvātu leģionārs Hrvoje Babecs atklāja dueļa rezultātu un izvirzīja mājiniekus vadībā.

Pēc puslaika pārtraukuma "Ružomberok" bija nedaudz aktīvāki un ieguva 11 metru soda sitienu, ko 53. minūtē realizēja slovāku aizsargs Jāns Maslo. Tomēr ātri vien rīdziniekiem izdevās atgūt vadību, kad pēc lieliska Muzingas Ngondā centrējuma 58. minūtē precīzi ar galvu sita soms Mikaels Soisalo.

Jau pērn "Riga" bija tuvu Konferences līgas grupu turnīram, taču piedzīvoja neveiksmi kvalifikācijas "play-off" kārtā.